A 4. negyedben fordított a Körmend

Ahogy a soproni szurkolók Darian Townes-t, úgy a vendégszurkolók a korábban Körmenden kosarazó Jermaine Thomas-t és Boldizsár Ferencet tapsolták meg a meccs előtt, amely a két tábor hangpárbajával, remek hangulatban kezdődött.

A hazaiak vezethették az első akciót, amelynek végén Rubin - miután Egemonye visszaszerzett egy támadó lepattanót - megszerezte a vezetést. A túloldalon Townes szintén támadó pattanó után büntetőből egyenlített. Kezdetben jobbára a Sopron vezetett, méghozzá azért, mert inkább játszott csapatként, mint a vendégek, akiknek a részéről az első öt percben csupán Townes szerzett pontokat, igaz ő hatot is. Thomas ziccere után, 10-6-nál kért időt Sabáli, aki Mladenovics és Powell helyett beküldte Rujákot és Ferenczet. A hazaiak percekig pont nélkül tartották a Körmendet, ám büntetőikből rendre csak egyet értékesítettek. A 7. percben Ferencz betörése után megszületett az első nem Townes-pont körmendi részről. A Körmendet Townes gyakorlatilag egymaga tartotta versenyben, csapata 8 pontos hátránya után kosár plusz büntetős akcióval jelentkezett, majd Rubin ziccerét blokkolta. Németh triplájával jött föl a Körmend.

A második szakasz elején több tiszta helyzetben is hibáztak a hazaiak, hamar fordított a Körmend, amely ekkor azzal operált, hogy Powell bedobóposzton magasabb, erősebb, mint a soproniak itt játszó emberei, levitték pozícióba. Ekkor már a vendégek vezettek, a Sopron pedig futott ellenfele után. A negyed közepén aztán Gombás triplája majd büntetői után visszaszerezte vezetést a hazai együttes. Ekkor tájt a Körmend második szándékú találatokkal, támadó lepattanók utáni pontokkal haladt. Aztán a csapatát amúgy jól mozgató Ruják után Townes is megkapta a harmadik hibáját. Rubin bravúros, és szerencsés találata után 5 ponttal vezettek a hazaiak, ismét időt kért Sabáli. Egemonye jobban "élt" Dávid, mint Townes őrizetében, a vendégek pedig továbbra is a támadó palánk alatti lepattanókból gyűjtögették pontjaikat. Zónára álltak át a vendégek, akik kjöttek letámadásra, s rögtön hibára kényszerítették a Sopront. Egy 8-0-s futással, melyben Dávid egy blokkal és egy triplával főszerepet vállalt, egyenlített a Körmend. A félidő vége a hazaiknak sikerült jobban, Thomas büntetőivel 41-40-re vezetett a Sopron.

Mindkét fél részéről rossz megoldásokkal indult a második félidő, több,mint másfél perc elteltével, ahogy a meccsen, úgy a szünet után is Rubin szerezte az első kosarat. Utána Bell mindkét büntetőjét elhibázta, aztán Powell blokkolta gyönyörűen Gombás dobását, ám a labda Thomashoz került vissza, aki okosan Egemonyéhoz játszott, s a center hatalmas zsákolással fejezte be a támadást. Jó 3 perc elteltével Németh révén szerezte meg első pontjait a Körmend. Jobbára  a hazaiak vezettek, hatalmas volt az iram, s a küzdelem, a befejezésekbe mindkét oldalon sok hiba csúszott. Townes kihagyta, Egemonye bedobta a büntetőit, Gombás visszaszerzett lepattanó utáni kosarával 9 ponttal megugrott a hazai együttes. A Körmendet ismét Townes igyekezett versenyben tartani, a záró szakasz előtt 7 pont volt a hazai csapat előnye.

Egy hazai eladott labda után Thomas próbálta megállítani az induló körmendi akciót - sportszerűtlen hibáért. Hatalmas csatában tartotta előnyét a Sopron, amely ugyan kialakította, de ki is hagyta a tiszta helyzeteket, ugyanakkor remekül védekezett. Támadásban túlpörgött a Sopron, s Ferencz vezetésével 2 pontra jött föl a Körmend, sőt a negyed közepén Németh betörés utáni kosarával egyenlített is. Sorra adták el a labdákat a hazaiak, Németh és Ferencz  eredményessége révén megléptek a vendégek, akik úgy tűnt, felőrlik a Sopron ellenállását, amely ebben a szakaszban 8 perc alatt mindössze 3 pontra volt képes. 12 pontos vendég vezetésnél Rubin két hazai akciót triplával fejezett be, ám a vendégeket Ferencz újabb hármasa végképp megnyugtatta.

A három negyeden át szinte erőn felül játszó Sopront felőrölte a hosszabb kispaddal rendelkező Körmend, s egy küzdelmes, jó mérkőzésen megérdemelten nyert.

Horváth Imre: - Meglepetésgyanús volt a meccs, arra készültünk, hogy bravúrt viszünk véghez. Harmincöt percen át nagy szívvel és jól is játszott a csapat. Érdekes az élet, amikor nagyon kellett volna, a negyedik negyedben a tiszta helyzeteket nem dobtuk be, a végig gyengén dobó körmendiek viszont pont ekkor találtak be - ezzel fordult meg a meccs.

Sabáli Balázs: - Az első háromnegyedben rosszul játszottunk és dobtunk, ezt remekül kihasználta a Sopron. A befejező negyedben Németh István irányítóként lépett elő vezérré, Ferencz Csabának pedig sült a keze, az ő vezetésükkel sikerült fordítani, s ellensúlyozni, hogy Bell-nek most nem ment a játék.

Kis-Rába menti Takarék SKC - Fortress Körmend 70 - 78  (20-17, 21-23, 15-9, 14-29)

Sopron,  1800 néző. V: dr. Valovics, Ádám, Bognár.

Sopron: Thomas 14/3, Rubin 20/6, Molnár 4, Gombás 14/6, Egemonye 18. Cs:Keresztes -, Vesztergom -, Boldizsár -.

Körmend: Mladenovics 2, Németh 11/3, Powell 12, Bell 10, Townes 16. Cs: Ruják 8/3, Ferencz 16/9, Dávid 3/3, Fodor, Cseh.

Fotó: bckormend.hu