Keserves Olaj győzelem hazai pályán

altEgyik csapat neve sem a győzelmektől volt hangos az elmúlt héten. Szolnok kedvenceinek vereséget könyveltek el az EuroChallenge adminisztrátorai a hétközi túra után, Fodor Péter fiai pedig a nem túl acélos Factumtól kaptak ki legutóbb minimális különbséggel. Magyar Kupa szinten sem áll jól a szénájuk hiszen szerda este nyertek ugyan az ASE ellen, de az előző meccsen elszenvedett nagy arányú vereség miatt Völgyi Péter csapata jutott tovább. Mindezek ellenére a hazaiak számítottak toronymagas esélyesnek, még akkor is, ha hiányzók és erőltetett menetek "gazdagítják" az életüket. Brandon Gay javuló félben van ezért ez a mérkőzés jó szintre hozó lehetőségnek ígérkezett, a Szegednél pedig jól haladtak László Róbert beépítésével, valamint Dukics ismételten csatasorba állhatott.

Az említett Dukics rögtön a kezdőben találta magát de nem a legjobb játékát mutatva. Többször hibázott ez első percekben, amit Horváth Ákos büntetett szolnoki részről triplával, majd egy közeli két pontossal. Ezt megelőzően Kiss Zsolt szerzett hasonló duplát. Némileg szerencsés játékkal tovább nőtt a házigazda előnye, amelyre csak László tudott középtávolról válaszolni (17-8). Brandon Gay is pályára került sérülése után, rögtön egy kihagyott három pontossal jelentkezett, László pedig egy sikeres tempó dobással. Elolvadt Báderék tíz pont körüli előnye, Horváth és Levy találataival 24-21-re alakult az első negyed vége.

Védekezési hiba történt a hazai oldalon, amit Nyilas használt ki senkitől sem zavartatva, jutalma két pont volt. Nyilas célzott pontosan középtávolról és máris vezetésnek örvendhetett csapata. Sokáig nem örülhettek, hiszen Báder büntetőzött sikeresen, majd Fodor Márton szórt triplát (28-25). Továbbra is fej-fej mellett, a hazaikat Báder és Horvát húzta (mind a ketten tíz pont felett jártak), ellenfelüket jobbára csak Levy vitte előre. Nagy volt a pontatlanság Tanácsék játékában, labdaeladások, faultok érkeztek tőlük és a lepattanók is általában Báderék kezében landoltak. A második etap utolsó perceiben állandósult a tíz pont körüli szolnoki előny. Horváth Ákos dobásai nagyon sültek, ekkor már 16 pontnál járt a hátvéd, ennek is köszönhetően 11 pontos fórt szorgoskodtak össze 20 perc után (47-36).

Levy pontjaival kezdődött a harmadik negyed és ezzel ismét tíz ponton belülre hozta csapatát. Nem sokáig örülhettek, Drahos közeli kosarára Trotter kétszer egymás után felelt hasonlóan, majd Nikolov zsákolásával ismét tíz pont felett voltak Pór mester fiai (57-44). Báder zsákolását követően Gay is beköszönt kintről, amire a ma is jól játszó Tanács Attila felet büntetőből (64-56). Levy játszott továbbra is ponterősen, de a társaktól nem kapott segítséget, így az áttörés is elmaradt, ami hat pontos hazai előnyt jelentett a harmadik negyed végén (64-58).

Ismét Báder, ismét pont és lepattanó következett. A center elérte a dupla-dupla határát, 18 pontnál és 10 lepattanónál tartott a negyedik negyed elején, csapata pedig nyolc ponttal vezetett (68-60). Végre alakult ki nagy csata, visszajött a szeged. László kosaraival öt perccel a vége előtt 68-68-at mutatott az eredményjelző. A végére maradtak az izgalmak, egy-egy pont volt csak a különbség hol az egyik, hol a másik csapat javára. Trotter aktivizálta magát két sikeres dobással (mit csinált eddig...?) majd Báder sokadjára szerzett pontot közelről, de ez is csak egy pontos vezetésre volt elegendő, Fodor mester időt kért két perccel a vége előtt (81-80). Trotter és Fodor hárompontosaival tért észhez az Olaj, amire a 29. Levy pont érkezett válaszul (87-86). Trotter zárta le a mérkőzést egy sikeres büntetővel (90-88). Ha ma nincs Báder, az Olaj alighanem búcsút inthetett volna ennek a mérkőzésnek, nehézségek árán gyűrték le az egész találkozón imponáló játékot mutató Szegedieket.

Szolnoki Olaj KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 90-88 (24-21, 23-15, 17-22, 26-30)

Szolnok, Tiszaligeti sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Valovics I., Hegedűs T., Pozsonyi L.; ellenőr: Bukta.

Szolnok: TROTTER 14/3, Soós 3, HORVÁTH Á. 16/9, Nikolov 15/3, BÁDER 27. Csere: Fodor M. 7/6, Gay 3/3, Grebenár 2, Trepák 3/3. Vezetőedző: Pór Péter.

Szeged: Drahos 4, LEVY 29, Kiss Zs. 2, IVOSEV 19, Dukics 4. Csere: LÁSZLÓ 12, Tanács 14/6, Nyilas 4. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kipontozódott:
Nikolov (36′), Soós (38′).

Pór Péter, a Szolnok vezetőedzője a lefújás után: Időnként sikerült meglépni a szegedi csapattól, de nem adták fel, mindig tudtak újítani és sikerült felzárkózniuk. Az izgalmas végjátékban viszont behúztuk a kötelező győzelmet.

Fodor Péter, a Szeged vezetőedzője a lefújás után: Ezen a pályán ilyen meccset játszani dicséretes. Győzelmi esélyeink voltak, de a végjátékban többször is hibáztunk. Saját palánkunk alatt lepattanóink voltak és támadhattunk az egyenlítésért is. Sok sikert kívánok a Szolnoknak a nemzetközi kupában!