Sima Sopron-győzelemmel indult a playout

Komolyabb esélyük nem volt a fővárosiaknak, gyakorlatilag végig uralta a meccset Sabáli Balázs együttese.

Magyar férfi NBI/A, playout, első mérkőzés
Soproni KC - MAFC 90-74 (20-19, 30-16, 23-16, 17-23)

Sopron: Parker 22/3, El-Amin 25/9, Mészáros 5, Henderson 11/6, Watkins 15.
cserék: Tóth G. 3/3, Takács 5/3, Duvnjak 4, Werner -, Polgárdy -, Kántor -.

MAFC: Hot 11, Fodor 9/9, McCray 10, Dukics 8, Cvetkovics 14/3.
cserék: Lakits 2, Misek 10, Lakosa 4, Katona B. 4, Siklós -, Peringer 2, Bordács -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Nagyon hamar magához ragadta a kezdeményezést a Sopron és már a harmadik percben elindított egy komoly rohamot, amelyből egy 12-0-s roham sült ki, közel négy percen keresztül nem tudott pontot szerezni a MAFC, ami jelentősen megadta a mérkőzés alaphangját. Innen azért visszajöttek még Fodorék, főleg Cvetkovics villogott támadásban és ki is egyenlítettek a fővárosiak, de hiába zárult szoros eredménnyel az első negyed, a másodikban megint elrohant az SKC: rögtön a játékrész egy 10-0-s hazai futással indult, itt ismét állva maradtak a vendégek. A jóval pontosabban játszó Sopron előnye még a nagyszünet előtt elérte a tizenhét pontot, El-Amin óriási formában játszott (19 pont, 7/11 mezőnyből a nagyszünetig), de Watkins és Parker is remek egyéni teljesítményt szállított, amellyel a MAFC nem tudta tartani a lépést. Húsz perc után 50-35 állt az eredményjelzőn, a vendégek már kilenc eladott labdánál jártak, míg a hazaiak 57,6%-kal dobtak mezőnyből, ezen számok ismeretében nem volt meglepő a különbség - gyorsan és agresszíven kosárlabdázott Sabáli Balázs csapata, amelynek meg is lett az eredménye.

A fordulás után még bekezdett két Fodor-triplával Garai Péter alakulata, de a Sopron gyorsan jelezte, hogy nem tervez összeesést, rögtön egy 10-0-val felelt és húsz pont fölé növelte a különbségek - közben a túloldalon Fodor beütötte a negyedik faultját, egyre reménytelenebb helyzetbe került a MAFC. Ebből aztán nem is volt már visszaút, maximum felvillanásai voltak a vendégcsapatnat, a Sopron különösebb erőlködés nélkül tartotta 15-20 pont közötti előnyét, egészen a mérkőzés végéig - végül meglett a 90 dobott pont is a hazaiaknak, akik sima győzelemmel indították a playoutot. A MAFC-nak van min javítani, a 4/19 tripla és a 18 eladott labda is borzalams adat, ráadásul a második negyed elejétől kezdve gyakorlatialg esélyük sem volt ezen a találkozón.

fotó: kosarsport.hu