Magabiztos ASE-győzelem a DEAC ellen

A nagyszünetre meglett a közte tíz, a második félidőt pedig kontrollálni tudta a paksi együttes.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 9. forduló
Atomerőmű SE - DEAC 85-76 (28-27, 24-15, 13-13, 20-21)

ASE: Kovács 4, Evans 21/9, Faust 8, Eilingsfeld 10, Trajkovski 18/6.
cserék: Horváth K. -, Medve 7/3, Jevtovics 17.

DEAC: Dugat 14/3, Manigat 8/6, Boriszov 16/3, Ivosev 17/6, Amigo 11.
cserék: Polyák 2, Velkey 2, Omenaka 6, Bognár -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken található!

Az edzőváltáson áteső, Ruják Andrást nélkülöző ASE kezdett jobban, de (semmi meglepetés) Boriszov is hamar elkezdett tüzelni a túloldalon, majd Amigo is "megsorozta" a hazaiakat, úgyhogy tartotta a lépést a debreceni együttes - mezőnyből sokkal jobban dobtak a vendégek, míg a paksiak sorra harcolták ki a büntetőket, pontjaik jelentős részét szerezték a vonalról. Összességében védekezésről nem nagyon beszélhetünk az első negyedben, remek ritmusban játszott mindkét csapat és sorra termelte a kosarakat, így fordulatos, szoros játékrész végén 28-27-re vezetett az ASE - a vendégeknél a Boriszov-Amigo duó 20 pontot dobott a közösbe, a tolnaiaknál viszont jobban megoszlottak a terhek. A második negyedben ismét a Paks nyitott eredményesebben, de öt-hat pontnál jobban nem tudott meglógni, egészen a játékrész utolsó percéig, amikor két Trajkovski-büntetővel, majd Faust labdaszerzés utáni zsákolásával meglett a közte tíz - lélektanilag fontos pillanatban ért el lélektenilag fontos határt a hazai alakulat. A vendégeknél a támadójáték azért eléggé visszaesett ebben az időszakban, Boriszov és Amigo az első negyedes 20 pontjához összesen hármat tudott hozzátenni a második játékrészben, közben a túloldalon hatan is eljutottak már legalább öt egységig.

A második félidő Evans triplájával indult, de összességében nagyon visszaesett a játék minősége, támadásban teljesen elvesztek a csapatok ahhoz képest, amit addig mutattak, a vendégek dolgát pedig az is nehezítette, hogy Amigónak négy faultja miatt le kellett ülnie. Itt úgy tűnt, hogy el is döntheti a meccset az ASE, mert ahogy a tolnaiak ismét rátaláltak a játékukra, 15 pontra növelték az előnyüket, Jevtovics után most Evansnek voltak fontos kosarai, de a DEAC nem tört meg és meg tudta állítani a zuhanást. Közben Ivosev is  beütötte negyedik faultját, Amigo pedig kiponntozódott és innen már nem volt visszaút a vendégcsapatnak: a záró etapban megint 15-16 pont körül mozgott a távolság és a jobban lepattanózó, illetve több büntetőt kiharcoló hazaiak ezt már nem rontották el. Boriszovot az első negyed után abszolút kordában tudták tartani, a debrecenieknél pedig senki nem volt, aki igazán elő tudott volna lépni - pontosabban Ivosev tavalyi önmagát idézve foghatatlan volt a végén, de ez már csak arra volt elég, hogy szorossá tegyék a végeredményt. Az utolsó két-három percben azért látótávolságon (tíz ponton) belülre zárkóztak Berényi Sándorék, de ennyi volt tőlük a maximum, így Schmidt Béla remekül tért vissza az ASE vezetőedzői posztjára.

fotó: hunbasket.hu