A végén már nem sikerült felállni

Az esetleges továbbjutás szempontjából nagyon fontos összecsapás várt a Szolnokra a Keravnos ellen, hiszen a győztes nagy lépést tehetett a csoport első két helyének megszerzése felé.

Nikolov szerezte a találkozó első pontjait, ám a ciprusiak nem ijedtek meg, az egykori körmendi Moore remek játékával hamar átvették a vezetést, majd a korábbi Olaj-játékos Frazier is bemutatkozott egy szép kosárral. A szoros állás mellett az is gondot okozott, hogy Gay nagyon gyorsan összeszedett két személyi hibát. Szerencsére Báder remekül mozgott üresbe, háromszor faultolták le - alig négy perc után európai kupameccsen szokatlanul sok pont született, 12-11-re vezetett a Szolnok. Báder a másik oldalon is villogott, lepattanók mellett két szép sapkát is bemutatott, Nikolov két közeli kosarával próbált felnőni mellé. A hetedik perc végén meghűlt a vér a hazaiak ereiben, Trotter egy blokkolási kísérlet során esett nagyon csúnyán - szerencsére nem történt sérülés, de a jelenet kicsit megfogta az Olajt. Gay a legjobbkor zúzott be egy triplát, amivel lehűtötte kissé a belelendülő Keravnost, majd Báder már a negyedik faultját harcolta ki. A negyed végén a csereként beálló Fodor etette meg a védőket és dobott könnyű ziccert, de a slusszpoén Frazieré és Moore-é volt: mindketten triplát dobtak, utóbbi a dudaszó pillanatában egy palánkos hármassal zárta le a negyedet (24-27).

Bár Fodor kezdte egy duplával a pontgyártást, a Szolnok védekezése továbbra sem klappolt: Frazier üresen dobott hármast, és az előzetesen talán kissé lesajnált ciprusi magasemberek egymás után szedték a támadólepattanókat. Hiába harcolt ki Báder ismét faultot, a védekezésben az egy-egy elleni játékokat erőltető vendégek 8 pontos előnyt építettek fel (31-39). Pór Péter gyors időkérésében is a keményebb játékra és a besegítésekre hívta fel a figyelmet. A rövid szünet után Báder vállalt még többet, szerencsére a büntetőket nagyon magabiztosan értékesítette, de a többiek mintha pályán sem lettek volna. A visszatérő Trotter érezte is ezt, szép triplát és egy tempót is elhelyezett a gyűrűben, majd Horváth Ákos is hármassal jelentkezett. A ciprusiak gyorsan időt is kértek, a Szolnok azonban elkezdett keményebben játszani, a vendégek pedig összezavarodtak. A negyed végén Mills sportszerűtlent harcolt ki, és két jó büntetőjével két pontra faragta hátrányát az Olaj, sőt ha Báder kicsit pontosabban céloz az utolsó másodpercben, egállal mehettek volna az öltözőbe a csapatok (48-50).

Rosszul kezdődött a 3. negyed, Gay egy rosszul sikerült elzárás után megkapta 3. személyi hibáját, majd Báder maradt lent egy ütközés után - le is kellett cserélni. Másfél percig nem esett kosár, a csendet Horváth Ákos parádés hármasa törte meg, amivel az Olaj átvette a vezetést. A ciprusiak számára sem jött jól a szünet, mintha kiestek volna a ritmusból, sem a kosarat nem találták, sem védekezésben nem váltották meg a világot. Frazier majdnem 3 perc után dobta az első kosarukat, az viszont egy emberről eldobott, igazi lélekromboló hármas volt, amivel visszavették a vezetést. Legjobbkor érkezett vissza a pályára Báder Márton, aki rögtön egyenlített is. Sajnos azonban a bakiparádéból a Keravnos jött ki hamarabb, Dragicevic két és Frazier egy triplájával pillanatok alatt 9 pontos előnyt előnyt építettek fel, Pór Péternek időt kellett kérnie (53-62). A pauza után Báder faragott ismét a hátrányból, majd Mills gyors indításból 5 pontra hozta fel az övéit, majd újra Báder szedett támadólepattanót, közeli kosarával pedig három pontra csökkentette a különbséget - időt is kért a nem túl szimpatikusan reklamáló ciprusi vezetőedző. Veselovs két közeli dobásával újra ellépett a Keravnos, hazai oldalon a Trotter-Báder páros tartotta a lelket a csapatban. Pór Péter ekkor alacsony szerkezettel próbálkozott, ami meg is hozta az eredményét, az ellenfél kisemberei annyira megzavarodtak, hogy a Szolnok pillanatok alatt kiegyenlített, sőt Fodor félpályás hárompontosa a gyűrűről pattant le (66-66).

