Csirics remeklésével nyert a PVSK

A pécsiek egy hete sima vereséget szenvedtek Székesfehérváron, ám hazai pályán legutóbb az Atomerőmű csapatát leckéztették Csirke Ferencék. A debrecenieket a Nyíregyháza elleni sima győzelem tölthette el örömmel, ugyanakkor Pécsre Kenny Izzo sérülése valamint Damian Saunders Houstonba igazolása miatt egyetlen légióssal érkeztek.

A vendégek szempontjából nem is indulhatott volna rosszabbul a meccs, hiszen Justin Ingram mindössze 90 másodperc elteltével már 2 hibánál járt. Tóth és Eilingsfeld szép összjátéka után 7-4-re vezetett a PVSK. Szorosan alakult a meccs (9-8), amikor a 6. percben Doyne faultot harcolt tripladobás közben – ismét Ingramen. Jimenez mester ekkor kénytelen volt lecserélni irányítóját. Meg is állt támadásban a Factum, de a hazaiak nem igazán tudták ezt kihasználni (16-12).

A második játékrész elején ismét egy kulcsjátékosa faultjai miatt fájhatott a vendégek spanyol trénerének feje, hiszen Szabó Miklós is a 12. percben már háromnál járt. Bár támadásban elég sokszor voltak tanácstalanok a vendégek, színmagyar csapattal is remekül tartották magukat. A 16. percben Csirics büntetői majd két triplája után aztán 33-24-re vezetett a PVSK. Jimenez mester láthatóan kereste csapatát, hiszen már a negyed derekán pályára küldte mind a 12 játékosát. A félidőhöz közelítve Doyne vezérletével tíz fölé nőtt a hazaiak előnye, de a nagyszünet előtt Ingram és Kaluha hármasaival hat pontra zárkózott a Debrecen.

A folytatásban a 17. másodpercig kellett „várni” Szabó Miklós 4. hibájára, a helyére érkező Vas viszont rögvest két duplával jelentkezett. Csirics újabb hármasával tartotta azonban előnyét a Pécs. Kovács Imre 5 pontjával visszaállította a félidei különbséget a Factum. A 7-0-s vendég rohamot ki más, mint Csirics hűtötte le pécsi részről. A visszatérő Szabó Miklós harcosságával vitte hátán csapatát, de Kaluha labdaszerzése is kellett Csabay ellen, hogy a 19. percben 62-59-re jöjjön fel a Factum.

A záró negyedben Andrija Csirics és Szabó Miklós kosaraival indult, egyértelműen a két játékos vitte hátán saját csapatát. Kovács Imre is jókor volt jó helyen, duplájával 69-67-re zárkózott csapata, de pillanatokkal később kipontozódott a debreceni magasbedobó. Az addig eléggé indiszponáltan játszó Tóth Norbert triplája a legjobbkor jött hazai szempontból (76-71). 3:46-tal a vége előtt időkéréssel igyekezett megállítani a hazaiak a vendégek trénere. Két perccel a lefújás előtt a lendületbe jövő Tóth újabb távolit értékesített, így a mérkőzés képét tekintve jelentős, tíz pontos előnyre tett szert a PVSK. Ezzel pedig már jól gazdálkodott a hazai együttes, amely szoros mérkőzésen, de végig vezetve tudott győzni a jól küzdő Debrecen ellen.

Pécsi VSK-Pannonpower – Factum Sport Debrecen 90-83 (16-12, 24-22, 24-25, 26-24)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ádám, Király, Farkas G.

PVSK: Vaszojevics (7/3), Doyne (22/3), Csirics (30/15), Tóth N. (13/6), Eilingsfeld (12/3). Csere: Kovács P. (-), Lepsényi (2), Csabay (2). Vezetőedző: Csirke Ferenc

Debrecen: Ingram (20/6), Papp T. (6), Mondzinger (2), Kovács I. (13/3), Szabó M. (20). Csere: Kaluha (8/6), Stretea (-), Vas (8), Tóth Gá. (4), Timkó (-), Boros (-), Takács D. (2). Vezetőedző: Raúl Jimenez

Képek: pvsk-panthers.hu