Hihetetlen fordítással Kaposvár siker!

Nik Raivio kiemelkedő teljesítményének köszönhetően a sírból hozta vissza a találkozót a Kaposvári KK együttese. A légiós 0,5 másodperccel a játékidő lejárta előtt értékesített egy 2+1-es akciót, ezzel fontos győzelemhez segítette a kék-fehér gárdát.

A találkozó első felében javarészt a két együttes légiósának pontcsatájának tapsolhattak a szurkolók. Az ötödik percig fej – fej mellett haladtak a felek, Levy büntetői majd egy eladott labdából való indítást követően minimális, öt pontos előnyre tettek szert a vendéglátók. Viszont egy perces pontcsend után a Kaposvár rövid idő alatt egy 6-0-ás rohamot produkált Dávid Gergely és Raivio révén, minimális, 1 pontos előnnyel vonulhattak rövid pihenőre a kék mezesek. Drahos már a játékrész végén két falttal állt, így a irányító poszton nehéz helyzetben volt Fodor Péter csapata.

Ivosev rögtön a két perces pauzát követően visszavette a vezetést a szegedieknek, viszont ezt nem hagyta szó nélkül a vendégek irányítója Ahelegbe, aki gyors 4 pontjával újabb szusszanásnyi fórhoz juttatta az övéit. Elég volt 1-2 eladott labda a vendég oldalon ahhoz, hogy László és Ivosev révén négy büntetővel már ismét a hazaiaknál legyen a vezetés. Rengeteg volt az elrontott dobás, eladott labda a találkozó ezen szakaszában. Dávid és Gosa pontjaival tartotta szűk előnyét a vendég gárda, a hazaiak gondjai pedig sokasodtak, mert Drahos és Vida is 3-3 személyi hibával állt még jóval a félidő előtt.

Mégis, volt sansz arra, hogy a Fodor-gárda térhessen előnnyel pihenőre a nagyszünetben, ám László hiába vette vissza a vezetést, Gosáéknak erre is volt válaszuk.

A nem feltétlenül a szezon legszínvonalasabb mérkőzése díj várományosának számító derbi izgalmasan alakult a továbbiakban is. Többnyire a KKK-nál volt a fór, ám Drahos révén a 26. percben már megint a szegediek kerültek egy icipicit közelebb a végső sikerhez. Sőt Ivosev tett erre rá egy lapáttal, így volt miért csipkednie magát Raiviónak, aki egyszemélyes hadseregként rombolta le sorra a hazaiak védelmi állásait, és tolta előre a Kaposvár szekerét. Dobott szinte mindenhonnan, ám mégis a Szeged tartott kicsivel előrébb az utolsó negyed előtt.

Ebben a szakaszban is főleg a somogyi légiósról szóltak a vendégek támadásai. Négy percen keresztül csak ő tudott betalálni a hazaiak gyűrűjébe, és ez bizony kevésnek bizonyult, mert állandósult a Szedeák 5-6 pontos előnye. Hiába dobott triplát Szőke, bizonyítva hogy a többi kaposvári is képes a kosárszerzésre, mert Kiss Zsolt hamar válaszolt rá, ugyancsak messziről (35. perc, 58-52).

Amikor aztán Levy is beindult, és sorozatban szerezte a pontokat, úgy tűnt, hogy a Szeged egy újabb nehéz szoros mérkőzést nyer meg a múlt heti SZTE - NyKK derbi után. Természetesen sok mindenre elég 3-4 perc a kosárlabdában, ám az addig végig pár pontos különbséggel egymás mellett araszoló gárdák küzdelmében a 63-54-es szegedi fór már-már hatalmasnak számított. Sőt, Gosa mindkét büntetőjét kihagyta, így tovább tarthatott volna a vendégek vesszőfutása, ám Lekli közelről betalált, tehát csak elkezdték a kapaszkodást.

Aztán innentől kezdve beindult a Raivio-henger, igaz, mintegy megalapozta ezt Gosa és Dávid erőteljes játéka, így Ivosev hármasa ellenére is lőtávolba ért a Kaposvár. Az utolsó percnek 4 pontos hazai előnnyel futhattak neki a felek. Drahos mindkét büntetőjét bezúzta, ahogy szokta (68-62), vagyis az Újszegedi Sportcsarnok népe elkezdhette dörzsölni a tenyerét. Ám Raivio két büntetőt szintén sikeresen süllyesztett el, majd Drahos eladott labdája után közelről is betalált; máris kezdett meleg lenni a pite, de még nem volt vész, csak éppen kinézett egy hosszabbítás a meccsen (68-66).

A hazai Levy következett büntetőket dobni, de csak az egyik ment be, így amikor odaát Lekli is a vonalról próbálkozhatott, már csak hárommal mentek a hazaiak. Aztán már csak eggyel, lévén Lekli nem hibázott. Drahos újabb labdát adott el (Kiss Kornél szerezte meg azt), de Ahelegbe nem dobta be utána a hárompontost, viszont a másik Kiss (Zsolt) is jól ügyeskedett, így ő meg büntetőkhöz jutott. Egyet vágott be, maradt tehát a szűk szegedi fór (70-68).

Raivio kezébe került a KKK sorsa, és ő megoldotta feladatát. Sőt, az előbb dicsért Kiss Zsolt úgy faultolta őt, hogy a kísérlet bement (70-70), és még plusz egy büntetőt is dobhatott a somogyi légiós. Nem remegett meg a keze Raiviónak, így a legjobbkor, az utolsó pillanatban visszavette csapatának a vezetést, s ez így is maradt.

A Szeged most a puska másik végén találta magát. Az előző körben a nyíregyháziak ellen egy sokak szerint már-már elvesztett meccset húzott be mégis Fodor Péter legénysége, most azonban neki állt a zászló, de a Raiviónak nyugodtan szobrot emelhető KKK kiénekelte a sajtot a hazaiak szájából.

Naturtex-SZTE-Szedeák 70 – 71 Kaposvári KK (15-16, 17-18, 15-11, 23-26)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Vígh P., Benczur T., Kiss L.

Szeged: Drahos 7/3, Levy 15, Kiss Zs. 4/3, Ivosev 19/3, Dukic 13/3

Csere: Tanács 0, László 10, Vida 0, Molnár M. 0, Csorvási L. 2

Kaposvár: Ahelegbe 9, Raivio 28/3, Gosa 12/6, Lekli 7, Szőke 5/3

Csere: Dávid 10, Kiss K. 0

Fodor Péter: “A végjáték előtti percekben hat ponttal vezettünk, ám buta hibáinkkal felhoztuk az ellenfelet, visszahoztuk őket a meccsbe, és a Kaposvár élt a lehetőséggel.”

Fekete Ádám:
“Védekezésünkkel elégedett vagyok, támadójátékunk pocsék volt. Sikerünk kulcsa az volt, hogy játékosaink az utolsó pillanatig hittek a győzelemben.”