A Falco lerohanta a fáradt Szolnokot

Az erőltetett menet közepén tartó címvédő Szolnok a hozzá hasonlóan 6-1-es mérleggel álló Szombathelyhez látogatott. Érdekesség, hogy az Olaj attól a Soprontól szenvedte el egyetlen vereségét két hete, amelyet a Falco-SZOVA KC múlt héten nagy csatában, idegenben győzött le.

Kissé felforgatott kezdőötössel állt fel az Olaj, Báder el sem utazott az összecsapásra, Trotter helyén pedig Fodor kezdett. Az első két percben egyik csapat sem rontott dobást, 7-7 után azonban a Falco sebességet váltott, a Kálmán-Timberlake-Szabó Zsolt trió vezetésével 11-0-ás rohamot produkált a hazai alakulat. A szolnoki időkérés és Trotter bevetése sem hozott komolyabb változást, Grebenár duplája négyperces Olaj-pontcsendet tört meg. Trotter triplája kicsit visszahozta a szolnoki reményeket, azonban Gay nagyon gyorsan összeszedett 2 faultot, ami Báder távollétében különösen érzékenyen érintette a vendéggárdát.  A Falco húzóemberei nem is tétlenkedtek, és közel 20 pontra növelték a különbséget. Két beszédes adat az első játékrészből: a Kálmán-Timberlake-Szabó Zsolt hármas 32 pontot termelt, egyetlen rontott dobással - az Olaj viszont nem szerzett lepattanót az első 10 percben!

A kisszünet után használtak Pór Péter dörgedelmei, 6-0-val nyitott az Olaj,a Falcónál viszont megszakadt a jó dobósorozat, Timberlake büntetőket sem tudott értékesíteni. A hazai gárda időt is kért, mivel vészesen fogyott az előny, aminek meg is lett az eredménye: Jancikin háromból három büntetőt vágott be. Ebben az időszakban a másik oldalon Mills tűnt ki, de ideges és pontatlan játékával (technikaival próbálták megnyugtatni a játékvezetők) - emellett a negyed középső harmada a büntetőkről szólt, közel 4 percig nem esett mezőnykosár. A különbség nem nőtt számottevően, a Falco már a 16. percben elérte az 50 pontot. A büntetőpárbajból az Olaj jött ki rosszabbul, Gay 4, Mills és Nikolov 3-3 személyivel állt. Ekkor azonban Nikolov megrázta magát, vezetésével pontosabbá vált az Olaj játéka, majd Fodor hármasával tíz ponton belülre került a vendégcsapat (52-43). Ezen az estén azonban ekkor jártak utoljára ilyen közelségben, a hazaiak időkérése után hiába dobott még Trepák is triplát, a szombathelyiek jobban bírták a negyed végét, és magabiztos előnnyel mehettek a nagyszünetre.

Sok hibával, kiegyenlített játékkal kezdődött a második félidő, azonban a kezdeti tapogatózás után Szabó Zsolt remeklésével, Pantelic és Kálmán pontjaival 20 pontra hizlalta a különbséget a hazai gárda (69-49). Az Olajnál rögtön időt kértek, és a pauza használt is, Trotter vezetésével 13 pontra szűkítette a különbséget a Szolnok - Kálmán azonban a legjobbkor dobott hárompontost, majd Jancikin 2+1-ével tette semmissé a vendégek erőfeszítéseit. A negyed második felében az egykori szolnoki Harazin mutatta meg, hogy az Olaj-fakóban töltött évek nem voltak hasztalanok: 8 pontjával tartotta a különbséget a hazai alakulat.

Az utolsó negyedet ismét a Szolnok kezdte jobban, néhány pontot faragott a hátrányból, így továbbra is nyitottá tudta tenni a küzdelmet. A győzelemre azonban már nem volt esélyük, mert bár 9 pontra is feljöttek, a kulcspillanatokban vagy ők hibáztak, vagy a szombathelyiek közül rázta meg valaki magát. Összességében elmondható, hogy egyik legfontosabb embere nélkül csak néhány percig volt esélye a fáradt csapat benyomását keltő Szolnoknak - ez azonban egyáltalán nem csökkenti a Falco-SZOVA érdemeit: a vasiak magabiztos játékkal, Kálmán és Timberlake vezetésével győzték le a bajnokot.

Falco-SZOVA KC - Szolnoki Olaj KK: 108-92  (39-22, 21-24, 25-22, 23-24)

Szombathely, Arena Savaria. Vezette: Földházi T., Papp P., Balog Gy.

Falco: Kálmán (29/9), Timberlake (24/6), Jancikin (10), Jarosevits (-) Szabó Z. (12/6). Cserék: Pantelic (12/3), Harazin (8), Szanati (-), Simon L. (13/3).

Szolnoki Olaj: Fodor (13/9), Horváth Á. (6), Nikolov (23/3), Gay (5/3), Trepák (12/3). Cserék: Trotter (18/6), Grebenár (8), Mills (7/3).