Nyert és biztosan második a Falco

Az első félidőben kiépített előnyét magabiztosan őrizte a szombathelyi alakulat, legyőzte a Körmendet, így a második helyről kezdheti a rájátszást.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 9. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (23-10) - Egis Körmend (19-14) 89-75 (26-17, 20-17, 18-19, 25-23)

Falco: Govens 17/6, Perl 16, Váradi 9/3, Boriszov 9/6, Taylor 10.
Csere: Tóth 2, Norfleet 19/9, Pustahvar 3.

Körmend: Wright 16/6, Hollins -, Fanning 17/6, Ferencz 7/3, Davis 12.
Csere: Németh -, Bán -, Halász -, Tuoyo 14/3, Csorvási 9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Taylor és a Govens-Perl-Váradi hármas vezetésével lelépte a Körmendet a Falco az első 5 perc során, 16-5-tel nyitottak a hazaiak az első negyed első felében, és bár próbáltak kapcsolni a vendégek, Boriszov révén a 8. perc végére még tovább nőtt a differencia (25-11). Az első negyed végére faragott valamennyit hátrányából a piros-fekete gárda (26-17), de a második felvonásban sem tudott 10 pontnál sokkal közelebb kerülni a második helyre hajtó Falcóhoz képest, sőt. Norfleet és Váradi futottak egy 9-0-s sorozatot, a 20. percben így 16 pontra nőtt Szrecsko Szekulovics együttesének előnye (46-30). A nagyszünetben 13 pont volt a vendéglátó fórja (46-33).

A fordulás után sem változott a mérkőzés összképe - a Körmend mindent megpróbált, támadásban egészen fel is pörögtek, de a Falcónak mindenre volt válasza, 10 pont környékén újra beragadt a távolság, a záró 10 percnek pedig 12 pontos fórral mentek neki a szombathelyiek (64-52). A negyedik negyed elején Govensék le is zárták az összecsapás érdemi részét, miután a 33. percre 18 pontra nőtt a különbség (75-57). A Körmend ugyan faragni tudott valamennyit ebből a találkozó végére, de a Falco győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély, 14 ponttal nyertek Perlék (89-75). Ez a siker azt is jelenti, hogy a Falco egészen biztosan második helyen végez a középszakasz végén, ebből a pozícióból vághat neki a PO-nak.