A második félidőben hengerelt az Olaj

A Szolnoki Olaj utoljára január 4-én lépett pályára bajnokin, akkor hatalmas csatában győzött a Jászberény otthonában. Ellenfele, a Debrecen múlt héten súlyos vereséget szenvedett hazai pályán az Albacomp gárdájától, ám szerdán Pakson megmutatták: az a meccs csak kisiklás volt. A Szolnok hét közben megjárta Franciaországot, meglehetősen fárasztó sorozat közepén vannak.

Báder Márton, a hazaiak válogatott centere az EuroChallenge-ben csereként már pályára lépett, és most is volt a pályán - Brandon Gay azonban még mindig sérüléssel bajlódik, így ő nem játszhatott. Stílszerűen Báder kiharcolt és értékesített büntetőivel indult a meccs, a center hamar jelezte az ellenfeleknek, hogy teljesen felépült, majd Mills triplája is beakadt. A meccs elején egyébként felváltva rontották el a hárompontosokat mindkét oldalon - végül Horváth Ákos nyugodott meg leghamarabb, hármasával a 4. percben 10-2-re vezetett az Olaj. Mellettük Nikolov is remekelt az első percekben, 3 gólpasszt is kiosztott. A Debrecen a rossz triplák után a palánk alatti játékot erőltette, amivel tartották a néhány pontos különbséget a debreceniek - főként Schachtner igyekezett. 17-10-re vezetett az Olaj, ám ekkor valami megtört a hazaiaknál, ugyanis zsinórban 10 Debrecen-pont született Ingram és Szabó Miklós remeklésével - időt is kért Pór Péter, aki külön felhívhatta csapata figyelmét a lepattanókra. Grebenár ziccere után a csereként beálló Boros Gábor triplájával így is négypontos vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok (19-23).

A második negyed is Báder-büntetőkkel kezdődött, ám ami fontosabb: Szabó Miklós harmadik feketepontját is összeszedte, le kellett cserélni. Az Olaj meg is érezte a lehetőséget, Mills hármasával megelőzte ellenfelét. Ingram nem hagyta annyiban, ő is beköszönt kintről, innentől kezdve néhány ponttal hol az egyik, hol a másik alakulat állt jobban. Az egyik oldalon Nikolov és Horváth Ákos, a másikon Ingram és Perrin volt elemében. A fáradó vendégeket a negyed vége felé a visszatérő Szabó Miklós tartotta meccsben, míg a túloldalon Millsnek is sült a keze. Trotter mindössze a 20. percben szerezte első pontjait, ám a slusszpoén Ingramé volt, a Debrecen kisembere parádés triplájával egy ponttal a Factum Sport vezetett a nagyszünetben.

Repülőrajtot vett a Debrecen a második félidő elején, Szabó Miklós és Perrin pontjaival 6-0-s futást csináltak. A túloldalon sorra jöttek le a triplák a gyűrűről, végül Mills faragott kintről a különbségből. A negyed közepén a Debrecen is fáradni látszott, Horváth Ákos hármasával egy pontra jött vissza a hazai gárda, majd Ingram ziccere után Trotter triplájával egyenlített is a Szolnok. Mills a legjobbkor szerzett ekkor labdát, majd Boros sportszerűtlen faultja után a kispad kapott technikait - a szolnoki villámember pedig mind az öt büntetőt bedobta, sőt a lendületbe jött Trotter gyorsan szerzett 8 pontjával tíz fölé nőtt a különbség: 56-56 után 15-2-es rohanást mutattak be a hazaiak a negyed hátralévő részében.

Az utolsó játékrészben kapaszkodott a Debrecen, de Fodor Márton a legjobbkor dobott triplákat és harcolt ki büntetőket, amivel az Olaj nem engedte veszélyesen közel ellenfelét. A negyed közepén Mills három hárompontosával 20 pont fölé nőtt a különbség, így az első 25 perc szoros állása után váratlanul gyorsan dőlt el a mérkőzés az Olaj javára. A Debrecent nagyon megfogta a 3. negyed közepén kapott technikaival súlyosbított 5 büntető, ám ez nem lehet kizárólag magyarázat a teljes összeomlásra.

Szolnoki Olaj KK - Factum Sport Debrecen 97-72 (19-23, 26-23, 26-12, 26-14)

Szolnoki, Városi Sportcsarnok. Vezette: Benczúr, Jakab, Jurák.

Szolnok: Trotter (15/3), Mills (28/21), Horváth Á. (15/9), Nikolov (10), Báder (13). Cs: Soós (2), Grebenár (5), Fodor (7/6), Gaál (2).

Debrecen: Ingram (20/6), Modzinger (5/3), Perrin (14), Schachtner (5), Szabó M. (19). Cs: Boros (5/3), Papp (3/3), Takács D. (-), Kovács I. (-), Stretea (1).

Pór Péter: Az első félidőben nem koncentráltunk eléggé, a másodikban viszont szigorítani tudtunk a védekezésünket - ennek köszönhető a nagyob arányú győzelem.

Raúl Jiménez: Gratulálok a Szolnoknak, kötelező volt győzniük, és meg is valósították. Mi is első osztályúan kosaraztunk, de nem elég 26 percig koncentrálnunk, hanem 40 percen keresztül kell így játszanunk.

Fotó: szolnokiolaj.hu