Simán győzött a Falco, nagy meccsen verte a DEAC a Szedeákot

A Kecskemét legyőzte az Egis Körmendet, az ASE pedig idegenben verte a Sopron a férfi A csoport 9. fordulójában.

NBI/A, 9. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 91-72 (32-15, 23-16, 23-25, 13-16)

Nem volt kérdés a mérkőzés végkimenetele. A karanténból egy nappal korábban szabaduló Falco az első negyed második felében már dominálta a mérkőzést, 17 pontos előnyét pedig gyorsan 20 fölé növelte a második felvonásban - innentől már nem volt visszaút a pécsiek számára, nagyon hamar eldőlt a találkozó. A szombathelyi gárdánál szépen eloszlottak a percek, senki nem játszott 30 percnél többet, Gasper Okorn még pihentethetett is a hétközi BL-találkozóra. A Pécs néhány percig tudta csak megszorongatni esélyesebb ellenfelét, de az első félidő nagy részében csak statisztált a Falco előadásához.

Sokkal agresszívebb volt a hazai csapat. A Falco győzelmének kulcsa a jóval tudatosabb támadójáték volt: sokkal több faultot harcolt ki a vendéglátó, a büntetőket pedig jól is dobták Perlék (20/23 - 6/12). Emellett mivel a dupláknál is jóval pontosabb volt a sárga-fekete alakulat, így nem is kell tovább menni a hazai győzelem okaiért. A dobószázalékokból következik, hogy jóval több pattanólehetőség volt a Falco palánkja alatt, amit ki is használtak Searcy-ék (41-33). Az első félidőben azonban a játék minden szegmensében ellenfele fölé kerekedett a szombathelyi alakulat, amelynél több olyan egyéni teljesítmény is volt, amelyből a Pécsnél egy sem: Evan Bruinsma (19 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Perl Zoltán (15 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz), De'Quon Lake (12 pont, 8 pattanó) és Benke Szilárd (15 pont, 5 pattanó) is magasabb VAL-értékkel zártak, mint a legjobb pécsiként végző Veljko Brkics (15 pont, 8 pattanó).

A Falco legjobb dobói: Bruinsma 19/9, Benke 15/6, Perl 15/6.
A PVSK legjobb dobói: Lewis 16/9, Brkics 15, Funderburk 13/9.

Sopron KC - Atomerőmű SE 76-82 (21-19, 18-21, 19-20, 18-22)

Küzdelmes meccsen győztek a paksiak. Végig borzasztóan szoros volt az összecsapás, Isten igazából egyik csapat sem tudta ráerőltetni az akaratát a másikra. Mindkét gárda legnagyobb előnye 6-6 pont volt a mérkőzés során, de amíg a hazaiak 52-46 után kaptak egy 11-0-s ASE-sorozatot, addig Dzunics Braniszlav gárdája a legvégén vezetett a legnagyobb különbséggel - akkor, amikor a leginkább kellett. 76-75-re még a Sopron állt jobban a 38. percben, de Kevin Capers triplát dobott, labdát szerzett, Justin Jackson pedig zsákolt, majd két büntetővel le is zárta a mérkőzést - ez volt az ASE győzelmének forgatókönyve.

Jackson szárnyal a nagyobb szerepkör birtokában. Az OSE ellen 27 ponttal és 5 pattanóval 30 VAL-ig jutott az amerikai center, most pedig 27 pontja mellett 8 lepattanót és 3 blokkot is jegyzett (35 VAL) - nem beszélve arról, hogy a meccs végén Capers az ő gólpasszából szórta be tripláját, a találkozó utolsó négy pontját pedig ő szerezte. Ezúttal Winston Shepard is felnőtt mellé 22 pontjával, 9 pattanójával és 3 gólpasszával (30 VAL). A Sopronnál is volt több jó produkció, Tauras Jogéla (19 pont, 8 pattanó, 26 VAL) és Tyler Wideman (17 pont, 13 pattanó, 29 VAL) is hasonlóan jól játszottak - az ő teljesítményük is lehetett volna nyerő, de Jackson a szép számai mellé még a végjátékot is intézte, ha nem is egymaga, ezzel kiemelkedett a mezőnyből.

