Hangáéknak nem ment Valladolidban

Honfitársunk és csapata nagyon jó passzban volt, mielőtt elutazott a sereghajtó (de a 18-as mezőnyből egyáltalán nem kilógó) Valladolid otthonába, így reménykedhettek a katalán kiscsapat szurkolói és mi magyarok is bízhattunk benne, hogy sikerül egy újabb szép idegenbeli győzelmet elkönyvelnie a Manresának, de végül csak egy tanulságos vereséggel lett "gazdagabb" Jaume Ponsarnau együttese. Nagyon jól kezdte a derbit a házigazda, s mindenféle hazabeszélés nélkül megállapíthatjuk, hogy az első negyed utolsó két percére beálló Hanga tudott egy kis színt, lendületet vinni a játékba, az ő triplájával a második negyedben már 1 egységnyire is fel tudott jönni a vendég alakulat. Onnan viszont sem Ádámnak, sem társainak nem akart összejönni szinte semmi sem, a masszívan védekező Valaldolid pedig végig kézben tartotta a meccset és számára nagyon fontos diadalt aratott.

A mi fiunk majd 19 percet volt a pályán, ami alatt 3-ból 1-es mezőnymutatóval 3 pontot ért el, amit 2 lepattanóval, valamint 1-1 gólpasszal, lepattanóval és blokkal egészített ki. 1-ből 1 triplája volt jó, 1 labdát adott el, ami összesen 5 VAL értékpontot eredményezett honfitársunknak. Hanga és a Manresa legközelebb jövő szombaton, este 8 órától lépnek pályára a Valencia ellen hazai parketten.

Blancos de Rueda Valladolid - Assignia Manresa 79-70 (25-19, 19-17,16-19, 23-15)

Valladolid: Uriz 17/9, Garcia 20/6, Robinson 13/3, Borchardt 5, Martin 15/3. Csere: Lopez -, Hdez-Sonseca 5, Udrih 4, Zamora -.

Manresa: J. Rodriguez 4/3, Montanez 8, Downs 13/3, Doellman 12, Asselin 9. Csere: Gladyr 7/3, Achara 12/6, Hernandez -, Hanga 3/3, Oriola 2, Palsson -.