Nagyobb izgalmak nélkül győzte le az Olaj a Szedeákot

Boltics 39 másodperc után kiszállt, de így is sokáig jól tartotta magát a Szedeák - az Olaj továbbra is csak két vereséggel áll a tabella első helyén.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 17. forduló
Szolnoki Olaj KK (15-2) - Naturtex-SZTE-Szedeák (6-11) 85-70 (19-17, 31-22, 17-18, 18-13)

Szolnoki Olaj KK: Perry 7/3, Kovács P. 17/3, Vojvoda 10/3, Ford 17/3, Tóth Á. 11.
Csere: Polyák 5/3, Phillip 2, Andric 10, Tóth Z. 3/3, Rudner 3/3, Taiwo -.

Szedeák: Boltics -, Fortune 18/3, Kovács Á. 8, Petrovics 9/6, Sulovics 13.
Csere: Révész 8, Wirth 2, Vágvölgyi 5, Mike 3/3, Kerpel-Fronius 4, Meleg -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A vendégeknél a Juhos-Csirics páros hiányzott, míg a hazaiaknál ezúttal nem került bevetésre Milosevics.

Sokkal jobban kezdett az Olaj, Ford, Tóth Ádám és Kovács Péter kosaraival már 10-2-re vezettek a hazaiak a negyedik perc elején, de kicsit túl korán nyugodtak meg, a Szedeák pedig a felvonás felére visszaküzdötte magát (10-8) - pedig Boltics 39 másodperc után kiszállt a játékból... Ford egy szép zsákolással zárta le a vendégek 6-0-s rohamát, de két magasemberük révén tovább kapaszkodtak a szegediek (14-13), Sulovics és Fortune büntetőinél pedig az egál is megvolt számukra - Tóth Ádám állította be a negyed végi eredményt (19-17). A második felvonás első felében Fortune mindent megpróbált, hogy továbbra is tapadjon ellenfelére Andjelko Mandics csapata, de beindult a hazaiak támadógépezete, több triplát is beszórtak, Vojvoda is eredményes volt kétszer, így 10 ponttal is vezettek már a szolnokiak (31-21). Kovács Ádám és Fortune megint visszahozták három pontra a vendégeket a 16. percre (33-30), innentől azonban folyamatosan nőtt a differencia a félidő hátralévő részében, ebben pedig főszerepet játszott Kovács Péter többek között a szakaszzáró duplájával, amivel 11 pontosra nőtt a Szolnok fórja (50-39).

Az első 20 perc során az Olajnak megint hasonló problémái voltak, mint szerdán - jól dobtak, főleg a triplavonalon belülről (15/22 dupla, 5/15 hármas), de a büntetőkkel voltak gondjaik, és sokszor állhatott ellenfelük a vonalra, akiknek ki is használták ezt (5/8 - 13/13 büntető). A Szolnok több emberre támaszkodhatott, de ez nem volt meglepetés, a Szedeák pedig a gyengébb triplamutatója (2/9) mellett főleg a 11 eladott labdájában kereshette a hátránya okát, ebből például a hazaiaknál csak 4 volt.

A fordulást követően Sulovics és Petrovics vezetésével megkezdte a felzárkózást a Szedeák (54-47) - egy 7-0-lal a negyed felére megint ellépett a Szolnok, majd egy 7-0-lal megint 7 pontra volt tőlük a vendég gárda. Hullámzó volt a negyed, de a differencia a 10 pont környékéről nem tudott drasztikusan egyik irányba sem elmozdulni - a felvonás végén pont ennyi volt a különbség a hazaiak javára Révész Ádám dupláját követően (67-57). Az utolsó játékrészben már csak a különbség volt a kérdés - a vendégek nagyot harcoltak, de a záró 10 perc során már pihentették is legjobbjaikat, így ha nem is tudott az Olaj kiütéses győzelmet aratni, de összességében nem forgott veszélyben a listavezető sikere, pályára kerülhetett mindenki már a végén (85-70).