Szegedi győzelemmel zárt, de nem jutott playoffba a Kaposvár

Langyos meccset játszottak a somogyiak a Szedeákkal, mindkét oldalon sok lehetőséget kaptak a fiatalok.

Magyar férfi NBI/A, középházi középszakasz, 10. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 65-78 (16-16, 18-21, 11-20, 20-21)

Szedeák: Boltics 4, Wirth 12/3, Vágvölgyi 5, Kovács Á. 4, Sulovics 4.
cserék: Mike 11/3, Révész 6, Kerpel-Fronius G. 6, Bonifert 7/3, Goldring -., Kovács J. 6, Mayer -.

Kaposvár: Dunn 15/3, Tóth P. 3/3, Baki 4, Ivosev 18, Spica 12.
cserék: Blaskovits -, Gibbs 14/6, Hock 2, Filipovity 3, Bogdán 3, Kocsis 4.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A már-már "szokásosan" hiányzó Fortune-Csirics-Juhos trió mellett ezúttal Andjelko Mandics vezetőedző sem lehetett ott a Szedeákkal, így Kiss Zsolt meccselt a hazaiaknál - a vendégeknél is többen bajlódtak sérüléssel, de csak Hendlein nem lépett pályára, hiszen számukra a playoff volt a tét, igaz, a győzelem mellett a Paks hazai vereségére is szükségük volt. Fekete Ádám kezdőjébe ezúttal bekerült Baki és Tóth Péter is a Gibbs-Hendlein páros helyett, a meccset viszont a Szeged kezdte jobban, az első negyed közepén már 13-6-ra vezettek a hazaiak. Itt aztán megálljt tudott parancsolni a Kaposvár és a játékrész végére kiegyenlített, majd a második negyed elején Gibbs vezetésével futott egy 10-0-t, itt időt kellett kérnie Kiss Zsoltnak. Ez valamelyest hatott, stabilizálták magukat a hazaiak és közelebb is tudtak jönni, de a vezetést nem vették vissza már a nagyszünetig, 34-37 állt az eredményjelzőn húsz perc után - elég langyos volt a meccs, túlságosan azért egyik fél sem szakadt meg, tartotta párpontos előnyét a KKK.

A fordulás után még több lehetőséget kaptak a fiatalok mindkét oldalon, a harmadik negyed közepén meglett a közte tíz a Kaposvár javára és innentől nagyjából ebben a tartományban mozgott a különbség - a Szeged abszolút a tehetséges fiataljait játszatta és Fekete is bőven adott játékpercet a Hock-Filipovity-Bogdán triónak. A hazaiak számára itt már igazából csak a gyakorlás volt a lényeg, míg a vendégek várták, hogy mi történik Pakson, véget ér-e számukra a szezon, vagy bejutnak a playoffba - végül nem jutottak be, az ASE legyőzte a Zetét, így a KKK-nak maradt a kilencedik hely. A második félidőben azért nyílt az olló, járt már húsz pont közelében is a különbség, a vége közte 13 lett, de ennek különösebb jelentősége nem volt - a Szedeák a 10. helyen végzett, mindkét együttes készülhet a nyárra és a következő idényre.

fotó: kosarsport.hu