Hírmorzsák - 2011-09-24

Újabb edzőmeccset nyertek meg Lóránték

Lóránt Péter és a Lagun Aro újfent egy olyan ACB-s alakulattal mérte össze tudását a szezonrajt előtt nemsokkal, mellyel majd az alapszakasz elején küzd majd meg, egész konkrétan a nyitó fordulóban lesz újra az Obradoiro az ellenfelük Sito Alonso fiainak. A san sebastiani gárdában egy új igazolás, Kenny Adeleke is pályára lépett, 4 ponttal debütált a Lagun Aroban, az első negyedben 14 - 12-es Obradoiro vezetést követően ő indította azt a rohamot (8 - 0), ami után kialakult az első negyed végeredménye. Honfitársunk csereként érdekezett a parkettre, sajnos korán megsérült, ezért nem játszott sokat, 2 pontig jutott, ami mellé 4 lepattanót, 2 szerzett labdát és 1 gólpasszt is elkönyvelt. Lóránt először játszott 4-es poszton, edzőjétől dicséretet kapott a lefújást követően, a combhúzódása remélhetőleg nem fogja hátráltatni a továbbiakban, de most nem kockáztatták meg a további játékát, miután történt a sérülés.

A derbi krónikájához visszakanyarodva a második 10 percben elhúzott a Lagun Aro, a fordulás után ráadásul már majdnem 20 pontos előnyük is volt Alonso legényeinek, végül sima diadalt arattak, ami már az ötödik volt nekik ebben az előszezonban. Ez hat próbálkozásból akkor is szép teljesítménynek számít, ha "csak" felkészülési találkozókról beszélünk. A 12 pontos Doblason kívül senki sem ért el kétszámjegyű dobóteljesítmény a győztes félnél, de a fiatal brazil, Raul Neto, illetve Salgado is nagyon hasznosan játszott. Legközelebb kedden játszanak Lóránt Péterék, akkor egy igazi élcsapattal, a Caja Laborallal néznek majd farkasszemet idegenben.

Lagun Aro GBC - Obradioro CAB 67 - 57 (20-14, 20-13, 16-9, 11-19)

Lagun Aro GBC: Neto (8), Baron (5), Vidal (5), Olaizola (2), Doblas (12). Cserék: Lóránt (2), Papamakarios (7), Salgado (9), Lasa ( 0), Panko (4), Adeleke (4), Motos (0).

Obradoiro CAB: Palace (2), Ere (2), Washington (7), Lasme (3), Kendall (5). Cserék: Cabanas (9), Bulfoni (2), Nguema (2), Corbacho (6 .)

Másodszorra már jobban ment

A tegnapi 85-73-as kaposvári sikert követően a ma reggeli összecsapást már a Szedeák nyerte a két együttes páros mérkőzésén.

A somogyi alakulat számára indult jobban a találkozó, elsősorban Josh Wilson és a próbajátéka során legjobb teljesítményt nyújtó Tremaine Ford révén. A szegediek azonban a félidőre egyenlítettek, és a záró negyedben Kiss Zsolt vezérletével a maguk javára fordították a mérkőzést.

A szombat reggeli találkozón mindkét együttesben több lehetőséghez jutottak a kiegészítő játékosok, szegedi oldalon a fiatal Wirth Ádám játékát kell kiemelni, aki 10 egységi jutott.

Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 75-82 (20-17, 16-19, 19-14, 20-32)
Szeged, vezette: Vezsenyi, Varga Z.

Kaposvár: J. Wilson (17), Kiss K. (3), Kovács S. (-), Koma (7), Ford (19). Csere: Raivio (17), Szőke (6), Kutasi (3), Lekli (-), Bíró B. (2), Fonai (-). Vezetőedző: Fekete Ádám

Szedeák: Drahos (9), Kiss Zs. (18), Ivosev (2), Farkas A. (11), Dukics (12). Csere: Molnár M. (5), Tanács (7), Széll (-), Varga D. (6), Molnár B. (-), Wirth (10). Vezetőedző: Fodor Péter

Kép: szegedma.hu

Vereséggel fejezte be a Jászberény

Az Ausztriában edzőtáborozó Jászberény vereséggel fejezte be egy hétig tartó külföldi felkészülését. Az NBI/A-csoportjának újonca a pénteki napon 91-86-os vereséget szenvedett az osztrák élvonalbeli BC Raiffeisen Wels ellen.

A Jászberény a mai napon utazott haza Ausztriából.

Végig vezetve nyert a Körmend

A már biztosan döntőbe jutott körmendieknél a tegnapi napon igen biztatóan játszott az amerikai Kasib Powell, akire fokozottan voltak kíváncsiak a vasi szurkolók, hiszen a Göcsej Kupa keretében hazai pályán léptek pályára a szombati napon.

