Fontos soproni győzelem

Repülőrajtot vett a soproni együttes, Egemonye vezetésével bő 2 perc elteltével 7-0-ra vezettek a vendégek. Több, mint 3 perc elteltével Szabó Miklós révén szerezte első pontjait a hazai együttes. A szakasz közepén küzdelmes játék közepette tartotta a pár pontos előnyét a Sopron, az időszakot a két center, Egemonye és Szabó pontpárbaja jellemezte. Aztán Rubin hármasával 14-6-ra lépett meg a vendégcsapat. Utána Thomas is beemelt egy hármast fokozatosan nőtt a vendégcsapat előnye.

altA második szakasz elején Rubin vezérletével tovább nőtt a soproni előny. Hazai részről Ingram is beemelt egy hármast. A vendégek részéről a padról érkező Keresztes közeli kosarai is hozzájárultak a különbség növekedéséhez, amely Thomas újabb találataival a negyed közepére elérte a kerek 20 pontot. 36-16-os soproni vezetés után azonban a magára találó Schachtner vezetésével megpróbált felzárkózni a Debrecen, a vendégeket a kisebb hullámvölgyön Takács triplája lendítette át, s félidőben 15 ponttal vezetett a vendégcsapat.

Rubin majd Takács újabb hármasa után gyorsan 20 pont fölé nőtt a soproni előny. Ekkor azonban támadásban nagyon "leült" a Sopron, Ingram és Perrin viszont szédületesen elkapták a fonalat. s egy 16-0-s futással 5 pontra jött föl a hazai együttes. A hosszú soproni kosárcsendet Rubin törte meg, s a remeklő amerikai bedobónak, no meg egy Vesztergom triplának köszönhetően megnyugtató előnnyel várhatta a 4. negyedet a Sopron.

A záró szakaszt Ingram és Schachtner eredményessége révén egy 9-2-es futással nyitotta a Debrecen. Ekkor Thomas és Egemonye révén tartotta pár pontos előnyét a Sopron, de kőkemény harc, védekezés folyt a pályán, jó ideig mutatott 71-66-os vendégvezetést az eredményjelző. A holtpontról Thomas révén a Sopron mozdult el, ám Schachtner kosár plusz büntetős akciójával 4 pontra jött föl a megalkuvást nem tűrően küzdő Debrecen. A kiélezett végjátékban a soproniaknál mindig volt valaki, hol Thomas, hol Molnár, aki lendített a vendégcsapat szekerén, s végül a jó kezdésének köszönhetően fontos győzelmet aratott a Sopron.

Factum Sport Debrecen – Kis Rába menti Takarék Soproni KC 75-85 (8-22, 22-23, 22-20, 23-20)

Debrecen, vezette: Györffy, Hegedűs, Gál.

Factum: Ingram (27/9), Boros (3/3), Perrin (14/6), Schachtner (21), Szabó M. (10). Csere: Kaluha (-), Kovács I. (-), Takács D. (-). Vezetőedző: Raúl Jiménez

Sopron: Thomas (22/6), Rubin (30/15), Molnár A. (3), Takács N. (6), Egemonye (13). Csere: Boldizsár (-), Vesztergom (5/3), Keresztes (6), Lakatos (-). Vezetőedző: Meszlényi Róbert

Képek: sakc.hu