Győzött az Olaj a Falco ellen

Rangadóval indult a bajnokság 21. fordulója, még pedig nem is akármilyennel. A listavezető Falco látogatott a második helyezett Szolnoki Olajhoz, mégpedig azzal a nem titkolt szándékkal, hogy győzelmével majdnem hogy bebiztosítsa magának az alapszakasz elsőséget. Egyik fél sem számíthatott egyszerű mérkőzésre, hiszen a szolnoki lábakban ott volt a szerdai, utolsó pillanatig éles Eurochallenge mérkőzés fáradalma, míg a szombathelyiek dolgát a félelmetes tiszaligeti közönség igyekezett megnehezíteni. Lássuk hát, hogy alakult a találkozó!

A várakozásoknak megfelelően remek hangulatban kezdődött a találkozó, amelynek első kosarát Julian Mills jegyezte, sőt a közben beszedett fault miatt rögtön egy büntetőt is értékesíthetett. Ezt követően azonban a Falco vette kezébe az irányítást, és elsősorban Kálmán László aktivitásának köszönhetően megfordították az állást. Sok volt a hiba mindkét oldalon, ám a visszaszedett támadólepattanók révén rendre újabb támadásokat vezethettek a felek. Ezután Nikolov percei következtek, aki előbb büntetőket harcolt ki, majd három duplát is értékesített, igaz az elsőhöz kellett Báder segítsége is. Vezetett tehát az Olaj, de leszakítani nem tudta ellenfelét. Közben Nikolov megkapta a második faultját, ám a helyére beálló Gay első labdaérintéséből triplát szerzett, hat pontra növelve az előnyt. A hátralevő időben még esett egy-két kosár mindkét oldalon, de a vendégek csak két pontot tudtak faragni a hátrányukból, így az első negyed után 18-14 volt az állás.

A második negyed egy szép Gay triplával indult, ám Harazin két támadás alatt két szép ziccerrel válaszolt. Nem igazán látszott rajta a megilletődöttség, egykori csapata ellen messze ő volt a Falco legjobbja. A vendégek legnagyobb bánatára azonban hamar beszedte a második faultját, és mehetett a kispadra. Sőt, Szanati egy perccel később már a harmadikat gyűjtötte be, így a Simon László hiányában komoly problémák sejlettek fel az irányító posztot illetően. Ennek ellenére az első negyed végi különbséget tartani tudta a vendégcsapat ezen a nem túl magas színvonalú mérkőzésen, bár nagy kérdés volt, hogy meddig bírhatják erővel a sokkal hosszabb kispaddal rendelkező Olaj ellen. Jött is a szolnoki henger, előbb Nikolov szórt be egy gyönyörű középtávoli, majd Horváth Ákos értékesítette Gay passzát, ráadásul három pontot érően. Kilenc ponttal ellépett a hazai csapat, időt is kért Bencze Tamás, hogy kicsit rendezze a sorokat. A technikai hibák azonban nem szűntek, rögtön egy elrontott támadással indítottak, amit Nikolov meg is büntetett. Idegesnek tűntek a vasi játékosok, egyedül talán Harazinon nem érződött mindez. A legjobb példát a vendégek zavarodottságára a 16. percben láthattuk, mikor Timberlake a tiszta zsákolást is elrontotta. Ekkor az addig semmit nem mutató Jancsikin megrázta magát, és fél perc alatt 6 pontot szórt, visszahozva a meccsbe az övéit. A végére még belefért egy Mills ziccer és egy időn túli Pantelics tripla, az eredmény pedig 41-34 volt, ami azt jelentett, hogy tovább növelte előnyé az Olaj.

A félidőben mindössze egy pontnál járt Pantelics, de Kálmán László sem testi ki az ablakba az addig megszerzett három pontját. Tőlük mindenképpen többre volt szükség, ha itt ma nyerni akart a Falco. Pantelics nem is tétlenkedett, rögtön triplával nyitotta a második félidőt, négy pontra felhozva csapatát. A másik delikvens, Kálmán László is odatette magát, duplájának köszönhetően már csak kettő volt közte, ráadásul támadhatott a Falco. Ekkor azonban megremegtek a szombathelyi kezek, és három gyors duplával viszonylag nagyobb - nyolc pontos - előnyre tett szert a Szolnok. Persze ez nem az a meccs volt, mikor a felek csak úgy annyiban hagyják az ilyesmit, jött is Kálmán és Timberlake, és ismét csak négy volt közte. Forgatta a csapatát becsülettel Pór Péter, de valahogy nem találta azt a felállást, amelyikkel megtörhette volna a Falco ellenállását. Nikolov ismét szépen verte meg ellenfelét, ám zsákolása után a gyűrűből jött ki a labda, a túloldalon pedig Szabó Zsolt egy triplával ismét két pontra hozta fel csapatát. Ekkor kicsit lefagytak a játékosok, sorozatban jöttek az eladott labdák és a rossz dobások, még a kötélidegzetű veterán, Kálmán László is kihagyott egyet az ellene megítélt büntetők közül. A következő támadásban már nem hibázott a Falco, Will triplájával átvették a vezetést! Az utolsó percben még esett egy-egy kosár, majd Trepák büntetőivel visszavette a vezetést az Olaj, de így is mindössze gy pontot tudtak megőrizni a félidei 7 egységnyi előnyükből.a harmadik negyed végén tehát 55-54 arányban a Szolnok vezetett.

A negyedik negyed egy szép Harazin találattal indult, amelynek köszönhetően ismét vendégvezetést mutatott a tábla. Persze nem sokáig, előbb ugyanis Trotter értékesítette a büntetőit, majd Gay vert be egy óriási triplát. A túloldalon Timberlake zsákolása jelentette a szépségtapaszt, ám a büntetőkkel ezúttal hadilábon állt az amerikai. Három ponttal vezetett a Szolnok, majd Gay újabb triplája után már hattal! Érdekes volt Gay szerepe a meccsen, ugyanis az elvileg erőcsatár pozícióban szereplő játékos szinte be sem menet támadásban a hárompontos vonalon belülre. De miért is tette volna, ha kintről ilyen hatékonysággal dobott? Bencze Tamás időt kért, hogy kicsit megnyugtassa az övéit az utolsó öt perces etap előtt. Négy szolnoki büntető, és Szabó Zsolt kipontozódása következett ezek után, és már tízzel vezetett az Olaj. Félő volt ekkor, hogy megrogy a Falco, ám Timberlake és Will rögtön jelezték egy-egy duplával, hogy ettől nem kell tartania a kedvenceit szép számban elkísérő sárga-fekete szurkolóseregnek. Látszott a rövidebb kispad miatti fáradtság a vendégeken, nem értek oda védekezésben, és a büntetőket is gyengén, mindössze 60 százalékkal értékesítették. A túloldalon pedig akadt egy extázisban küzdő, ponterős Nikolov, aki mindig akkor villant meg, amikor kellett. A Falco becsülettel küzdött, de ez ma ennyire volt elég. A végén még feljöttek öt pontra, de közelebb már nem tudtak kerülni. Méltósággal veszítettek a jobb erőkből álló Szolnok ellen, ám az egymás elleni eredmény miatt továbbra is őrzik első helyüket a tabellán.

Szolnoki Olaj KK - Falco-SZOVA KC Szombathely 79-74 (18-14,23-20,14-20,24-20)