Egy győzelem, három vereség

Egy korábbi WNBA-játékost is felvonultató hazai együttessel szemben maradt alul 40+-os női csapatunk a maribori FIMBA senior Eb-n.

Egy korábbi WNBA-játékost is felvonultató hazai együttessel szemben maradt alul eddig remekül menetelő 40+-os női csapatunk a maribori FIMBA senior Eb-n. Nem az eddig szintén jól teljesítő 50+-os női együttesünk napja volt a tegnapi, a németek ellen nem volt esélyük. A férfiaknál a tegnapi egymás elleni csata után ismét pályára lépett kit 45+-os együttesünk. "Öreg Magyarjaink" bár jól küzdöttek, alulmaradtak görög ellenfelükkel szemben, az A-csapat viszont - a tegnapi nap egyetlen magyar sikerét "szállítva" hajrában kiengedve is legyőzte szlovák riválisát.

Nők,

40+
Szlovénia Ljibljanai Veteránok - Magyarország Vadkelet 52-41 (15-7, 11-17, 13-3, 13-14)
Magyarország:
Fekete 12/3, Ujváry 7, Fejér, Radnóty 8, Fábián 3. Cs.: Kárpáti. Pasek 5/3, Erdődi 4, Rubin, Karlócai.

Az első negyed a hazaiaké volt, de a második szakasz jó játékával szünetig szorossá tették a játékot a hazaiak. A meccs a 3. negyedben dőlt el, amikor a magyar csapat csupán 3 pontra volt képes. A hazai sikerben elévülhetetlen érdemei voltak a pályafutása során éveken át az Euroligában szereplő, és az amerikai profi ligában (WNBA) is megforduló 202 centis centernek, Rankica Sarenacnak, aki 22 pontig jutott, s akivel nem tudtak mit kezdeni a palánkok alatt honfitársnőink.
A mérkőzés adatai itt érhetők el!

50+
Németország - Magyarország "Tűzlabda" 66-36 (15-12, 19-9, 16-8, 16-7)
Magyarország: Sebő 8/3, Szondi 6, Kranjecz 6, Bércziné 9. Herczeg 5. Cs.: Farkas 2, Varga.

Az első negyedben még egyenrangú ellenfelei voltak hölgyeink a német csapatnak, de a második szakasztól már egyértelműen az ellenfél akarata érvényesült, amely végül fölényes győzelmet aratott.

Férfiak,

45+
Görögország Szaloniki - Magyarország Öreg Magyarok 65-44 (12-10, 18-13, 15-12, 20-9)
Bánsági 8, Parády 9/3 Varga B., Munteán 13, Boldog 6. Cs.: Kupai 6, Tóth Sz. 2, Kiss.

Három negyeden át jól tartotta magát a kissé megfogyatkozó magyar együttes, de a végére a görögök felőrölték honfitársaink ellenállását, s végül biztos, közel 20 pontos különbségű győzelmet arattak.

Magyarország A - Csehország Kosire 87-83 (18-16, 15-13, 33-23, 21-31)
Kozma 19/6, Marossy 4, Várszegi 24, Matskási 16, Vámosi 15/3. Cs.: Tóth Á. 9/3, Reizer, Varga K., Vígh, Lehoczky, Duday, Hartl.

A küzdelmes első félidőt követően 4 ponttal vezettek honfitársaink, akik a 3. negyedben nyújtott remek támadójátékukkal megnyugtató előnyt szerezték. Honfitársaink 33 pontot szereztek a 3. negyedben - éppen annyit, amennyit az első félidőben. A záró etapban ugyan nagyot hajráztak a csehek, szorossá is tették a meccset, de csapatunk győzelme nem forgott veszélyben.