A ZTE negyvenegyet vert az amcsikra

A Göcsej Kupa nyitó meccsét a ZTE és az amerikai kosarasokból alkalmilag összerakott "All Star" gárda csapott össze. A külföldiek megijesztették az elején a hazaiakat, ám a folytatásban az egerszegiek lelépték őket. Már a harmadik negyedben sem volt kérdéses, hogy ki nyer. Elsősorban a figurák gyakorlására lehetett ez jó a Zalaegerszegnek, meg arra, hogy szórakoztassa közönségét a látványos indításos kosarakkal és töméntelen centerponttal.

Göcsej Kupa, 1. nap, 1. meccs
2012. szeptember 28. Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

Zalakerámia ZTE KK - PSM All Stars (USA)
116-75 (21-21, 28-19, 36-20, 31-15)

ZTE: Vertetics 13/6, Gáspár 8,  Baki 10, Koma 17, Simovic 7. Csere: Kertész 11/3, Kovács Á. 13, Puszta 17, Kerkai 9, Gáll 11. Vezetőedző: Völgyi Péter.

All Stars (legjobb dobók): Horton 27/3, Roberts 18, Hancock 10.

A meccsen nem működött az élő statisztika, így egyéb részletekről nem tudunk beszámolni.

A találkozón bekezdtek az amerikaiak, akik egy önmagukat promótáló csapatot alkottak. Igaz, a társaság a délvidékről érkezett Magyarországra, s bizony menet közben megfogyatkozott. Egerszegre már csak heten érkeztek, a legjobbak ugyanis addigra csapatot találtak maguknak. A meccs ennek megfelelően alakult, mert a hét amerikai a második félidőre elfáradt, amit kihasználtak a hazaiak, s felőrölték őket.

Az első negyed a ZTE számára a magára találással telt, ám a legvégén Koma Dániel közeli kosarával már 21-21 volt az állás. A folytatásban aztán egyre inkább kidomborodott, hogy az összekapkodott All Stars maximum egyéni akciókkal képes versenyben maradni az egy légióssal, a bosnyák Teo Simoviccal felálló egerszegiekkel. Aztán már úgy sem.

A hazaiak számolatlanul tudták megjátszani a magas embereket, és Koma, valamint Simovic élt is ezzel -de főleg az előbbi dicsérhető, akárcsak még mellette a friss igazolás Puszta Dávid. Olykor az eladott egerszegi labdák borzolhatták a publikum idegeit, de maga a győzelem ettől még nem került veszélybe. Az amerikaiak ráadásul gyakorlatilag kitörölték a szótárukból az agresszív védekezés kifejezést, ami egyfelől sportszerű tett volt, mert nem csapkodtak oda, ha egy ZTE-s helyzetbe került, másfelől viszont tudjuk, ilyen előzékeny nem lesz egyik magyar gárda sem a bajnokságban.

Viszont tény, hogy gyakorlásnak megfelelt ez a meccs, a fiatalokat is játszathatta a Völgyi Péter - Heinrich Róbert edzőpáros.

Fotó: a zalasport.hu élő közvetítéséből kivágva