Magabiztosan verte a Jászberényt a Falco

Az első negyed még szoros volt, utána viszont nem fért kétség a mérkőzés kimeneteléhez.

Magyar férfi NB1/A, alapszakasz, 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Jászberényi KSE 114-88 (30-29, 31-10, 21-25, 32-24)

Csak a papírforma. A Falco két nappal ezelőtt még az Alba ellen játszott rangadót, ahol javítani tudtak a Kaposvár elleni vereség után, míg a Jászberény továbbra is nyeretlenül áll a szezon során, így érkeztek meg Szombathelyre. Az 1. negyedben még érződött kicsit a hazaiakon a fáradtság, és egy 3-11-es futás után 5 pontos előnybe tudott kerülni a Jászberény, de csak a negyed végéig tarthatott a vendégek öröme. A következő 10 percet már megnyomta a Falco, egy 18-4-es periódussal kezdték a játékrészt, aminek köszönhetően magabiztos előnyt alakítottak ki, és végül 22 pontos előnnyel mehettek el pihenni félidőben. A fordulás után már esélye sem volt a Jászberénynek, a Falco még növelni is tudta az előnyét, így végül könnyed győzelmet arattak az 1. fordulóból elhalasztott összecsapáson.

Egy fecske nem csinált nyarat. A vendégeknél Coleman kiváló hatékonysággal jutott el 30 pontig (8/11 kétpontos, 4/7 hárompontos), emellett leszedett 5 lepattanót, illetve kiosztott 4 gólpasszt is. Egyénileg messze kiemelkedett a számaival a mezőnyből, de nem ment ezzel sokra a Jászberény, hiába tett hozzá közös erővel további 30 pontot a csapat teljesítményéhez Primorac és Kinney, így sem volt esélyük. A szombathelyieknél 7 játékos ért el legalább 11 pontot, illetve mind a 10 pályára lépő jegyzett legalább 2 kosarat, eloszlottak a terhek. Többségében pihenni is tudtak valamennyit a Falco játékosai, egyedül a dupla-duplázó Váradi (18 pont, 11 gólpassz) érte el a 30 percet náluk. Váradi mellett Perl (11 pont, 9 gólpassz) is erőteljesen kivette a részét a csapatszinten szétosztott 37 gólpasszból, Keller (7 pont, 9 lepattanó) vezetésével a lepattanózást is 39-24-re megnyerték, emellett 12/17 triplájukat is bebombázták, gyakorlatilag minden játékelemben felülmúlták a Jászberényt.

A Szombathely legjobb pontszerzői: Váradi 18/12, Bruinsma 16/3, Dancsecs 13/9, Benke 13/6, Lake 13

A Jászberény legjobb pontszerzői: Coleman 30/12, Primorac 16/3, Kinney 14/12