A tornán veretlen vendég révkomáromiak szívós ellenfélnek bizonyultak, az első negyed 19-19-es állását követően a második játékrész derekán is még egyenlő ellenfelük voltak a Körmendnek. A félidőhöz közelítve aztán Bell és Dávid duplájával már kilenc pont is volt a két csapat között.

Fordulást követően Cseh hármasával tíz pontra nőtt a piros-fekete előny. Nem hagyta azonban ennél jobban ellépni Némethéket a Szabó Péterrel felálló vendégek. A Szolnokról kölcsönben a révkomáromi csapatban szereplő irányító hármasával a 32. percben ismét csak hat pont volt a felek között. Mielőtt nagyobb lett volna a baj a remek napot kifogó Cseh újabb triplájával, valamint a vendég technikai után értékesített büntetőkkel végül biztosította győzelmét a kulcsembereit pihentető Körmend.

MJUS-Fortress Körmend – Komarno 86-73 (19-19, 24-17, 22-18, 21-19)

Körmend: Ruják (11/3), Németh (10/3), Powell (7), Bell (9/3), Townes (6). Csere: Ferencz (9/9), Mladenovics (3/3), Cseh (13/9), Dávid (8), Sonyák (6), Csapai (2), Sömenek (2). Vezetőedző: Sabáli Balázs

Komarno, legjobb dobók: Mathis (16), Bilic (12/6), Klar (12), Jones (11).

Otthon tartották a Fehérvár Kupát

A fehérváriak a Krizevci elleni Fehérvár Kupa döntőjében már két légióssal léptek pályára hazai közönségük előtt, hiszen ott volt a többiek között a pénteken igazolt amerikai Muhammad El-Amin is.

Az első negyedet nagyon magabiztosan hozta a Dzunics-legénység, aztán a folytatásban sikerült szűkíteniük a különbségen a horvát együttesnek a félidőig 13 pontig juto Zitko vezérletével. Fehérvári oldalon a Keller, Simon, Madár trió járt 8-8 egységnél. A horvát együttesben két régi ismerőst is felfedezhettek a fehérváriak, Josip Glavinic tavaly éppen El-Amin csapattársa volt a PVSK-ban, míg Denis Toroman 2003-ban a Körmenddel nyert magyar bajnokságot.

A harmadik negyed derekáig kiegyenlített volt a találkozó, ám ekkor Hollis és a remek napot kifogó Madár révén elhúzott az Albacomp. A záró szakaszban El-Amin és Bódi révén nőtt tovább a különbség, majd Hollis és Zitko kakaskodását követően Madár triplája zárt le egy 13-0-ás Alba-rohamot. A végén minden játékosának lehetőséget adott Dzunics Braniszlav edző.

KK Krizevci - Albacomp Fehérvár 65-93 (12-27, 24-16, 16-28, 13-22)

Krizevci, legjobb dobók: Buva (16), Zitko (15/3).

Albacomp: Simon B. (13), Madár (21/15), Hollis (14), Hendelin (8/3), Keller Á. (12). Csere: El-Amin (11/3), Bódi (10), Juhos (2), Keller V. (2), Somogyfoki (-), Gorzsás (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

A Paks játszhat a harmadik helyért

A felkészülés segítése mellett tétje is volt a mérkőzésnek, hiszen a találkozó győztese a harmadik helyért léphet majd pályára vasárnap.

A paksi együttes számára indult kedvezőbben a találkozó. A Lee Nailont egyelőre még nélkülöző ASE nem nagy különbséggel, de maga mögött tartotta a soproniakat.  A 13. percben Lakatos ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, amelyet követően Kámán triplájával és Tóth Ádám zsákolása után már 35-25-re vezetett az Atom. Jókor jött soproni szempontból Rubin hármasa.

A második félidő nem indult jól soproni szempontból. A 24. percben időt is kért Horváth Imre, miután a negyedben csak két pontra futotta erejükből a paksi nyolc ellenében. Boldizsár hármasával igyekezett zárkózni a Sopron, ezzel szemben már ekkor eldőlni látszott a találkozó, hiszen Kámán és Williams révén a húsz pontos határt ostromolta az ASE.

Az utolsó negyedben magabiztosan őrizte előnyét a Paks. Völgyi Péter és Horváth Imre minden játékosának lehetőséget adott. Az ASE így a harmadik, míg a Sopron az ötödik helyért játszhat vasárnap.

Atomerőmű SE – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 77-63 (18-15, 18-13, 25-14, 16-21)

Atomerőmű: Williams (14/6), D. Wilson (10/3), Vojvoda (10/3), Kámán (15/9), Tóth Á. (16). Csere: Körtélyesi (3), Kovács Ák. (4), Morgen (4), Kerpel-Fronius (1), Kovács Ád. (-), Bus (-). Vezetőedző: Völgyi Péter

Sopron: Thomas (2), Rubin (13/3), Molnár A. (12/3), Boldizsár (3/3), Chism (9). Csere: Gombás (2), Lakatos (4), Vesztergom (4/3), Keresztes (8), Ugaros (2), Takács N. (4). Edző: Horváth Imre

Völgyi Péter: Folyamatos a csapat fejlődésének az íve. A torna során most játszottunk a legjobban. Bár még nem teljes a keretünk, már sok játékelemet sikerült gyakorolni és sokszor láttam már megvalósulni azt, amit szeretnék.

