Hanga, Vojvoda és Allen nélkül kikaptunk a lengyelektől

Rosco Allen, Hanga Ádám és Vojvoda Dávid nélkül egy félidő erejéig egál mérkőzést játszottunk a lengyelekkel, akik a második 20 perc során fölénk kerekedtek. 19 pontos hátrányból vissza tudtunk jönni még 7 pontra, de végül 74-64-re kaptunk ki a varsói felkészülési torna zárónapján.

Felkészülési torna, Varsó, 3. nap
Lengyelország - Magyarország 74-64 (19-18, 14-15, 26-11, 15-20)

Lengyelország: Koszarek -, Waczynski 13/9, Ponitka 8, Kulig 9/3, Karnowski 21.
Csere: Sokolowski -, Cel 9/9, Slaughter 5/3, Zamojski 3/3, Gielo 2, Gruszecki -, Hrycaniuk 4.

Magyarország: Wittmann 6/6, Perl 11/3, Ferencz 16/12, Tóth N. 2, Keller 15/3.
Csere: Kovács -, Benke 2, Karahodzsics 3, Eilingsfeld 4, Váradi 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Ezen az összecsapáson a csapat három húzóembere, Vojvoda Dávid, Hanga Ádám és Rosco Allen nem lépett pályára. A meccs gyászszünettel indult, mert 47 esztendős korában, leukémiában elhunyt minden idők egyik legjobb lengyel kosárlabdázója, Adam Wojcik.

Az első percekben a lengyelek magasembereit, Kuligot és főleg Karnowskit nem igazán sikerült tartanunk, de Keller Ákos és Ferencz Csaba kosaraival válaszoltunk a hazaiak pontjaira, Wittmann Krisztián triplájával pedig a negyed felénél vezettünk is (8-9). Két hármassal és egy 2+1-es akcióval megléptek a lengyelek (17-9), de Keller parádésan játszott az első 10 perc során, Váradi Benedek egy kosara mellett ő szerzett még 7 pontot ebben a szakaszban, és vissza is kapaszkodtunk ennek köszönhetően (19-18). A második felvonás elején elég kevés kosár esett, de fej-fej mellett haladtak a csapatok, ráadásul Perl Zoltán, Eilingsfeld János és Tóth Norbert pontjaival általában mi álltunk jobban, a lengyelek egyenlítettek (25-25). Nem a támadójáték dominált ebben a játékrészben - a hazaiak Karnowski vezetésével visszavették a vezetést, de büntetőkkel kiegyenlítettünk a félidő végén (33-33).

A fordulás után Karnowski két duplájával és Waczynski hármasával 7-0-lal kezdtek a lengyelek, jókor jött Ferencz második hármasa (40-36). Nem ment a játék ebben a felvonásban a mieinknek, Karnowski, Ponitka és Kulig kosaraival a 28. percre 12 pontra nőtt a hátrányunk (51-39). Keller két büntetője törte meg a rossz sorozatot, és Váradi is betalált kintről, de Waczynskit az utolsó bő egy percben nem sikerült megfognunk, három büntetővel és egy triplával 15 pontosra növelte a vendéglátó előnyét az utolsó negyed előtt (59-44). Cel két triplát is beszórt a 32. percig (65-46), de Wittmann és Ferencz 1-1 hármasával megállítottuk a lendületet nagyon elkapó vendéglátót (65-52), sőt, Keller két büntetőjével és Ferencz negyedik triplájával nyolc pontra közelítettük őket (65-57). 11-0-s sorozatunkat Hrycaniuk büntetője törte meg a 36. percben, de Perl hármasával még egyszer 7 pontra megközelítettük őket (67-60).

Ezt követően jött azonban egy 7-0-s szakasz a lengyelektől, ami eldöntötte a mérkőzést - végül 74-64-re kikaptunk a zárónapon.