Elődöntős férfi válogatottunk a 3x3-as Eb-selejtezőn

Demeterék végig kézben tartották a Spanyolország elleni negyeddöntőt.

A csoportmeccseit három győzelemmel, veretlenül letudó férfi válogatottunkra Spanyolország várt a konstancai 3x3-as Európa-bajnoki selejtező negyeddöntőjében. Az Ivosev Tamás – Kelemen Balázs – Keller Iván – Demeter Attila fémjelezte nemzeti csapat dolgát nehezítette, hogy Kelemen ujjsérülést szenvedett a Dánia elleni mérkőzésen, de sérülten is vállalta a játékot a hódmezővásárhelyi hátvéd. A viharos időjárás miatt szabadtérről terembe költözött a torna, amit a résztvevők aligha bántak.  - olvasható a hunbasket.hu-n.

A derbi első perceiben egyszerű sorminta alakult ki: a mieink inkább közelről a hispánok távolról találtak be. Három percet követően 5-4-re vezettünk, majd Ivosev toldotta meg egy ponttal az előnyt, Keller pedig még kettővel egy szép duplát követően (8-4). Harmadik kétpontosukkal zárkóztak a spanyolok, de továbbra is mi irányítottunk, Keller Pazar alley-oop-jával, majd Ivosev kosarával (11-6). Négy perc volt hátra, a spanyoloknak egy ideje kigyűlt a hét személyi hibája, ami automatikus két büntetőt jelentett a magyaroknak minden szabálytalanság után. 14-8-ról 14-11-ig jöttek fel a piros mezesek, majd Demeter kosarát követően lendületben maradtak, és egy pontra zárkóztak egy duplával (15-14). Demeter azonban nem hagyta annyiban a dolgot, parádés távolijával 17-14-re növelte a magyar vezetést, majd Ivosev is betalált. Egy újabb kinti kosárral az utolsó szalmaszálba igyekeztek kapaszkodni a spanyolok, de Keller büntetői, majd Demeter stílusos lezárása után eldőlt: Csirke Ferenc együttese 21-16-os sikerével ott lesz az elődöntőben, és jó esélye van kijutni a kontinensviadalra.

Fotó, slide: hunbasket.hu