A pénteki nem a mi napunk volt Mariborban

Erős túlzás lenne magyar napnak minősíteni a péntekit a maribori FIMBA senior Európa-bajnokság kapcsán. A nap mérlege: 1 győzelem, 4 vereség.

Férfiak,
45+
Csehország Kosire - Magyarország, "Öreg Magyarok" 108-74 (28-15, 29-16, 24-27, 27-16)
"Öreg Magyarok":
Parády 25/15, Varga L. 6, Munteán 13/3, Kupai 16, Boldog 14. Cs.: Kiss I.
Nem a védekezésről szólt a találkozó. A torna végére sérülések, valamint hazautazások miatt megfogyatkozó, s mindössze 6 játékossal kiálló magyar együttes támadásban helyenként - főleg a 3. negyedben - igen ügyesen játszott, de védekezésben nem tudták féken tartani a cseh csapat jól dobó játékosait.
A mérkőzés adatai itt elérhetők!

Magyarország A - Szlovénia Savinjska Polzei 64-61  (25-14, 9-14, 14-17, 16-16)
Magyarország: Duday 1, Lehoczky, Várszegi 20, Matskási 12, Vámosi 2. Cs.:  Kozma 14, Marossy 2, Tóth Á. 9, Reizer 4, Vígh, Hartl, Varga.

A magyar A csapat az előző napok sikereiből vett lendülettel kezdte a találkozót, s "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt szerzett az első negyed végére. A folytatásban ugyan ez a lendület megtört. Fokozatosan csökkent az előny, a záró etapban át is vették a vezetést a hazaiak, de honfitársainkban volt elég tartás. lelkierő, s a végjátékban hatalmas csatában a maguk javára fordították a találkozót.

55+
Németország "Német Maxik" - Magyarország 59-52  (20-13. 9-11, 15-10, 15-18)
Magyarország:
Dr. Klemencsics 2, Judik 5, Sebestyén 22/12, Sándor 14, Kinter 8. Cs.: Győrfi, Makszin 1.

A létszámában kissé megfogyatkozó és némiképp átalakuló magyar együttes az első negyedet követően 7 pontos hátrányba került. Honfitársaink nagyot küzdöttek, de a német rivális lényegében végig tartani tudta 5 és 10 pont közötti előnyét.

Nők,
45+
Litvánia - Magyarország Corbis 74-38 (21-8, 24-8, 17-12, 9-10)
Corbis: Kégelné 12, Dr. Tarkovács 4, Budánovics 9, Kupcsik, Dévai 7. Cs.: Ősz. Gyánó 2, Hikkel, Szathmáry 4.

Csapatunk sokkal jobban helytállt a jóval fiatalabb litvánok ellen, mint a torna elején, csupán a második negyedben volt nyomasztó a balti hölgyek fölénye, a második félidőben pedig kiegyenlítetté tudták tenni a játékot honfitársnőink.

60+
Litvánia - Magyarország Turbócsigák 39-36 (9-12, 10-12, 10-9, 10-3)
Magyarország: Szűcs 6, Szabolcsné 8, dr. Onyestyákné 6, Simonné 6, Kiss L. 4. Cs.: Keresztesiné 4, Hegyi 2.
Ellentétes félidők mérkőzésén a sérülések miatt megfogyatkozó magyar hölgyek jól kezdtek, pontosabban játszottak ellenfelüknél. A végén azonban a 9 játékost forgató litvánok fordítani tudtak a hősiesen harcoló, de erejükkel elkészülő honfitársnőinkkel szemben.