Zsinórban negyedszer győzött az Olajbányász

A PVSK otthonában végig irányítva aratott magabiztos győzelmet a szolnoki gárda.

fotó, slide: pvsk-panthers.hu

PVSK-VEOLIA (3-5) - Szolnoki Olajbányász (5-1) 68-86 (12-21, 16-23, 18-24, 22-18)

A PVSK nem tudta feltörni a reteszt. A meccs elején Budimir kosaraival tartotta magát a hazai csapat, de a rutinos spíler gyorsan beszedett két személyi hibát, le kellett ülnie, és gyakorlatilag onnantól kezdve végig akadozott a pécsi támadójáték az első félidőben. Mindössze Funderburk játszott kiválóan, de egyszerűen nem akadtak társai: a nagyszünet előtt csak ő dobott triplát (kettőt is) és harcolt ki büntetőket (6/8) hazai oldalon, miközben védekezésben sokszor csak nyomozták a labdát. A komolyabb hátrány a második félidőre is rányomta a bélyegét, hiába javult fel Budimir, Brkic és a két triplát vágó Dragasevic, igazán veszélyes közelségbe már nem tudtak kerülni Rujákék. A 17 eladott labda sem könnyítette meg a dolgukat - ebből Lewis hat, Funderburk négy elvesztegetett eséllyel vette ki a részét, utóbbi egy bokasérülést is összeszedett, ami szintén nem segítette a pécsi felzárkózás ügyét. A PVSK-ra most rövid pihenő vár, vasárnap már Szegeden lépnek fel.

Nagyon masszív volt az Olaj. A vendégek az első percek kiegyenlített játéka után hamar beizzították a rakétákat, az első félidőben a Warner-Cakarun duó extra pontos dobásaival előbb tíz pont feletti előnyt harcoltak ki, amit aztán Pongó és a végül 10 pontig jutó Juhos segítségével sikerült is megőrízniük. A második félidőben sem nagyon változott a képlet, ráadásul Badzim is felpörgött támadásban, így komolyabb gond nélkül szerezték meg zsinórban negyedik sikerüket. A vendégek támadásban remekeltek, hiszen 34 mezőnykosarukra 21 gólpassz jutott, amiből a Pongó-Warner duó 13-at vállalt, beszórtak 10 triplát, majdnem hibátlanul büntetőztek, emellett védekezésben is végig kontrollálni tudták a pécsiek vezéreit - legközelebb jövő hét kedden a Jászberény ellen építhetik tovább a szériájukat.

A PVSK legjobb dobói: Funderburk 16/6, Brkic 16, Budimir 15/3.
A Szolnok legjobb dobói: Warner 21/3, Badzim 18/15, Cakarun 16.