JKSE-robbantás a harmadik negyedben

Hiába vezetett a félidő előtt pillanatokkal még 5 ponttal a Debrecen, a térfélcserénél hatalmas fordulat állt be és a Földi Sándor edzette jászberényiek egy 12 - 0-ás futással kis túlzással el is döntötték a derbit.

A meccset jobban kezdte a Factum, s 9-17-nél kezdett érdekes lenni az egész, hiszen a hazaiak nem erre számítottak. Érdekesség, hogy Carter és Dramicsanyin versenyt rendeztek, ami 10 perc után ikszre állt (10-10). Utána a hazaiak szerb légiósát jól megfogták és nem szerzett több pontot a félidőig, de Carter is visszább vett (4 pont).

Ugyanakkor a JKSE külföldijei, Rakics és Markovics nem igazán brillíroztak ezalatt az idő alatt, viszont a Factum másik légiósa, Pettis ezúttal a jobbik arcát mutatta, és sokszor tört be eredményesen. Ám a hazaiaknak volt egy Hortijuk, aki ezen a meccsen nagyon hasznosan játszott, a vendégeknél azonban az első három körben egyaránt remek Cseh György nem volt igazán fajsúlyos - egy triplával indított, aztán ennyi.

A második negyedben nagyobb előnyt szedhetett volna össze a Factum, de 1/12-t produkált a hármasvonalról, a hazaiak viszont több lábon álltak, így szorosan alakult a derbi, de a vendégek diktálták az ütemet.

A harmadik negyedben aztán betlizett pár percig a Factum - ez az időszak korábban "tetszett" nekik. A Jászberényben nagyon beindult Rakics, így fordított a JKSE. A negyed végén még megrázta magát a látogató, s feljött 4 pontra (már 14-gyel is ment a JKSE). A negyedik negyedet azonban megint robbantással kezdte a Jászberény, s onnan már nem volt visszaút (9-10 ponton volt a hazai előny végig).

TOP COP Security Jászberényi KSE - Factum Sport Debrecen 82 - 68 (21-21, 14-17, 25-18, 22-12)

NB I, A-csoport, 4. forduló, Jászberény

Vezette: Kapitány G. Ádám J. Gelencsér Gy. (Parádi)

Jászberény: Rakics 16/6, Markovics 6, Soós 12/9, Dramicsanyin 16/3, Horti 14. Csere: Török 7/3, Madár 3/3, Szabó P. 4, László 4, Molnár B. -.

Debrecen: Fekete S. 9, Boros -, Pettis 20/6, Cseh 3/3, Carter 18. Csere: Mladenovics 13/9, Helmeczi 1, Vas 4.

Földi Sándor, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Köszönöm a fiúknak és a szurkolóknak ezt a mérkőzést. Az első félidőben az ellenfelünk 9 támadólepattanót szerzett, s ezért vezetett. A fordulás után sokkal jobban védekeztünk, így fordítani tudtunk. A Debrecen jó csapat, sok gárda dolgát meg fogja nehezíteni még, remélem még jobban, mint azt tették ellenünk ma."

Michael Schuurs, a Debrecen vezetőedzője a lefújás után: "Egyre idegesebben játszunk, mert még nincs meg az első sikerünk. Az első félidőben jól játszottunk, csak az 1/12-es triplamutató miatt nem vezettünk több ponttal. Nem értem, miért kezdtük a második félidőt remegő lábakkal."