A Falco kiütötte a Nyíregyházát

A 13. fordulóból előrehozott mérkőzésen két, egymástól nagyon távol székelő csapat találkozott egymással a nyugati végen, Szombathelyen. Az előzmények tudatában nem állíthatnánk, hogy a Falco szurkolók tövig rágták volna körmeiket az NYKK érkezésének hallatán, de azért az egyre masszívabb kerettel rendelkező, honosított magyar játékosokkal is rendelkező szabolcsiaktól vártuk volna, hogy legalább egy kicsit megráncigálják az idény eddigi legkellemesebb meglepetését szolgáló sárga-fekete "oroszlán" bajszát. Ám igaz rajt-cél győzelmet aratott Bencze Tamás legénysége, mely már a kezdésnél sem a megszokott ötössel lépett parkettre, hiszen Kálmán László és Szabó Zsolt is csak hosszú percek elteltével került pályára.

Az első percekben volt egy kis kosár-adok-kapok, de a nyitónegyed második felére abszolút átvette a kezdeményezést a vasi alakulat és a hazai bajnoki pontlistán is elég előkelő pozíciót elfoglaló Chad Timberlake vezetésével már akkor ellépett 13 egységnyivel. A második etap elején bejött a pályára Kálmán László is, negyedik(!) csereként, de persze nem is indokolta semmi sem, hogy korábban vagy többet kelljen őt erőltetnie a vendéglátóknak. A 13. perc végére már 20-szal ment a hazai gárda, aztán a játékrész végére majdnem megduplázták Will Tamásék a vendégek pontjait (66 - 32), érett egy hatalmas kiütés.

A harmadik etapban az addig hihetetlen nagy lendülettel támadó Falco némileg visszavett a tempóból támadásban, de ez is csak arra volt elég, hogy a Miskovics vezette szabolcsiak tartsák a különbséget és ne legyen tényleg brutálisan nagy a differencia, ha már a mérkőzés eddigre bőven el is dőlt. A záró 10 percben a szakvezetők már azt gyakorolhattak, amit csak szerettek volna, illetve az összes fiatalt beküldhették a pályára, végül a tartalékok harcát is a vasiak nyerték. A 27(!!!) labdát eladó és 12-ből 1-es triplamutatót produkáló keleti gárda egyszerűen képtelen volt ennyi hibával érdemben ellenfele lenni a koncentráltan és nagy kedvvel játszó Bencze-legénységnek. A gólpasszok közti különbség (24 - 14) is kiválóan tükrözi, mekkora volt a játékbeli differencia a két fél közt, Szanatiék számtalan könnyű kosarat szereztek, ha pedig nem sikerült gyorsan eljutni a helyzetig, akkor pedig szépen járatták a labdát és rendre megtalálták az üres embereket.

A szombathelyiek fél gőzzel is simán tartották óriási előnyüket a második félidőben és összességében kiütésesnek mondható diadalt arattak. A vendégeknél nagy gondot okozott, hogy Feketét ezúttal is levették a pályáról a kritikus periódusokban, valamint a másik légiós, Djogo is borzasztóan maga alatt volt a mérkőzésen, egyedül a 22 pontig jutó Miskovics és a 9 - 9 egységnél megálló Mohácsi - Sitku páros dicsérhető az NYKK-nál, a többiek mélyen tudásuk alatt produkáltak. Ferenczi Tamás legénységének valamiért igen rosszul megy idegenben, ennek meg kell találni az okát a szabolcsiaknál, különben hamar lemondhatnak a playoff-álmokról Nyíregyházán. A győztes Falco így továbbra is harmadik helyen áll a bajnokságban, 9 győzelemmel és 2 vereséggel. Sitkuék 3 - 8-as mutatójukkal hátulról a harmadikak a 14 csapatos mezőnyben. Mindkét gárda játszik a hétvégén, ilyen szempontból nem hátrány, hogy viszonylag "energia-takarékos" találkozót vívtak meg egymással, bár az utazó szabolcsiaknak biztosan nem ez volt a kedvenc túrájuk.

Falco Szova KC Szombathely – Marso-Vagép Nyíregyházi KK 105 - 67 (28-15, 38-17, 15-17, 24-18)

Szombathely, Vezette: Ádám J. Király L. Vida B. (Görgényi)

Falco: Szanati 4, Will 12/12, Timberlake 23, Harazin 8, Pantelics 11. Csere: Szabó 16/12, Jancsikin 15/6, Simon L. 4, Kálmán 8/6, Nárai -, Jarosevits 2, Simon B. -.

Nyíregyháza: Fekete 10, László 7, Mohácsi 9, Djogo -, Miskovics 22. Csere: Sitku 9/3, Polyák -, Pap 6, Nagy 3, Siska -, Pavlovics -, Jakab -.

Fotó: vasnepe.hu