A nagy hajrá sem volt elég az Olajnak

Nem kezdte jól a magyar bajnok a németországi vendégjátékot az EuroChallenge csoportkörének második fordulójában, hiszen korán 7 – 0-s hátrányba került az Artland Dragons-szal szemben. Trotter büntetői voltak az első vendégpontok, nagyon nehézkesen jutott el egyáltalán helyzetig a Szolnok a kezdeti szakaszban. 16 – 6-nál már kétszámjegyű előnye volt a sorozatot szintén győzelemmel kezdő hazaiaknak, az amerikai Peavy-vel semmit nem tudott kezdeni Pór Péter legénysége, 11 egységnél tartott már a 9. percben a németek vezére. Az Olaj - joggal - leginkább a 173 centis irányítótól, Holston-tól tarthatott a feldobás előtt, de az ő semlegesítését gyakorlatilag hibátlanul oldotta meg a magyar alakulat, gyakorlatilag szusszanásnyi levegőhöz sem jutott a játékmester, s egyben gólzsák, de a társait nagyon sokáig nem sikerült feltartóztatni. Sokáig úgy tűnt, hogy ezen a derbin nem lehet esélye a szolnokiaknak, mivel a 10 pontos hátránnyal zárt első játékrész után csak még inkább el tudott szakadni az Artland, 40 - 25-nél az volt a kérdés, meccsben tud-e maradni a vendég gárda. Viszont Obie Trotter ráncba szedte övéit és ha nem is brillíroztak a mieink, de stabilizálták a helyzetet és tovább már nem engedték a 7 amerikaival felálló ellenfelet, mely az új szerzeményt, Goran Jeretint is bevetette csereként, de a montenegrói még nem tudott rögtön vezérként mutatkozni a pályán, viszont volt egy jókor dobott triplája már ebben az időszakban is. A nagyszünet előtt az addig magasan a két legjobb szolnoki, azaz Trotter és Báder hozott össze egy kosarat, amivel 13 pontosra szűkített a távolságot a vendég alakulat, volt tehát mit átbeszélni a nagyszünetben vendégoldalon.

A fordulást követően az addig nagyon csendes Nikolov hintett be egy duplát, majd egy triplát, hosszú idő után volt újra "csak" 10 volt oda, de a végül 32 egységig jutó Peavy tett róla, hogy legyen újra hatalmas a feladat az Olaj előtt, 58 - 43-nál, a harmadik negyed közepén megint abszolút látótávolságon kívülre került a Szolnok, sőt, a 28. percben már 17-tel mentek a "sárkányok". Trotter és Fodor két-két pontja az etap végén viszont jelentett egy kis szépségtapaszt. Ami pedig a záró periódus első felében történt, amiatt egyrészt le a kalappal, másrészt ez az, ami igencsak biztató lehet a magyar bajnok jövőjére nézve. A faltokkal hadilábon álló és végül ki is pontozódó Gay betalált kintről, utána pedig Mills is másolta a honifi-, illetve csapattársat. Utóbbi gyakorlatilag ebben a negyedben kezdte a mérkőzést, addig hatástalanított fegyverként kószált a pályán, de a legfontosabb percekben többször is jókor sült el. 64 - 64-nél, amikor még öt és fél perc volt hátra Fodor Márton hármasával egyenlített(!) az addig három negyeden keresztül gyakorlatilag meccsben sem lévő Olaj! A németek még épp időben eszméltek, de nem volt egyszerű dolguk, az extázisban játszó szolnokiakkal szemben. Viszont később már hiába jött pár további extra találat Horváth Ákoséktól, nem sikerült újra egyenlíteni, illetve a vezetést átvenni, a brillírozó Peavy a véghajrában is hozzátett még pár fontos pontot az összterméshez, Strasser és Hilliard pedig két gyors triplával gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. Fodor Marciéknak semmi okuk nincs a szégyenkezésre a mai derbi után, viszont annál több esemény történt, amiből tanulhat, illetve építkezhet a Szolnok. A rossz kezdés most is rányomta a bélyegét gyakorlatilag az egész találkozóra. A németek egyébként legponterősebb emberét, Holstont sikerült 6(!) ponton tartani, ami kisebb csodával ér fel, de a korábban sérülés miatt az Artand-ból hiányzó Peavy extra dobóformájával és robbanékonyságával nem számolt az Olaj, ezt pedig megbosszulta az amerikai. A magyar bajnok sajnos nagyon rossz pillanatokban kapott be több triplát is, a mindig kulcsfontosságú lepattanó-csatát pedig elvesztette (33 - 30). Mindent egybevéve teljesen megérdemelt a hazaiak diadala, de Pór Péter fiai megmutatták, nem rosszabb csapat a tavalyi német negyedik helyezettnél. A hetek múlva következő hazai visszavágón akár azt is bebizonyíthatja, hogy jobb gárda az Artlandnál, de addig még várnak más feladatok is Nikolovékra az EuroChallenge sorozatban.

A Szolnok legközelebb jövőhét kedden 19:30-kor fogadja a ciprusi Keravnos-t hazai pályán.

Artland Dragons (német) – Szolnoki Olaj KK (magyar) 86 - 78 (25-15, 23-20,14-14, 24-29)

Artland: Holston 6, Hilliard 13/3, Hess 9/3, Peavy 33/3, King. Csere: Jeretin 8/6, Strasser 7/3, Grünheid 1, Njei -,

Szolnok: Trotter 18/9, Horvát 7/3, Nikolov 8/6, Gay 8/6, Báder 16. Csere: Fodor 5/3, Mills 14/3, Soós -, Trepák 2, Grebenár -.

Fotó: sportversenyek.hu

A H-csoport másik mai mérkőzésén: Pau Orthez (francia) - Keravnos (ciprusi) 83 - 85