Kiütéses sikert aratott a Szolnok

A Jászberénynek a Tiszaligetben sem volt esélye, közel 50 pont lett a különbség a két együttes között.

9. forduló

Szolnoki Olajbányász - Jászberényi KSE 110-62 (27-18, 23-12, 36-17, 24-15)

Semmi meglepetés nem történt. A Jászberény idei meccsei ellenféltől függetlenül rendkívül egyoldalúak, és ez most sem volt másképp. Már a félidőben 20 pont volt a különbség, és leginkább csak Aleksza Brbaklicsnak köszönhetően volt ilyen "szoros" a meccs. A harmadik negyedben aztán jött még egy szolnoki henger, és ez el is söpörte az útból a vendégeket, akik megint közel 50 ponttal kaptak ki. Hatalmas különbség volt a triplázásban (14/28 - 3/20), lepattanózásban (41-28), eladott labdák számában (9-18) és gólpasszok tekintetében is (31-10) - egy pillanatig sem volt kérdés a győztes kiléte.

A Szolnoknak jó bemelegítés lehetett ez az Alba elleni hétvégi rangadóra. A hazaiaktól Pallai Tamás a 26 játszott percével kiemelkedett, Pongó Máté játszott még 20 perc fölött, mindenki más még ennyit sem volt a pályán. Nagyjából egy átmozgató edzésnek felelt meg ez a mai találkozó a Szolnok számára, ami abból a szempontból jó volt számukra, hogy a hétvégén a Fehérvár elleni igazi rangadó vár Gasper Potocnik együttesére, nem kellett széthajtaniuk magukat. Ennek megfelelően szépen eloszlottak a pontok a vendéglátónál: a 20 pontos Roko Badzim és a 15 pontig jutó Angelo Warner mellett például a 3/3-as triplamutatóval jelentkező Zsíros Péter volt a legeredményesebb 13 pontjával, de sokan hoztak 8-9 pontot. A túloldalon Brbaklics 16 pontos, 10 pattanós dupla-duplája mellett Katona Bencét lehet leginkább dicsérni (14 pont), és a 19 éves Rékasi Bojta Bendegúz is eljutott 7 pontig. Ez azonban összességében nagyon kevés, és hosszútávon is az lesz mindenki ellen.

A Szolnok legjobb dobói: Badzim 20/12, Warner 15/6, Zsíros 13/9.
A Jászberény legjobb dobói: Brbaklics 16, Katona 14/6, Rékasi 7.