Győzelemmel kezdett a Körmend!

A Maros Kupán szereplő MJUS - Fortress Körmend együttese megnyerte az első mérkőzését. A Hargita Gyöngye ellen hárman emelkedtek ki a csapatból, köztük két magyar játékos.

BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc 74 - 84 MJUS-Fortress Körmend (16–12, 14–12, 21–29, 23–31)

400 néző V: Grigoras, Bucuresti, Habor

KÖRMEND: Ruják 9, NÉMETH 16/9, FERENCZ 21/18, BELL 20/3, Townes 9
Csere: Mladenovic 3, Dávid 3, Sonyák 2, Cseh 1

Vezetőedző: Sabáli Balázs

A Csíkszereda legjobb dobói:
Tucker 26/9, Levine 16/6, Erceg 15/3

A vasiak szinte úgy estek be a mérkőzésre a repülőút után, sőt még a csarnokot sem sikerült "kész" állapotra hozni, mivel futsal mérkőzést bonyolítottak előtte. 30 perc alatt kellett bemelegedni mindkét csapatnak. Az első félidő nem igazán a Körmendről szólt, hozzátéve, hogy a pontos játéktól a Hargita is elég messze állt. 32 mezőnydobásból csupán 7 ült a vendég oldalon. Már 11 pont is volt a harmadik tíz percben a piros - feketék hátránya, de néhány sikeres távoli kísérlet felzárkóztatta őket, sőt a vezetést is átvették. 4 perc volt hátra, 4 ponttal mentek Németh Istiék. Pillanatokba telt és két Ferencz tripla, egy kettes Németh Istvántól és 8-2-es rohanással a Körmend bebiztosította a győzelmét. Nagyon hosszúra nyúlt a végjáték, de már nem tudott közelebb jönni a Hargita. Feljavuló játékának köszönhetően megérdemelten fordított és nyert a Körmend!

Sabáli Balázs: "Az elején a kezünket meg a lábunkat is csak kerestük, rosszul dobtunk. A szünet után nem csak ezen, de a védekezésen is változtatni akartunk, ami sikerült is. A második félidőben a jobb dobóteljesítményünk döntötte el a találkozót. Remélem a következő két napon már jobban fogunk játszani, de ez még csak a második felkészülési mérkőzésünk volt a nyári szünet után."

Holnap 17 órától a CSU Ploieşti csapatával csapnak össze a piros - feketék.