Szoros találkozót vívtak a felek, a hajrában Szabó Zsolt villanásai nagyon kellettek a Zete sikeréhez.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 91-84 (25-21, 21-16, 18-22, 27-25)

ZTE: Ware 18/6, Thompson 15/3, Green 11/3, Szabó 15/3, Agafonov 8
cserék: Doktor 9/9, Gulyás 7, Durázi 8, Bagó -.

Sopron: Warner 15, Lemar 5, Fuller 19/3, Wiggins 9/3, Gordon 22.
cserék: Supola 4, Takács 8/6, Dénes 2.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Mindkét csapat határozottan támadta a festéket az első percekben, a hazaiak nagyrészt betörésekből jutottak el a gyűrűig, a vendégek pedig főleg Gordont keresték a palánk alatt, úgyhogy gyakorlatilag csak közelről születtek az első pontok, távolról kísérletet sem nagyon láthattunk. Az első jó hármasra aztán hat perc után került sor, Ware talált be kintről, majd azonnal beemelte a másodikat is, úgyhogy Sabáli Balázs 16-10-nél időt is kért, de a folytatásban is csak Gordon bizonyult komoly támadófegyvernek a vendégeknél - a center 13 ponttal, 3 támadópattanóval és 19 VAL-lal zárta az első negyedet, a több lábon álló, 64%-kal célzó és 3/4 triplánál járó ZTE viszont így is vezetett 25-21-re. A vendégek 0/7 triplája eléggé meghatározta ekkor a helyzetet, de 25-25-nél így is utolérték ellenfelüket Supoláék, amire aztán reagálni tudtak a zalaiak és egy 10-1-es rohammal masszívabb előnyt építettek ki, amit szépen menedzseltek a nagyszünetig - húsz perc után 46-37 állt az eredményjelzőn, ez a tíz pont körüli távolság folyamatosan megmaradt. A vendégeknél továbbra is Gordon (18 pont, 7/9 mezőnyből, 7 lepattanó, 2 blokk) emelkedett ki és a 0/9 tripla volt a fő negatívum, míg Greenék kifejezetten jól játszottak, 56%-kal dobtak, volt 5/8 triplájuk, hibátlanul büntetőztek és szépen megoszlottak a terhek, hárman is eljutottak náluk legalább nyolc pontig - a lepattanózás szólt a Sopron mellett, ezzel tudott látótávolságon belül maradni a gárda.

A fordulás után magasított Sabáli Balázs, Fuller helyett Takács kezdett és ebben a negyedben a Sopron jobban is nyitott, a ZTE támadójátéka teljesen szétesett az addigi remeklés után - öt perc alatt négy pontot tudtak dobni a hazaiak, ráadásul Green beütötte a negyedik személyijét, neki le kellett ülnie. A vendégek sem támadtak igazán jól, sok volt a hiba, de fokozatosan dolgozták le a hátrányukat és Fuller duplájával, 50-50-nél utol is érték ellenfelüket, úgyhogy itt Bencze Tamásnak kellett időt kérnie - ez viszont hatott, úgyhogy egy villámgyors hazai 5-0 után már Sabáli intette magához övéit. Gordont itt már a támadóoldalon semlegesítetté Agafonovék és a negyed végéig összeszedték magukat, a záró etapot megint már ötpontos előnnyel kezdhették annek ellenére, hogy rengeteg büntetőt dobhatott a Sopron. A záró etap elején aztán kipontozódott a 3/3 triplát bevágó Doktor, az SKC megint feljebb kapcsolt és 70-70-nél egyenlővé tette az állást, majd Szabó néhány villanása után megint az Egerszeg került előnybe - itt jött az újabb fordulat, öt perccel a vége előtt ugyanis Warner is kipontozódott. A zalaiak büntetőkkel növelték a különbséget (a Sopron kapott technikait is) és bár a Sopron a kezdő irányítója nélkül sem adta fel, Szabó ebben a periódusban tarthatatlan volt: volt még egy clutch duplája, majd 82-79-nél bebombázott egy óriási triplát, hogy aztán a soproni válasz után még leszedjen egy támadópattanót is két pontért. Ez pedig döntőnek bizonyult, ezekre az ütésekre nem tudott olyan választ adni a vendégcsapat, amellyel meg tudta volna fordítani a küzdelmet, végül nagy csatában hét ponttal nyert az Egerszeg, így oda-vissza legyőzte idén a Sopront.

fotó: hunbasket.hu