A lendületbe jött Olajnak a legrosszabb pillanatban jött a szünet, gyors négy pontot szórt a Keravnos, muszáj volt rögtön visszatenni Bádert a pályára. A center elzárása után Trotter szerezte az első hazai kosarat, de továbbra is kapkodás jellemezte a játékot, a hibákat pedig könnyű kosárral büntette Hatcher. Sokadszorra kellett időt kérnie az Olajnak, mert hatpontos előnybe került ezzel az ellenfél. A rövid pihenő ismét használt, az eddig kissé csendes Mills ekkor megrázta magát, jó védekezésével és két szép közeli kosarával 2 pontra zárkóztak fel. Nikolov a legrosszabbkor hibázott védekezésben, Dragisevic 2+1-ével újra 5 pontra nőtt a különbség. A bírók ebben az időszakban a legegyértelműbb faultokat is elengedték, ebből a csapkodásból pedig a Keravnos jött ki jobban - szűk két perccel a vége előtt Frazier triplájával 76-84-re lépett el a ciprusi csapat, és innen már nem volt visszaút. A teljes igazsághoz tartozik, hogy a végjátékban néha kabaréba illő módon fütyörésztek a sípmesterek, az inkonzisztens fújásnak köszönhetően főszereplővé léptek elő - (elmaradt) ítéleteikkel elősorban a hazai csapatot hozták rosszabb helyzetbe. Ennek ellenére nem ezen múlott.

Edzői nyilatkozatok:

Pór Péter: Tudtuk, hogy ellenfelünk az egyéni játékra épít, ebben nem okoztak meglepetést. Sajnos mindez ma extra dobóteljesítménnyel párosult, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Nagyon gyengén lepattanóztunk, 19 támadólepattanó megengedhetetlen, mint ahogy a faultok benthagyása is. A második félidőben volt egy pont, amikor úgy éreztem, nyerhetünk, de a ciprusi csapat mindig újítani tudott. A továbbjutás kérdése még mindig nyitott, a következő két hét sorsdöntő lesz.

Panayiotis Yiannaras: Úgy jöttünk, hogy egy nagyon nehéz meccsre számítottunk, hiszen az előző szezonban két alkalommal is kikaptunk a Szolnoktól. Most viszont mi voltunk a jobbak. Előzetesen jól akartunk védekezni, ami az első félidőben nem sikerült, a meccs második felében viszont ezt jól megvalósították a játékosaim. Minden játékosom jól játszott, a kispadról is remek teljesítmények érkeztek. A mai siker nagyon fontos volt, de ez még csak egy állomás, hiszen a csoportkör felénél járunk.

Szolnoki Olaj KK - Keravnos 81-93 (24-27, 24-23, 18-16, 15-27)

Szolnok: Trotter (12/6), Horváth (20/12), Nikolov (6), Gay (3/3), Báder (23). Cserék: Mills (11/3),Trepák (-), Fodor (4), Grebenár (2).

Keravnos: Frazier (27/18), Moore (10/6), Hatcher (15/3), Trisokkas (10), Chan (4). Cserék: Dragicevic (15/6), Haanpaa (-), Mandache (2), Veselovs (10).

A mérkőzés teljes statisztikája itt érhető el.