Jól küzdött a ZTE, de győzött az SKC

A ZTE szerezte a találkozó első kosarát, ezt követően hamar átvette a vezetést a soproni együttes. Érdekesség, hogy az ötödik percben még 4 – 4-et mutatott az eredményjelző tábla. Ám ezt követően a soproniak néhány pontos előnyre tettek szert, amit a játékrész végére hat egységnyire növeltek. A második felvonásban a már korábban is pályán lévő Perine és Délity vezérletével fordított a hazai gárda, majd ezt a negyedet végül 22 – 16 arányban hozta is Kis Attila legénysége. Kiegyenlített játékot hozott a harmadik felvonás, a Sopron sokáig üldözte a Zalaegerszeget, majd a 26. percben egy 14 – 0-s futás végén átvették a vezetést, illetve a mérkőzés irányítását. Onnantól már magabiztosan tartották előnyüket és végül 11 ponttal nyerték a találkozót Horváth Imre fiai.

Kis Attila: „Gratulálok a Sopronnak! Ha összeszokottabban játszik a csapatunk és nincsenek az egyébként elkerülhető hibák, akkor nyerési esélyeink lettek volna.”

Horváth Imre: „Jó kezdés után a második negyedben visszaestünk. A harmadik játékrészben sem találtuk a játék ritmusát, végül a negyedik felvonásban tudtuk összeszedni magunkat, közepes teljesítménnyel is hoztuk a mérkőzést. Köszönjük a közönség támogatását.”

Zalakerámia ZTE KK - Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 65-76  (13-18, 22-16, 18-18, 12-24)

ZTE: Kertész (-), Baki (16/9), Gáspár (5/3),Tóth G. (10/3), Kinter (2).

Cserék: Délity (16/6), Bödör (-), Perine (16/6).

Sopron: Thomas (20/3), Rubin (15/3), Molnár (14/3), Gombás (2), Keresztes R. (10).

Cserék: Boldizsár (5/3), Vesztergom (7/3), Lakatos P. (3).

Fotó: kesport.hu

Fotó(slide): szegedma.hu