Horváth Imre: Csak az első mérkőzésen teljesítettünk jól. A meghatározó játékosaink ma sem hozták magukat. A felkészülés legnehezebb részében járunk, ennek ellenére hajtanunk kell, mert ez nem lehet magyarázat.

Simán kikapott a PVSK

Az eszéki Drazen Pesic Emléktorna döntőjében 87-57-es vereséget szenvedett az osztrák élvonalbeli Klosterneuburg ellen a Pécsi VSK-Pannonpower.

Szrecsko Szekulovics együttese a tegnapi napon 105-78-ra győzött a házigazdák ellen, amely az első pécsi sikert jelentette a felkészülési mérkőzések során. A jó folytatásban bíztak a baranyaiak a torna döntőjében, ahol az osztrák Klosterneuburggal mérkőztek. Az első félidőben rendkívül gyengén védekeztek a pécsiek, amit a 20 perc alatt kapott 56 pont is jól jelez. Tetézte a gondokat, hogy Kyle Luckett nagyon hamar begyűjtött két támadóhibát. Mivel mindössze 30%-kal célzott a PVSK mezőnyből az egész találkozón, így nem volt meglepetés, hogy az osztrákok sima győzelmet arattak.

A Panthersnél Deák Attila nyújtott leginkább elfogadható teljesítményt, Szrecsko Szekulovics pedig az igen korán eldőlő mérkőzésen több felállást is kipróbált.

Xion Dukes Klosterneuburg - Pécsi VSK-Pannonpower 87-57 (27-17, 29-17, 13-14, 18-9)

PVSK: Vaszojevics (12/3), Kovács P. (-), Csirics (4), Tóth N. (9/3), Luckett (2). Csere: Bíró O. (3), Csabay (3/3), Lepsényi (2), Eilingsfeld (8/3), Ignácz (2), Dr. Deák (12/9). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Csirke Ferenc

A Szabadka ellen is nyert a Kecskemét

Ismét győzött a Kecskeméti KSE, amely ezúttal a Szabadka ellen aratott 82-64-es győzelmet.

A Kecskemétben másodszor lépett pályára edzőmeccsen a szerb Ivan Vukadinov, aki ezúttal 11 ponttal vette ki részét csapata sikeréből. Sztojan Ivkovics a kecskemetse.hu-nak a mérkőzés utáni nyilatkozatában meggyőzőnek ítélte a bedobó teljesítményét, és elárulta a sorsáról a hétfői napon döntenek majd. A győzelmet követően egy jó hangulatú szurkolói ankéton is részt vehettek a mérkőzésre kilátogatók.

Kecskeméti KSE - Szabadka 82-64 (15-18, 23-18, 23-13, 21-14)

Kecskemét: Radonjics 12, Csorvási 10, Vukanidov 11, Kelley 12, Bencze 2, Mészáros 2, Dénes 14, Hegedűs 6, Wittmann 10, Gruda 3.

Forrás: kecskemetse.hu

Magabiztos Falco

Az már biztos volt a találkozó előtt, hogy a ZTE vasárnap a hetedik helyért, míg a Falco a döntőben lép pályára. A szombathelyiek pihentették a csapatkapitány Kálmán Lászlót. Ennek ellenére az első negyedben nagyon beragadt a házigazda ZTE, mindössze hat pontig jutottak. A folytatásban aztán szépen lassan ébredtek Kis Attila játékosai, így a félidőre sikerült 35-28-ra zárkózniuk.

A nagyszünetet követően azonban ismét meglépett a ZTE-től a Falco. A sérült Braniszlav Jancsikint továbbra is nélkülöző vasiak húsz pont fölé növelték előnyüket, így az egykori legendás ZTE játékos Bencze Tamás bátran küldhette pályára a kiegészítő embereit is.

Zalakerámia-ZTE KK – Falco-SZOVA KC Szombathely 55-74 (6-18, 22-17, 12-25, 15-14)

ZTE KK: Kertész (8), Gáspár (10/3), Baki (9), Tóth Ge. (3/3), Kinter (14). Csere: Bödör (5), Délity (6), Kerkai (-), Gáll (-), Mészáros M. (-), Czeigli (-). Vezetőedző: Kis Attila

Falco KC: Simon L. (13/3), Timberlake (14), Will (3/3), Szabó Zs. (13/3), Pantelics (15). Csere: Szanati (8), Harazin (2), Jarosevits (3), Molnár B. (-), Simon B. (-), Nárai (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás