Nagyot küzdött a MAFC, de győzött az Olaj

Lényegében végig húzd meg-ereszd meg összecsapást játszott egymással a MAFC és az Olaj - a fővárosiak nagyot küzdöttek, többször is visszakapaszkodtak ellenfelükre, de a Szolnok továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 8. forduló
MAFC (2-6) - Szolnoki Olaj KK (7-0) 77-88 (21-28, 18-16, 17-19, 21-25)

MAFC: Hot 25/15, Misek 7, Lakits -, Davis 16, Cvetkovics 7.
Csere: Neighbour 8/6, Fodor 14/6, Debreceni -.

Szolnoki Olaj KK: Vojvoda 18/9, Kovács 6, Ford 12/3, Milosevics 8, Tóth Á. 3.
Csere: Polyák 17/12, Andric 17, Phillip 7/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

7-0-val kezdett az ezúttal Kendrick Perry nélkül felálló Olaj a találkozó első bő két percében, ezt követően azonban felvette a ritmust a MAFC is, 4-8 pont között mozgott a differencia. A játékrész közepén három hármassal próbált még jobban ellépni a Szolnok, de a hazaiaknak mindenre volt válasza, Hot hármasával a kilencedik perc elején már csak két pont volt a differencia (18-20). A felvonás utolsó két percében viszont a budapesti csapat csak büntetőkből volt eredményes, így a kicsit újra felpörgő vendégek 7 ponttal megléptek (21-28). A második játékrészben gyakorlatilag ugyanez volt a forgatókönyv - a Szolnok ellépett 10 ponttal, de a MAFC nem engedte el jobban ellenfelét, megint visszakapaszkodott, Hot újabb trilájával megint csak egy pont volt a távolság a 17. perc végén (34-35). A félidő vége az Olajé volt, de Neighbour hármasával zárult a második negyed, így csak öt pont volt a listavezető előnye a nagyszünetben (39-44).

A fordulás után Cvetkovics és Hot kosaraival egyenlített a MAFC a 22. percben (44-44), viszont megint folytatódott a korábban megkezdett sormintha, a Szolnok egy 8-0-val megint előnyt harcolt ki magának (44-52). Egy pontszegény szakasz következett, majd büntetőkkel közelítette ellenfelét a vendéglátó, de Polyák harmadik hármasa és Andric 2+1-e után meignt 9 pont volt a különbség a 28. perc elején (51-60). Hét pont megvolt még a vendégek előnyéből a záró 10 perc előtt is, de a fővárosi alakulat ma sem azt az énjét mutatta, hogy feladná bármikor is - szívós munkával, Davis és Hot vezetésével a 34. perc végén megint ott voltak két pontra az Olajtól (67-69). A Szolnok azonban újra megrázta magát, megint ellépett 6-8 ponttal, és innen már nem volt visszaút a nagyot küzdő hazaiak számára - 88-77-re győztek a vendégek, akik így továbbra is veretlenül vezetik a tabellát, Jovica Arsicsék pedig büszkék lehetnek a teljesítményükre.

A hazaiaknál több hasznos produkció is volt, de Bennet Davis (16 pont, 9 pattanó) mellett mindenképp említést kell tenni a 25 pontig és 8 gólpasszig (32 VAL) jutó Amin Hotról, aki ezúttal is egészen kiválóan játszott. A vendégeknél a Vojvoda-Ford-Andric trió hozta magát, de ezúttal is sok lábon állt a szolnoki alakulat - a csereként érkező magyarok közül Polyák 17 ponttal és 4/5-ös triplamutatóval segítette az Olajt újabb sikerhez. A veretlen listavezető a külső dobások (9/22 - 9/26) és a büntetők (18/21 - 21/28) hatékonyságát leszámítva mindenben egy fokkal jobb volt ellenfelénél, de mennyiségileg ebben a két szegmensben is hoztak legalább annyit, mint a MAFC - ettől függetlenül a fővárosiak a Pécs elleni 30 pontos siker után most is erőn felül teljesítettek.