Lóránték fantasztikus győzelme (videó)

Vasárnap kora délután, 12:15-s kezdéssel a tabellán eggyel előrébb tanyázó Zaragoza együttesét fogadta a nyolcadik pozíciót elfoglaló Lagun Aro, Lóránt Péterrel a soraiban.

Beragadtak a rajtnál a házigazdák, a vendégek egy Steffanson és egy Hettsheimer triplával, valamint Wright büntetőivel 8-0-ra elhúztak alig három perc játék után. Panko révén megkezdte a pontgyártáts a Lagun Aro is, de a Zaragoza brazil óriása ismét egy távoli góllal jelentkezett, így nem csökkent a hátrány (4-11). Jimmy Baron a padról beszállva adott új lendületet csapatának, míg Neto a pattanók gyűjtésével tette magát hasznossá hazai oldalon, majd az olasz játékos duplájával egy pontra megközelítette ellenfelét a baszk együttes. A kilencedik percben érte utol először a Zaragozát a Lagun Aro, ekkor Baron gólpasszából Vidal volt eredményes a hárompontos vonalon túlról (13-13). Szűk egy perccel az első negyed vége előtt Lóránt is játékra jelentkezett, a hazaiak Baron révén megfordították a mérkőzést (15-14), nem sokkal később pedig Van Rossom elhibázott tripla kísérletét szedte le honfitársunk a gyűrűről. Ezzel szűk egy pontos san sebastiani előnnyel zárult a nyitófelvonás.

A vendégek szekerét Fontet tolta előre, kosarával ismét átvették a vezetést, majd Peti szabálytalankodott ellene, de csak egyet értékesített a megítélt büntetőkből, így a remek napot kifogó Baron távolijával ismét a hazaiak jártak előrébb (18-17). Egy Betts dupla és egy Lóránt lepattanó után ismét az amerikai kisember volt eredményes a 6,75-ön túlról, amivel időkérésre késztette a Zaragozát (23-17). Baronnak megjött a kedve a triplához, ám hiába maradt ezúttal ki a dobása, Lóri ismét jókor volt jó helyen és visszaszerezte a labdát, begyűjtve harmadik lepattanóját. Archibald és Cabezas kosaraival azonban zárkózott a vendég gárda, viszont a Lagun Aro újra pontosan célzott a "belvárosból", így most Vidal távolijával tartotta lélegzetvételnyi előnyét a házigazda (26-21). Panko jött, Peti ment, honfitársunk megtette a magáét, most jöhettek az amerikai gólgyáros pontjai. Ám kosarak helyett a mezőnymunkából vette ki inkább a részét, egy védőpattanó és egy gólpassz formájában, de Cabezas beindult a túloldalon, sorra harcolta ki a büntetőket, majd értékesítette is azokat, nem sokkal később pedig Van Rossom triplájával ismét beérte vendéglátóját a Zaragoza (30-30). Panko és Aguilar kosárváltása után nem változott a különbség, majd a félidő hajrájára ismét visszatért Lóránt, de az eredményen már nem tudtak változtatni a felek, így egállal vonulhattak a nagyszünetre a csapatok (32-32).

Jimmy Baron büntetőkből folytatta a pontgyártást, de Cabezas sem akart leállni a túloldalon, így a kisemberek párharcával kezdődött a második félidő, majd a faultproblémái miatt eddig kevesebb játéklehetőséget kapó Hettsheimer köszönt be a vendégeknél, amivel újra náluk volt az előny (34-36). Ezután Aguilar lett rendszeres vendég a büntetővonalon, de Neto jókor hallatott magáról ismét, így tapadt a vendégekre a baszk együttes (38-39). A Zaragoza spanyol klasszisa azonban egy triplával gazdagította lövőlapját, majd a halovány teljesítményt nyújtó Wright is betalált, hat pontost fórhoz juttatva csapatát (40-46). A negyed derekán érkezett a pályára Lóránt Peti, aki nem is tétovázott sokat és megkaparintott egy védőlepattanót, ami után Salgado volt eredményes hazai oldalon (42-46). Nagy adok-kapok indult a hajrában, a hazaikban továbbra is a remeklő Baron tartotta a lelket, az amerikai triplát dobott, gól jó plusz egyet értékesített és helyére küldött két büntetőt is, míg vendég oldalon a Cabezas-Wrgith duó osztozott a pontokon és tartották a Zaragoza kicsiny előnyét (49-56). A negyed utolsó támadását a Lagun Aro vezethette, időkérés után kétszer is visszaszedték a saját elrontott dobásukat, majd az i-re a pontot Doblas tette fel, öt pontra csökkentve a házigazdák hátrányát (51-56).

Két perc sem telt el a zárószakaszból, de a hazaiak máris egyenlíteni tudtak Panko és Salgado kosaraival, de Archibald megnyugtató kosárral szerezte vissza a vezetést a Zaragozának (58-60). A bajnokság legjobb dobójának számító Panko úgy látszik az utolsó negyedre tartogatta magát, az amerikai 12-ik pontjával újra a Lagun Aronál volt az előny (62-60). Wright tripla, Salgado dupla, Cabezas dupla, Van Rossom tripla: ez a csomag ismét a Zaragoza vezetését jelentette (65-68), ami időkérésre is késztette Sito Alonso mestert hazai oldalon. Vidalnak jót tett a röpke pauza, harmadik távolijával újfent beérte ellenfelét a Lagun Aro, majd Salgado kosarával az előny is náluk volt, de Cabezas gól jó plusz egyes játékával ismét a Zaragoza járt előrébb (70-71).  Nem sokkal később Vidal beütötte az ötödik személyijét, amivel büntetőzni küldte Wrightot, az amerikai pedig nem is hibázott a vonalról (70-73). Nagy butaságot követett el azonban Van Rossom a Zaragozánál, nem elég, hogy ő is a kipontozódás sorsára jutott, ráadásul Jimmy Baront faultolta tripakísérlet közben, az amerikai pedig köszönte szépen és megszerezte 20-ik pontját is a vonalról, kiegyenlítve ismét a mérkőzést (73-73). Papamakriosz is mehetett zuhanyozni néhány másodperccel később, ezúttal Wright büntetőzhetett, még pedig jól (73-75), de a slusszpoén még hátra volt: a nap hőse, Jimmy Baron lett, aki egy utolsó pillanatokban dobott hárompontossal végül megnyerte a mérkőzést a Lagun Aronak!

Lóránt Péter csereként lépett pályára a mérkőzésen, 10 perc játék alatt, 4 lepattanóval, 3 védő és 1 támadó, 1-1 elkövetett és kiharcolt faulttal járult hozzá a fantasztikus győzelemhez.

Lagun Aro GBC - CAI Zaragoza 76-75 (15-14, 17-18, 19-24, 25-19)

Lagun Aro: Doblas (4), Vidal (15/9), Neto (6), Panko (12), Papamakariosz (-) Csere: Baron (23/9), Salgado (12/6), Ogide (-), Lóránt (-), Betts (4), Lasa (-)

Zaragoza: Archibald (6), Cabezas (19), Stefansson (6/6), Hettsheimer (10/6), Wright (15/3) Csere: Aguilar (8/3), Van Rossom 3/3), Almazán (2), Fontet (6), Toppert (-)

A mérkőzés videós összefoglalója az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

A mérkőzés statisztikája az alábbi linkre kattintva érhető el.