Újabb magabiztos kaposvári diadal

A sérült Nelson nélkül kiálló nyíregyháziak már az első negyedben hátrányba kerültek, ám nagyon kulturált játékkal meccsben maradtak, igaz, valóban veszélyeztetni a Kaposvár győzelmét már nem tudták.

Egyik fél sem teljes kerettel melegített, a vendégeknél az amerikai Nelson nem tudta vállalni a játékot, míg hazai oldalon Dávid Gergely hiányzott saroksérülés miatt, de az immár magyar állampolgár Fekete Nikolára továbbra sem számíthatott Fekete Ádám.

Hamar magához ragadta a vezetést a Kaposvár, a rendkívül aktívan játszó Hendlein kosarával 8-2-re vezettek. A vendégeknél Mohácsi nem találta igazán a ritmust, nem is csoda, hiszen a fiatal játékos korántsem volt 100%-os állapotban, ám arra nem sokan számítottak, hogy a negyed derekán az egyik büntetőjét úgy elméretezte, hogy a labda a palánkról csaknem a kezébe pattant vissza... A 7. percben Dunn lőtte fel szemet gyönyörködtető zsákolásra Swanstonnak a labdát, majd Spica révén 16-6-ra ment a KKK. Lassan, de a negyed végére kezdett magához térni a Nyíregyháza, Berkis két triplát is berámolt az utolsó percbe érkezve, amivel valamelyest közelebb hozta csapatát, ám a négyes poszton is helyt álló Szőke pontjaival végül tartotta megnyugtató előnyét a hazai alakulat.

A rövid pihenőt követően a rutinos Szőke bizonyította újfent, hogy még mindig lehet rá számítani a somogyiaknál, az ő valamint Swanston pontjaival 13 egységgel léptek meg (28-15). Berkis igyekezett leginkább látótávolságon belül tartania övéit, majd a 17. percben a sokági inkább csak ügyetlenkedéseivel kitűnő Davis kosaraival 32-26-ra zárkóztak - jött is Fekete Ádám időkérése. Ez úgy festett használt a hazaiaknak, az egyébként elég pocsék dobóformát mutató Swanston távolijával megint tíz pont fölé nőtt az előnyük, de Polyák 4. pontjával jött azon belülre az NYKK (37-28).

A nagyszünet után a nagy közhellyel élve az öltözőben ragadt a Kaposvár. A vendégek három perc alatt egy 7-0-s szakaszt repesztettek, 37-35-nél még a vezetést is átvehették volna, ha Berkis üres helyzetből betalál a triplavonal túlról. A túloldalon viszont Szőke állt ismét csapata élére és Spica nagy zsugáját követően az alapvonalon belépve szerezte meg a KKK első pontjait a félidőben. Boldizsár negyedik hibája után a fiatal Varga érkezett a nyírségi oldalon, amit Hendlein használt ki, de Dunn is rendre betalált. Az amerikai egyébként kisebb ijedtséget okozva hagyta el egy Davisszel való ütközés után a pályát, de hamar visszatérhetett. Kilenc pontos KKK előny után Polyák percei következtek, a Nelson hiányában csapata vezérévé váló fiatal hátvéd tartotta életben az NYKK-t a harmadik negyed végén (55-43).

Az utolsó játékrészben továbbra is Polyák bizonyult feltartóztathatatlannak a kaposváriaknak, igaz a túloldalon Dunn is okozott bőven fejtörést. Hendlein Micsics ellen összehozott 2+1-e után ment ismét tízzel a Kaposvár (58-48), de Polyák triplája és Davis zsákolása nem engedte meglépni a hazaiakat. Swanston zsákolását követően a második félidőben eltűnő Berkis rontott hármast és Spica révén a 38. percben 68-55-öt mutatott az eredményjelző. Az utolsó percekben Dunn kosaraival, majd Kiss Kornél büntetőivel biztosította be győzelmét a Kaposvár, amely ezzel 3-1-es mérleggel áll a bajnokságban.

Kaposvári KK - Marso Vagép Nyíregyházi KK 78 - 65 (22-14, 15-14, 18-15, 23-22)

NB I, A-csoport, 4. forduló, Kaposvár, 500 néző

Vezette: Pálla Z. Boros T. Surányi G. (Szabadvári)

Kaposvár: Drahos -, Dunn 25/3, Swanston 13/6, Hendlein 13, Spica 10. Csere: Kiss K. 6, Szőke 11, Kovács S. -, Bíró B -.

Nyíregyháza: Polyák 24/3, Mohácsi -, Berkis 20/15, Boldizsár -, Davis 18. Csere: Kaluha -, Siska 2, Micsics -, Varga M. 1.