NB1/A: Nagy hajrájával a Szolnok nyerte a rangadót

Hiába vezetett szinte végig a Falco, végül elbuktak.

Magyar férfi NB1/A, alapszakasz:

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-77 (15-19, 18-20, 18-21, 28-17)

Nagyot hajrázott a Szolnok. A listavezető Szolnok a második Falco csapatát fogadta a hétvége rangadóján. A hazaiak 7 meccses győzelmi sorozata megszakadt a Körmend ellen, míg a vendégek kilábaltak a korábbi hullámvölgyükből, így nagy csatára lehetett számítani. A Falco kezdte jobban a meccset, az 1. negyedben sikerült 5-6 pontos előnybe kerülniük, és a következő 10 perc során ezt meg is duplázták, de a Szolnok jól hajrázott a szünet előtt, így mindössze 6 pontos hátránnyal mehettek el pihenőre. A fordulás után is sokáig őrizte pár pontos előnyét a Falco, a 4. negyed elején 58-69 is állt az eredményjelzőn, ezt követően viszont megindította az Olajbányász a hajrát, és egy 11-0-s futással kiegyenlített. Az utolsó percekben igazi ki-ki meccs lett az összecsapásból, amin végül Badzim 4 másodperccel a vége előtt elsüllyesztett 2 büntetője döntöt. Ezt követően még Subotic is odaállhatott a vonalra, de mindkét kísérletét kihagyta, viszont ez már nem számított, így annak ellenére is a hazaiak húzták be a rangadót, hogy nagyrészt hátrányban játszottak.

Nem estek a szombathelyi triplák. Mindkét csapatban többen is megbízhatóan szállították a pontokat, így végül többek között az döntött, hogy amíg a hazaiak 12/29 triplát a helyére küldtek, addig a vendégek megálltak 6/27 sikeres próbálkozásnál. Váradi és Bruinsma is eljutott 14 pontig, de csak 1/6, illetve 2/6 triplát dobtak be, Benke 1/4-et, Anderson 0/4-et hajított, és ezen felül Keller (5 pont, 12 lepattanó) sem tudta szállítani bentről a pontokat. Így sem kellett volna sok a Falco győzelméhez, mert a 22 pontos Perl vezér volt, de a túloldalon Badzim (19 pont) és Cakarun (16 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) is jól játszott, előbbi bebombázott 4/8 triplát is, amihez Subotic és Kovács további 4/7 jó kinti dobást is hozzátett, Badzim keze pedig nem remegett meg a legvégén. Ezzel a győzelmével a Szolnok bebiztosította az első helyét az alapszakaszban.

A Szolnok legjobb dobói: Badzim 19/12, Cakarun 16, Subotic 13/6

A Falco legjobb dobói: Perl 22, Bruinsma 14/6, Váradi 14/3, Barac 14