Magabiztos kaposvári győzelem

A legjobb nyolc közé jutásért nagyon fontos találkozón csapott össze egymással a Kaposvár és a Debrecen. A mérkőzésen most debütált vezetőedzőként a debreceni kispadon Raul Jimenez Martin. Mindenképpen meg kell említeni a hazai csapat mérkőzés előtti szép gesztusát, a srácok ugyanis  mikulás sapkában vonultak be és mikuláscsomagot ajándékoztak rászoruló gyermekek számára.

A mérkőzés eléggé álmosan kezdődött, az első pár percben a debreceniek örülhettek vezetésnek, ami pünkösdi királyságnak bizonyult, mivel az első negyedet a hazai gárda nyerte 23-16-ra. Ebben a játékrészben Nick Raivio betermelt 11 pontot, amivel némi lendületet adott csapatának.

A második negyed elején a kaposváriak kezdtek jobban, nem is akármennyivel jobban. Néhány perc elteltével 35-16-ra vezettek, ami egy 12-0-s rohanás végeredményeként jött létre. A lendületet csak Ingram triplája tudta minimálisan megtörni, ami után a Debrecen kissé magához tért. 39-25-ös állásnál, 3 perccel a félidő vége előtt időt is kellett kérnie Fekete Ádámnak, a Kaposvár edzőjének. A fellángolás azonban csak ideig-óráig tartott, hiszen a hazaiak ezt a játékrészt is kézben tartották, így az előző negyedhez képest tudták növelni előnyüket. Félidőben 44-29-es állással mehettek az öltözőbe a felek. A mérkőzés ezen pillanatában Raivio 16, Fey 11, a vendégeknél pedig Ingram 14 pontjával volt a legeredményesebb.

Fordulás után egy pillanatra az öltözőben ragadtak a hazaiak, ezt kihasználva Ingram vezetésével a Debrecen 10 pontra közelítette meg vendéglátóját, ahol Fekete Ádám ismét az időkérés eszközéhez volt kénytelen nyúlni. A vendégek pedig egy 8-0-s rohanással nyitották a második félidőt. Az önbizalmat Fey alley-oop zsákolása szerezte vissza, majd ezt követően már rendes kerékvágásban játszott tovább a hazai csapat. A lendület azonban náluk is hamar kifogyott és kisebb problémákkal küszködött a támadógépezet, amely kevésbé hatékonyan tudott csak működni a negyed hátra lévő részében. A vendégek ezt a kis rövidzárlatot kihasználva 8 pontra jöttek fel. A negyed végén 59-51-et mutatott az eredményjelző.

Az utolsó negyed elején a Debrecen tovább folytatta eredményes játékát és négy pontra is feljöttek. Ezt követően kosárra kosárral válaszoltak a felek és úgy tűnt, hogy a mérkőzés vége izgalmasan alakul majd. A Kaposvárban elsősorban Raivio és Wilson gondolta úgy, hogy ez ellen tenni kell és röpke pillanat alatt feledtették a rövidzárlatot és ismét 10 pont fölé kúszott a különbség. Ezután a Kaposvár már nem engedte sokkal közelebb ellenfelét és végül magabiztosan gyűrte le a Debrecen csapatát. A végeredmény: 86-69

A hazaiaknál Raivio (30), Wilson (18), Fey (17) és Lekli (12 pont, 11 lepattanó) voltak a legeredményesebbek, míg a vendég csapatban a 28 pontos Ingram mellett mindössze Szabó Miklós 14 ponttal tudott kiemelkedőt nyújtani.

Kaposvári KK – Factum Sport Debrecen 88-69 (23-16, 21-13, 15-22, 27-18)

Kaposvár, Vezette: Kapitány G. Márton L. Benedek Z. (Fekete)

Kaposvári KK: Wilson 18/6, Raivio 30/12, Szőke 4/3, Lekli 12, Fey 17 Csere: Koma 4, Kiss 3/3, Kutasi -, Kovács -

Factum Sport Debrecen: Ingram 28/12, Boros 7/3, Saunders 4, Izzo 8, Szabó M. 14 Csere: Papp 2, Takács -, Kovács 3/3, Tóth 3/3

Kipontozódott: Papp (36. perc)

Fekete Ádám (Kaposvári KK): Nem játszottunk igazán jól. Elsősorban a támadójátékunkba csúszott hiba. A lényeg a győzelem, hiszen a bajnokság hátsó régiójában minden sikert meg kell becsülni.

Raul Jimenez Martin (Factum Sport Debrecen): Jól indítottuk a meccset, de a rossz védekezésünket jól használta ki a Kaposvár. Nyerni akartunk, de végül gratulálni kell a hazaiaknak.

kép: szurkolok.hu
slide kép: kaposvarikosar.hu