A Sopron legjobb dobói: Jogéla 19/6, Wideman 17, Jackson 13/9.
Az ASE legjobb dobói: Jackson 27/6, Shepard 22, Capers 15/6.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend 82-69 (17-25, 22-11, 20-13, 23-20)

A gyenge kezdés ezúttal nem bosszulta meg magát. Az, hogy a Kecskemét hátrányba kerül a mérkőzés első felében, szinte már megszokottá válik ebben az idényben, nem volt ez másképp most sem. A hazaiak védekezése azonban nagyon szépen összeállt a második felvonástól kezdve, és a Wittmann-Horti duó kosaraival át is vették a vezetést. A találkozó a harmadik negyed második felében, illetve a záró 10 perc elején dőlt el, amikor a hat triplát szóró Wittmannék 10 pont fölé tornázták a különbséget, onnan pedig már nem tudott közelíteni sem az Egis Körmend, nagyobb izgalmak nélkül nyert a vendéglátó.

Wittmann extrája most elég volt. A rossz kezdések mellett még egy dolog volt jellemző Váradi Kornél csapatára eddig ebben a szezonban, a gyenge dobószázalék a távoli dobásokat nézve. Ezen most sem sikerült sokat javítani, hiszen 28%-ot hozott a Kecskemét a triplavonalon túlról (9/32), ebből ráadásul 6/14-et Wittmann produkált, aki egyébként 33 ponttal és 4 szerzett labdával (36 VAL) zárta a találkozót. Az eddiginél jobb védekezés azonban meghozta gyümölcsét, így egyetlen igazán kiemelkedő teljesítmény is elég volt hazai részről. A vendégeknél a visszatérő Travis Taylor (9 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 21 VAL) mellett az egyaránt 17-17 pontig jutó Williams-Thames duó dicsérhető. Az viszont nagyon látszott Ziga Mravljak alakulatán, hogy ezzel az állománnyal még nincsenek összeszokva - többen is csak keresték a helyüket így, hogy mindenki bevethető volt.

A Kecskemét legjobb dobói: Wittmann 33/18, Djeraszimovics 14/3, Karahodzsics 11/3.
Az Egis Körmend legjobb dobói: Williams 17/9, Thames 17/6, Mócsán 13.

Naturtex-SZTE-Szedeák - DEAC 90-92 (24-26, 20-19, 25-26, 21-21)

Magas színvonalú ki-ki meccset nyert meg a DEAC. A Sopron-ASE-hez hasonlóan ez a mérkőzés is végig rendkívül szoros volt: a hazaiak 5, a vendégek pedig maximum 6 ponttal vezettek az összecsapás során. A DEAC sokáig előnyben kosarazott, de a negyedik negyedben folyamatosan változott a vezető csapat kiléte. Az egészen parádésan kosarazó Darrin Govens (35 pont, 8 gólpassz, 48 VAL) duplájával még vezetett is a Szedeák az utolsó előtti percben. A végső szó azonban Djordje Drenovacé (23 pont, 7 pattanó, 28 VAL) volt, aki előbb egy szerzett labdát követően kiegyenlített, majd a végén megszerezte a győztes kosarat is.

Dzeletovics hiányzott a Szedeáknál. A hazaiak szerb légiósa nem lépett pályára, James Dickey pedig faultgondok miatt csak 33 percet töltött a parketten (6-6 pont és pattanó, 3 gólpassz), így Govensnek és Zach Brownnak (28 pont, 6 pattanó, 31 VAL) kellett a hátukra venniük az együttest. Keller Iván (14 pont, 9 pattanó, 17 VAL) kifejezetten hasznosan szállt be a kispadról, de a debreceniek több lábon álltak: Dzeletovics mellett Stefan Moody (30 pont, 30 VAL) és Somogyi Ádám (10 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz, 22 VAL) is átlag fölötti teljesítményt nyújtottak, mellettük Tóth Ádám (16 pont, 17 VAL) és Shaquille Hines (10-10 pont és pattanó, 17 VAL) is hozzátették a magukét. A hajdúságiak jobban dobták a triplát (7/26 - 13/32), de ezen a mérkőzésen nem ez döntött, hanem az, hogy a végén Drenovac volt a leghiggadtabb és legpontosabb játékos a pályán.

A Szedeák legjobb dobói: Govens 35/12, Brown 28/3, Keller 14/6.
A DEAC legjobb dobói: Moody 30/21, Drenovac 23/6, Tóth 16.