A MAFC 12 ponttal megverte a Kaposvárt

A hullámzó találkozó negyedik negyedében egyértelműen a rendező somogyiak fölé nőttek a fővárosiak.

MTOK VII. Orosz László Emléktorna, elődöntő
Kaposvári KK - MAFC 63-75 (18-15, 11-13, 18-17, 16-30)

Kaposvári KK: Dunn (17), Evans (11/3), Ivosev (16/3), Hendlein (6), Spica (7). Csere: Hock (6), Blaskovits (-), Bogdán (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

MAFC: Hot (15/6), Misek (11/3), Lakits (6), Cvetkovics (2), Davis (13/3). Csere: Neighbour (17/6), Fodor M. (11/6), Debreceni (-), Szanyi (-). Vezetőedző: Jovica Arsics. Edző: Bors Miklós.

Az összecsapás előtt hatalmas üdvrivalgás fogadta a somogyiakhoz idén nyáron visszatérő Marko Spicát, illetve az évekig Kaposváron játszó, előző együtteséhez most a MAFC-cal visszatérő Fodor Mártont.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, 12-6-ra is vezettek már az első negyed folyamán, de Hot vezetésével megindult felfelé a MAFC - az első felvonás végéig 18-15-re zárkóztak. A fővárosiaknál Hot, a vendéglátónál pedig Ivosev járt már hét dobott pontnál az első 10 perc után, és nem nagyon faultot egyik gárda sem, szépen járatták a labdát a csapatok. A második játékrészt 10-2-vel kezdte a budapesti együttes (20-25) - a hazaiak támadójátéka a cserék pályára kerülésével visszaesett, és bár Dunn révén egyenlítettek a kaposváriak, Fodor válaszolt egy triplával a túloldalon (25-28). A félidő utolsó másfél perce a Kaposváré volt, Hendlein kosarával pedig vissza is vették a vezetést a nagyszünetre (29-28).

A harmadik negyedet 6-0-val kezdte a MAFC leginkább Neighbour vezetésével, aki fontos kosarakat szerzett, triplát dobott, és védekezésben is jó megmozdulásokkal vétette magát észre. A büntetőkkel hadilábon álló Kaposvár a negyed hajrájában egy 6-0-val visszavette a vezetést Hock Gergő kosara után (44-42), és két ponttal vezetettek a hazaiak a harmadik negyed végén is (47-45) - az első felvonásban látott folyamatos játék a középső két játékrészre eléggé brusztolóssá vált. A záró 10 percet 10-0-val kezdte a MAFC, amiből Fodor hat pontot vállalt (47-55), és öt perccel a vége előtt is még hat ponttal a fővárosiak álltak jobban (53-59). A végjátékra fordulva Misek és Neighbour tripláival, valamint Cvetkovics ziccerével 12 pontra nőtt a vendégek fórja a 37. perc legvégén (57-69). Higgadt maradt a MAFC, megőrizte előnyét, és 63-75-re győzött.