Körmendi siker 'Egerszegen!

A meccs az 20 játékperc után még nyitott volt, de amint a Körmend kijött a második félidőre és nyomás alá helyezte a hazaikat, szinte percek alatt eldőlt a találkozó sorsa.

Telt ház előtt kezdődött a szomszédvári rangadó! Németh István kosarával indult a találkozó. A ZTE sorozatban négy ponttal befejezett támadás után előnyhöz jutott. (9:5) Townes három közeli, Németh két távoli dobást értékesített és a hatodik perc végén már a Körmend vezetett. (14:15) Baki kettese és Gáspár triplája ismét hazai előnyt ért, de Townes újabb kosarával visszavette a vezetést a Körmend. (16:17) Ezt követően Tóth Gergely pillanatai következtek. A körmendi nevelésű magasember triplát, majd duplát küldött a vasiak gyűrűjébe. Powell ziccere és Bell büntetői három pontos fórt hoztak a vendégeknek, de Perine még a dudaszó pillanatában elsüllyesztett egy duplát. Egy pontos körmendi előnnyel vonultak 2 perces pihenőre a csapatok. (22:23)

A második negyed elején a büntetők domináltak, a vendégek pedig nehéz helyzetbe kerültek magasposzton. Dávid Gergely harmadik faltját követően a padra kényszerült, alig 2 perc után. Powell zsákolására Kinter válaszolt (ez volt a ZTE első menykosara a negyedben), de a légiós egy ziccerrel felelt a kihívásra. (27:33) A negyed második felére fordulva Németh középtávolija az addigi legnagyobb, 7 pontos előnyhöz jutatta a pirosakat, de Baki és Kinter még próbálták megtartani a lélektani 5 pontos határt. Ment az adok-kapok, stagnált a különbség, de még volt hátra egy kosár a negyedből. Rashad Bell vállalta magára ezt a kettest, miután Németh kihagyott triplája után tette vissza a támadópattanót! 36:44-re vezetetett a Körmend az első félidő után. A Körmend jól kezdett triplából, 2/2-vel álltak, hála Némethnek, de ezt követően 7/0-ra mentek le. A ZTE több második esélyből szerzett pontjának köszönhette, hogy meccsben volt még a félidőben, még akkor is, ha a 2. negyed vége nem is sikerült a legjobban számukra.

Rögtön az első támadásból, Ruják András duplája után a népes körmendi tábor tízet számolt a ZTE-re. Németh István két jó büntetőt és egy ziccert vállalt magára. A ZTE támadásai végén rendre kimaradtak a dobások, 14 pontos körmendi vezetésnél időt kért Kiss Attila. (36:50) Ruják két Townes zsákolást készített elő, 4 perc elteltével sem volt pontja a kék - fehéreknek. Townes alakította ki a 20 pontos különbséget, miután saját kihagyott dobása után zsákolt a gyűrűbe, plusz még a büntetője is jó volt. (36:57) Perin büntetőből megszerezte az első zalai pontot, Hines pedig több mint 6 perc után dobta be az első mezőnykosarukat. 3-18-at futott a Körmend ezen időszak alatt, amivel szinte teljesen bebiztosították győzelmüket. Hines-on érződött, hogy bizonyítani szeretne, de sok labdát használt el a ZTE újdonsült légiósa. Powell 2+1-es akciójával már 70 pontnál jártak a vendégek. Dávid első kosarát a 3. negyed utolsó pillanatában szerezte, melyet 8:28-ra nyert a Körmend, eldőlt a mérkőzés. (44:72) A vendégek folyamatosan tudták növelni előnyüket, a ZTE játékosai különösen Bell-el és Powell-el nem tudtak mit kezdeni.

Cseh sikeres triplája hosszú csendet tört meg a vasiaknál, ami a távoli dobásokat illeti, 10 kihagyott hármas után akadt be újra kísérletük. Perin későn jött lendületbe, de mégiscsak az ő pontjaival tudott valamelyest feljebb zárkózni a ZTE, közel 7 perccel a vége előtt. (52:78) A negyed második felében már mindkét mester a cserejátékosoknak is lehetőséget adott. Mindkét csapatból, mind a 12 játékos pályára lépett. A Körmend szinte a teljes mérkőzés folyamán magabiztosan játszott és kiváló harmadik negyedbeli játékával nagy különbséggel nyerte meg a rangadót.

Zalakerámia - ZTE KK 62 - 88 MJUS - Fortress Körmend (22:23; 14:21; 8:28; 18:16)

Zalaegerszeg, 2000 néző

Vezette: Cziffra Cs., Bognár T., Jakab L.

ZTE: Perine 17/3, Baki 4, Gáspár 10/6, Tóth G. 12, Kinter 8

Csere: Hines 7, Vertetics 0, Délity 0, Bödör 0, Kertész 4, Kerkai 0, Gáll 0

Körmend: Ruják 4, Németh 14/6, Powell 12, Bell 17, Townes 21

Csere: Ferencz 8, Cseh 6/6, Mladenovics 4, Dávid 2, Sonyák 0, Fodor G. 0, Csapai 0

Ezdői nyilatkozatok:

Kiss Atilla: "Gratulálok a Körmendnek! A 3. negyedben volt egy rövidzárlatunk, ekkor eldöntötték a mérkőzést. Az új játékosunk jól küzdött, de épp egy rangadóban csöppent bele és talán az ország legjobb centerei ellen kellett volna bizonyítania. Rossz volt a dobószázalékunk, nagyon rosszul dobtuk a triplákat."

Sabáli Balázs: "A mérkőzés előtt volt bennem egy kis félsz a tavaszi mérkőzés kapcsán. Az elején nem játszottunk jól, sok lepattanót szedett a ZTE. A 3. negyedben eldőlt a mérkőzés sorsa, megérdemelten nyertünk."