Parádés első negyednek köszönhetően verte a PVSK a Sopront

Hiába küzdöttek a vendégek, nem tudták teljesen ledolgozni a korán beszedett nagy hátrányt.

NB1/A, 6. forduló

PVSK-VEOLIA - Sopron KC 83-77 (28-16, 18-21, 25-25, 12-15)

Villámrajtot vettek a hazaiak. Szinte még el sem kezdődött a mérkőzés, máris 7-0 állt az eredményjelzőn, és hamarosan 10 pont fölé nőtt a különbség. 4/4 triplával indított a PVSK, és 14 pontos előnyben is voltak az első negyed végén. A második 10 perc során nagyrészt 10 pont körül mozgott a különbség, a hajrában 15 is volt, de egy 6-0-s soproni futásnak köszönhetően 46-37-tel mehettek el nagyszünetre a felek. Fordulás után is lőtávon belül maradtak a vendégek, de a PVSK magabiztosan őrizte az előnyét. Az utolsó játékrész pontszegényen indult, ugyanakkor bő 3 perccel a vége előtt így is feljött 77-74-re a Sopron. Ezt követően Lewis egy 2+1-es játékkal 6 pontra növelte a PVSK előnyét, és innentől már lemenedzselték az utolsó perceket. A hazaiak hiába bukták el a lepattanózást (41-48), és hiába adtak el több labdát (16-14), mégis nyerni tudtak. Hibáikat 11/25 triplával kompenzálták, míg a vendégek mindössze 60%-kal büntetőztek.

Több lábon állt a PVSK. A hazaiaknál a 6/8 triplát bebombázó Budimir (20 pont, 8 lepattanó) volt a legponterősebb, de Funderburk (19 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) is felnőtt mellé ezen a téren. Mellettük Brkic (15 pont, 11 lepattanó) dupla-duplázott, míg Ruják (7 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) kacérkodott egy tripla-duplával. Őket Lewis is kiegészítette 3 bedobott triplával, illetve egy kulcsfontosságú 2+1-es játékkal. A vendégeknél Borisov (17 pont) és Thompson (21 pont, 9 lepattanó) szállította a pontokat, utóbbit viszont faultgondok hátráltatták, és végül ki is pontozódott. Őket leginkább Jogela (16 pont, 7 lepattanó) igyekezett segíteni támadásban, míg Wideman 14 lepattanójával kiemelkedett a mezőnyből.

A PVSK-VEOLIA legjobb dobói: Budimir 20/18, Funderburk 19/3, Lewis 16/9

A Sopron KC legjobb dobói: Thompson 21/6, Borisov 17/9, Jogela 16/3