Nem forgott veszélyben a KKK győzelme!

A Kaposvár, ha nem is dominált végig a találkozó folyamán, mégis végig vezetve és magabiztosan győzték le a Körmend együttesét. A vendégek húsz pontos hátrányból is fel tudtak állni, felzárkóztak, többre azonban már nem futotta erejükből. A végjátékban amennyire bírta, tartotta magát a vendég gárda, faragott a hazai előnyből, de ez csak a tisztes vereséghez, tartásuk megmutatásához volt elegendő.

Férfi NB I A-csoport, 12. forduló - 2012. december 15.

Kaposvári KK (10-2) - Lami-Véd Körmend (4-8) 105-88 (34-18; 18-29; 30-26; 23-15)

Kaposvár     Vezette: Kapitány G., Hegedűs T., Jakab L., (Téczely)

Kaposvár: Drahos 0, Dunn 26, Swanston 26/9, Hendlein 17, Spica 24   Csere: Kiss K. 5/3, Dávid 7, Kovács S. 0, Fekete N. 0, Bíró 0.

Körmend: Ruják 4, Simpson 10/6, Ferencz 17/9, Buljan 18/3, Shaw 24  Csere: Farkas 7/3, Fodor G. 2, Kutasi 6/6, Sömenek 0.

A Lami-Véd Körmend együttese két nagy arányú vereség után az ellen a Kaposvári KK ellen szeretett volna javítani mérlegén -ezáltal megszerezni az első idegenbeli győzelmét-, mely a szezonnyitón Kyle Swanston parádéjával két vállra fektette a piros-feketéket, 7 ponttal nyertek Fodor Gergelyék pályáján.

Enyhe költői túlzással nyithatnánk azzal a tudósítást, hogy Swanston ott folytatta, ahol Körmenden befejezte még októberben. Rögtön az első támadásból betalált, méghozzá falttal együtt, viszont a ráadás egypontost kihagyta. Alig telt el két perc, máris nagy gondban találta magát a Körmend, ugyanis Ferencz Csaba már második faltját szedte be. Ráadásul úgy, hogy Dunn 2+1-es akciót hozott ki belőle. Ferencz pályán maradt, de triplái az elején nem akarta beesni, Hendlein révén pedig már öt ponttal vezetett a vendéglátó. (7-2) Pár perc elteltével elég volt egy bő harminc másodperces kihagyás, Dunn kétszer viharzott el a gyűrűig, és máris közte nyolc állt az eredményjelzőn. (13-5) Rujáktól érkezett egy középtávoli, mely úgy kellett a fekete mezeseknek, mint egy falat kenyér az éhezőnek. Nagyon hamar összejött vendég oldalon az öt csapatszemélyi, Hendlein hibátlan büntetőzésének hála már tízzel ment a KKK. (19-9) Buljan gyártotta a körmendi pontokat, azonban közelebb nem tudott kerülni a Hencsey legénység, sőt. A negyed hajrájában Kiss triplája már az jelentette, hogy 15 ponttal vezet a Kaposvár. (28-13) Spica kedvére lubickolhatott a vendégek palánkja közelében, rontott mezőnykísérlet nélkül 10 pontot hozott az első negyedben, együttesét komoly előnyhöz juttatta. (34-18)

Hatalmas elánnal támadott a Kaposvár, amit siker koronázott. Dunn indításból elért ziccere már húszat számolt a körmendiekre, alig egy perc alatt két kosarat nyelt be a vendég gárda. (38-18) Shaw és Buljan vezényeltek a rövidke különbségfaragó akciót, egy-egy ziccerrel, illetve egy középtávolival hat egységet ledolgoztak a tetemes hátrányból. (38-24) A játékrész derekán Hendlein hozott össze egy kosár jó, plusz faltos játékot, mellyel újabb lendületet adott övéinek, nem mellesleg a magasember már 10 pontnál járt. (43-26) Kissé meglepően hatott, hogy Farkas dobta az első vendég triplát. Inkább a tíz pontot közelítette a különbség a félidőhöz közeledve, Shaw és Ferencz szóltak bele a Spica-Hendlein duó parádéjába. (50-37) Az addig pontosan járó hazai gépezetbe be-becsúsztak hibák, melyekkel éltek a körmendiek és Simpson hárompontosával visszajöttek tíz pontnyira. (50-40) Fekete Ádám bizonyára nem örült a gyors vendég zárkózásnak, s kikérte első idejét. A rövid pauzából kosárral tért vissza a KKK, azonban a záró bő egy percben Buljan két ziccert, Simpson pedig egy triplát vállalt magára, így 20 pontos hátrányból visszajött a meccsbe a Körmend, mivel öt pontosra olvadt a hazaiak vezetése. (52-47)

Annak ellenére, hogy több eladott labdát vétett a vendég csapat, nem torpantak meg a felzárkózásban, Spicaék hiába szerezték egyre-másra a kosarakat, mindig volt válasza a Hencsey csapatnak. Buljan triplája után rég nem látott közelségbe kerültek a körmendiek, majd a három falttal játszó Shaw büntetőit követően három pontra fogyott a kaposvári vezetés. Swanston első hármasa hazai szempontból a legjobbkor jött, Spica pedig ezt egy ziccerrel fejelte meg. (65-57) Ferencz is megtalálta távolról a gyűrűhöz vezető utat, Dunn harmadik faltja után Simpson két büntetőjével ismét csupán három pontos differenciát mutatott az eredményjelző. (65-62) De bő egy perc leforgása alatt ismét ellépett a vendéglátó. Buljan faltolta Swanstont, aki köszönte és a megítélt három büntetőt egytől egyig beváltotta, Henlein pedig indítás után ziccerezett, Hencsey mester azonnal időt kért. (70-62) S még „habként” szerepelt a negatív tortán a Buljannak ítélt technikai is. A pár perces kosárcsendet nem pont, hanem egy újabb Buljan technikai érkezett reklamálásért, edzője le is kapta. Swantson triplából, Dunn büntetőkből vitte előre a KKK-t, a negyed végére fordulva ismét komolyra hízott a hazaiak vezetése. (77-64) Nem akarták azonban feladni a meccset a fekete mezesek, s hiába kapta meg Farkas a 4. személyijét, fent hagyta Hencsey mester. Ferencz pedig egymás után szállította a kosarat, Shaw negyedet lezáró ziccerével pedig ismét tízen belül találta magát a Körmend. (82-73)

Nagyon komoly offenzívába kezdett a hazai csapat, mindenképpen el akarták dönteni a mérkőzés sorsát, s az a 6-0-ás futás, mellyel kezdték a záró negyedet ezt prognosztizálta. Shaw technikaija után Dunn két büntetőt és egy középtávolit értékesített, eldőlt a mérkőzés. (92-75) Az utolsó percben a Ruják – Ferencz – Kutasi trió még tett egy utolsó felzárkózási kísérletet, mely inkább csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő. Dunn zsákolása zárta a pontok sorát, a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. A körmendiek abból próbálhatnak előrelépni, hogy nagy hátrányból is képesek voltak felállni és maradt tartásuk a mérkőzés végéig.