Simán verte az Alba a Kecskemétet

Végig jobban játszott a székesfehérvári alakulat, három negyed után 20 pont volt a különbség a két gárda között, végül 85-60-ra győzött a címvédő.

Magyar férfi A  csoport, középszakasz, felsőház, 7. forduló
Alba Fehérvár (22-10) - KTE-Duna Aszfalt (17-16) 85-60 (24-19, 22-13, 20-14, 19-14)

Alba: Kovács 7/3, Simpson 18/6, Harris 7/3, Lóránt 4, Keller Á. 12.
Csere: Keller I. 4, Filipovity 10/6, Hill 6, Horton 6, Pointer 9/3, Nshimba 2, Varga -.

KTE: Pongó 7/3, Thompson -, Djeraszimovics 16/6, Dramicanin 8, Karahodzsics 11/3.
Csere: Wittmann 8/3, Molnár M. 10, Molnár D. -, Fülöp -, Horváth -, Orgona -, Kucsera -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléirtek!

A hazaiaknál visszatért mindhárom sérült, Hill, Lóránt és Pointer is, de a Simpson-Harris-Kovács trió került főszerepbe a találkozó elején - az első két és fél perc után az ő vezetésükkel 9 ponttal megugrott az Alba (13-4). Keller Ákos is beszállt a pontgyártásba, 11 pontra nőtt a távolság a felvonás felénél, többperces kosárcsend után azonban Wittmann és Karahodzsics révén visszakapaszkodott a KTE - Keller Iván duplájával 5 pont volt a különbség 10 perc játékot követően (24-19). A második negyedet is sokkal jobban kezdte a bajnok, a 14. perc közepére visszaállt a 11 pontos differencia (32-21). Simpsonnal nem nagyon tudott mit kezdeni Forray Gábor csapata, így a Fehérvár végig őrizte 10-12 pontos előnyét az első félidő során - 13 ponttal vezetett a vendéglátó a nagyszünetben (46-33).

A fordulás után sem változott a játék képe - a Kecskemét magasemberei révén tartotta magát nagyjából meccsben, de közelebb nem tudott kerülni, a több lábon álló Alba továbbra is egészen magabiztosan játszott (56-44). A felvonás utolsó két és fél percében Filipovity és Pointer 5-5 ponttal terhelte meg a kecskemétiek gyűrűjét, kereken 20 pontra nőtt a hazai előny nekik köszönhetően (66-46). Horton zsákolását követően egy 7-0-s futást produkált még a KTE, de a harmadik negyed végén vezérré előlépő Pointer-Filipovity duó betalált ezt követően, így a 36. percben lezárták az összecsapás érdemi részét (77-54). A mérkőzés végén mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatalok, a végeredményt pedig Joel Nshimba állította be, 85-60-ra győzött a címvédő.