NBI/A: Idegőrlő végjáték után elődöntős a DEAC, kiesett az Alba

2-0-ról vesztette el a negyeddöntős párharcot a Fehérvár, három pont döntött a Debrecen javára.

fotó: hunbasket.hu

DEAC - Alba Fehérvár 88-85 (22-14, 11-18, 26-22, 29-31)

Méltó lezárása volt ez a párharcnak. Izgalmas helyzetben kezdődött a mérkőzés, hiszen az Alba 2-0-ra vezetett már a párharcban és nagyon közel állt a továbbjutáshoz, ám a harmadik-negyedik meccsen felállt a DEAC és remek támadójátékot bemutatva kiegyenlített, így pályaelőnnyel, lendületben várhatta a hazai befejezést. Jobban is kezdett a vendéglátó, 2-6 után egy 17-4-et futott, teljességgel levédekezte a Fehérvárt és magabiztosan vezetett, de a félidőig nem jutott el ezzel és még a nagyszünet előtt egyenlítetek a vendégek egy 10-1-es rohanással - "nullázódott" minden, ami addig történt. A harmadik negyed megint hullámzóan alakult, előbb a DEAC vezetett négy ponttal, aztán az Alba percei következtek és Vojvodáék kerültek öt egységnyi előnybe, hogy aztán a játékrész vége megint a hazaiaké legyen és egy 15-4-es futással visszavegyék a gyeplőt még a záró felvonás előtt. Ott már egyre élesebb lett a helyzet, Vojvoda sorozatban bedobott kilenc pontjával megint a Fehérvár állt jobban, de nem sokáig és összességében a DEAC akarata érvényesült, a hajrát Tóth Ádámék kezdhették meg hatpontos fórral. Még itt sem volt vége, Hearst zsinórban két labdát és hat pontot szerzett, ezzel az utolsó percben már 81-80 állt az eredményjelzőn, sőt, Drenovac kihagyott kulcsfontosságú dobása után a vezetésért támadhatott már Forray Gábor alakulata. Gillon két büntetőjével ezt sikerült is átvenniük, de csak átmenetileg, Kovács Adrián pillanatok belül ellőtt második időkérése ugyanis már használt: Moore dobott clutch kosarat (83-82), Lukács rontott triplát, majd ismét Moore jött egy kiharcolt faulttal és két büntetővel (85-82). 16 másodperc maradt Forray Gábor időkérése után, de "csak" egy fault sült ki belőle, Davis egy bedobott büntetője után a másodikat már kihagyta, innentől pedig úgy tűnt, hogy vége a dalnak - azért maradt még némi izgalom két elmélázott DEAC-jelenet után két másodpercnél az egyenlítésért hajította még el a labdát félpályáról Gillon két védővel a nyakában, de a síp néma maradt, így továbbjutott a Debrecen.

A jobb dobószázalék ért győzelmet. Az Alba 14 támadópattanót szedett le ezen a mérkőzésen, tízzel több büntetőt harcolt ki és néggyel kevesebb ladbát adott el, mint ellenfele, a DEAC viszont egy dologban jobbnak bizonyult: dobásban, ugyanis a hazaiak 52,5%-kal céloztak mezőnyből, míg a vendégek csak 42,6%-kal, ez pedig döntő faktor lett. Debreceni oldalon Moore lett a hős, aki a hajrában clutch játékokkal szállította a győzelmet és egyébként is 22 ponttal, 6 gólpasszal, valamint 7 kiharcolt faulttal húzta csapatát, míg az Albánál a negyedik negyedben 13 pontot jegyző, összességében 25-ig jutó Vojvoda csillogott leginkább - ő azonban a nagy negyedik negyede ellenére a legrosszabbkor hibázott, 85-83-nál a kezében maradt egy könnyed dupla. A Fehérvár nagyon bánhatja ezt a párharcot, 2-0-ig minden a terveik szerint alakult, utána viszont váltott és feljavult a DEAC, a mostani kiélezett végjátékban pedig egy hajszál Drenovacék javára döntött, így véget ért az Alba szezonja.

A DEAC legjobb dobói: Moore 23/12, Drenovac 21/9, Hines 13/3
Az Alba legjobb dobói: Vojvoda 25/9, Davis 22/3, Gillon 9/3

A párharc végeredménye: 3-2 a DEAC javára.