Kiélezett meccsen nyert a KTE Fehérváron

Kovács Péter utolsó pillanatokban dobott kosarával győzött a Kecskemét az Alba Fehérvár otthonában.

Magyar férfi NBI/A. csoport, alapszakasz, 24. forduló:

TLI-Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 72-74 (23-16, 19-19, 14-26, 16-13)

Székesfehérvár, Vodafone Aréna, 1000 néző, v.: Papp, Hegedűs, Pozsonyi

TLI Alba Fehérvár: Tóth P. 4/3, Supola 9/3, Kromah 12, Kalve 8/3, Csorvási 8
csere: Simon 4, Juhos 6, Mitchell 19/6, Kovács Á. 2

KTE-Duna Aszfalt: Kinney 6, Pongó Martin 10/6, Kovács 16/9, Ivosev 12/3, Barovics 8
csere: Mészáros 6, Pongó Máté 6/3, Keller, Karahodzsics 10

Kipontozódott: Ivosev (38.), Barovics (40.), Karahodzsics (40.)

Tóth Péter büntetője nyitotta a találkozót, majd Supola is betalált, vendégoldalon Kovács kezdte meg a gólgyártást. Nagyon rosszul kezdett a KTE, nem a tőlük megszokott védekezést mutatták, 10-4-re vezetett az Alba az ötödik percben. Ezután egy 7-2-es rohanást produkált Sztojan Ivkovics együttese, Pongó Martin duplájával 12-11-re zárkóztak fel. Megint jött egy rövidzárlat, ami azt jelentette, hogy az Alba 23-16-tal várhatta a második játékrészt.

Kromah zsinórban négy pontot termelt, ekkor már tíz fölött volt a különbség (27-16). Kovács hármasa nyugtatta a kecskeméti kedélyeket, de soha nem sikerült csapatának 6-7 pont alá tornáznia a különbséget. Mindig jött egy fehérvári kosár, nem találta a meccs ritmusát a lila-fehér alakulat. Mitchel közelijével tizenkét pont volt a csapatok közti differencia (38-26), de jól hajrázott a Kecskemét, és egy 9-4-es futással hét egységnyi különbséget harcoltak ki a nagyszünetre.

Jól kezdte a második félidőt az Alba, 47-39-ig nagyszerűen futott a szekerük, ám ekkor teljesen megváltozott a meccs képe. A vendégek átvették a játék irányítását, és szépen, fokozatosan közelítették meg ellenfelüket. Pongó Martin gyors egymásutánban szerzett két trojkájával már egált mutatott a tábla, Kovácsé pedig az egy pontos vezetést jelentette –merthogy közben Kovács Ádám talált a gyűrűbe (49-50). 54-55-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de Ivosev vezérletével a záró etapra öt pontos kecskeméti fór alakult ki (56-61).

Az utolsó negyed első két percében nem született kosár, és egészen az utolsó két percig 5-6 ponttal vezettek a vendégek. Kalve, Csorvási, majd Mitchell is két-két büntetőt értékesített, négy másodperccel a vége előtt 72-72 volt az állás, időt kért Ivkovics. Kovács Péter kapta meg a labdát a bedobás, bal megverte emberét, az üres ziccert már nem hibázta el a dudaszó pillanatában.

A KTE nagyot küzdve, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést 74-72-re.