Másodszor is legyőzte az Alba a TF-et

Bár a rosszul sikerült első negyed után a másodikban javítottak Clarkék, a több lábon álló Alba megérdemelt sikert aratott a fővárosban.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 18. forduló
Serco-TF-BP - Alba Fehérvár 78-102 (15-34, 27-19, 16-24, 20-25)

TF: Clark 28/9, Krnjajski 4, Szobi -, McLane 15/3, Bergstedt 8.
Csere: Beák 4, Buzás 5/3, Filipovics -, Rikalo 11/9, Kozma 3/3.

Alba: Tóth P. 7/3, Freeman 15/6, Filipovity 14/3, Lóránt 24/3, Heath 4.
Csere: Cabezas 10/6, Keller 4, Bullock 11/9, Peringer 2, Zeno 8/6, Lukács , Takács 3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Az 1-16-os mérlegével sereghajtó TF a 6-11-gyel a tabella 11. helyén álló Alba Fehérvár együttesét fogadta a férfi NB I/A 18. fordulójában. Az odavágón kiütéses, 113-51-es fehérvári siker született, az idei pontvadászat legnagyobb arányú győzelmét aratták Filipovityék az újonc ellen. Ezúttal is jobban kezdett az Alba, két perc játékot követően 0-8 állt az eredményjelzőn, Lóránt Péter hat egységet szerzett rögtön a meccs elején. Clark törte meg a budapesti kosárcsendet egy triplával, de a játékrész feléhez érve tíz pontra nőtt a vendégek előnye (6-16). Lóránt továbbra is elemében volt, első négy mezőnydobását és büntetőjét egyaránt beszórta, egymaga több pontot szerzett, mint a teljes TF (11-22). Bullock és Cabezas is betaláltak távolról, kezdett nyílni az olló - alig-alig hibázott dobást a nyitó negyed során a fehérvári gárda, büntetőt pedig egyet sem, 10/10-zel álltak a vonalról Filipovityék (15-34).

A folytatásban is izgalmasan alakult Lóránt különmeccse az újonccal, 17-17-re álltak a "felek" a második etap elején. Feltámadt azonban a fővárosi együttes, négy perc alatt 13-2-t futottak Clark vezetésével, beragadt az Alba a remek kezdést követően (28-36). Heath és Freeman révén rendezte a sorokat a Ramirez-legénység, állandósulni látszott a 10 pont körüli differencia. A Lóránt - TF csata helyett Clark - Lóránt csatáról beszélhettünk immáron, az amerikai 17 egységet szorgoskodott össze a magyar erőcsatár 19-ével szemben (34-44). Freeman és Tóth pontjaival visszaállította korábbi jelentős vezetését az Alba, 17-tel is vezettek újra a vendégek, Clark azonban nem hagyta ennyiben, 23 pontjával gyakorlatilag egymaga tartotta meccsben csapatát a nagyszünethez érkezvén (42-53).

Vendég kosarakkal indult a harmadik felvonás, de tartotta magát Ales Pipan együttese, továbbra is a 10-15 pont körüli Alba-vezetés volt a jellemző. McLane Cabezas és Rikalo is triplát szórtak, Lóránt pedig 21-nél tartott már (52-68). Az Alba spanyol irányítója, Carlos Cabezas eddigi talán legjobb mérkőzését játszotta kék-fehérben, 10 pontja mellé 7 gólpasszt osztott már ki társainak. Bár Clark továbbra is derekasan szállította a kosarakat, Jonas Bergstedt őrzését remekül oldották meg a székesfehérváriak, a center mindössze 4 pontnál tartott a 29. percben, ez pedig egyelőre nem fért bele a házigazdáknak (58-77).

A záró játékrészben csaknem 20 pontos hátrányt kellett ledolgoznia Szobi Dánieléknek, nagy feladat előtt álltak tehát. Nem sikerült azonban zárkózniuk, Tóth Péter büntetőivel meglett a közte 20, sőt Bullock távolijával tovább nőtt a különbség - egyre inkább úgy tűnt, eldől a derbi. A mérkőzés utolsó perceiben a fiatalok is pályára kerültek mindkét oldalon, az Alba Fehérvár pedig ha nem is olyan meggyőző játékkal, mint legutóbb, de ezúttal is magabiztosan győzte le a TF csapatát.