Lóránték szívszorító búcsúja

A mai este folyamán Lóránt Péter és csapata, a Lagun Aro számára is véget ért a 2011 - 2012-es szezon, hiszen a negyeddöntő mindent eldöntő harmadik mérkőzésén a magyar légióssal felálló san sebastiani alakulat kikapott Valenciában, így nem tudott bejutni a top európai nemzeti bajnokság legjobb 4 gárdája közé. A fennállása történetének messze messze legjobb szezonját, illetve eredményeit produkáló Lagun Arónak így sincs miért szégyenkeznie, ráadásul jövőre biztosan Európa Kupa induló lehet az alapvetően kiscsapatnak számító gárda.

A mai vereség közel sem az "egyszerű" kategóriába tartozott, Lóránt és társai abszolút emelt fővel és mondhatni, hősként vonulhattak le a valenciai parkettről, hiszen a friss MVP, illetve alapszakasz-pontkirály, Andy Panko nélkül kellett kiállniuk, a liga legjobb tripladobója, Jimmy Baron képtelen volt betalálni a távolról (5 -ből 0), ráadásul három kulcsember, a remekül játszó Doblas, Papamakariosz, Lóránt trió is kipontozódott, ezen felül az MVP-szavazáson harmadikként végző Sergi Vidal bokasérülés miatt elképesztő kínok közt és a 100 százalékosnál sokkal rosszabb állapotban küzdhetett, igaz ezt hősiesen tette.

Lóránt Péter kezdőként szerepelt és már rögtön az első negyedben termelt 7 pontot, a Lagun Aro pedig sokkal jobban kezdett, mint az előző két derbi bármelyikén. 21 - 16-ra vezetett a vendég alakulat 10 perc után, majd a félidőt is két egységnyi előnnyel zárták Sito Alonso fiai. Lóránt 5 perc kivételével végig a pályán tartózkodott az első két játékrészben, s ponterős játéka mellett remek védekezéssel segítette csapatát. A fordulás után már vigyáznia kellett a faultokkal is több san sebastianinak, a 16 pontos Doblas és a 21-et szóró Salgado vitte a prímet az 5. kiemeltnél, de jött egy hosszú, 8 és fél perces(!) kosárcsend a vendégektől, így bőven kétszámjegyű előnyt tudott kiépíteni magának a 17-et szóró Newley húzta hazai gárda.

A negyedik negyedben a személyi hibák, az egyre egyoldalúbb játékvezetés (az első félidőben pedig még semmi probléma nem volt ezzel...) és a sérülések által sújtott Lagun Aro képes volt visszakapaszkodni, elsősorban Salgado extra találatai, Neto jó egy-egyei és Doblas palánk alatti remeklése okán. Sajnos Peti ekkor már nem lehetett ott a társakkal a parketten, hiszen nagyon véleményes ítéletek után kipontozták honfitársunkat. Három pontra szűkítette a távolságot az Alonso-legénység, de nem tudott átlendülni a holtponton a sérült torka miatt a játékot vállalni nem tudó Panko nélkül felálló alakulat, sem Baron, sem Vidal triplája nem esett be, onnantól pedig már szépen lehozta az utolsó három percet a Valencia (75 - 67), mely ezzel története során másodszor jutott be az ACB legjobb négy csapata közé és az első kiemelt Barcelona ellen játszik majd három győzelemig tartó párharcot az elődöntőben.

Lóránt Péter 21 percnyi játékidő alatt 7 pontig jutott 6-ból 2-es mezőnyözéssel (2-ből 0 tripla) és hibátlan büntetőzéssel (3-ból 3), ezen felül 2 lepattanót is begyűjtött kipontozódásáig.

A magyar válogatott ászának és klubjának a Kezdő5.hu portál is szívből gratulál az áttörést jelentő szezonhoz!