Megharcolt a győzelemért a PVSK!

Mindkét csapat szempontjából fontos találkozóval indult a 18. forduló. A PVSK - PANNONPOWER látta vendégül a Kaposvári KK együttesét a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

A nyitó játékrész első felében a kék mezes vendégeknek minden lehetőségük megvolt arra, hogy magukhoz ragadják a kezdeményezést. Azonban a festékből ipari mennyiségben hagyták ki a dobásokat, így történhetett meg, hogy a Csirics által vezetett, helyzeteiket pontosabban kihasználó hazaiak 4 pontos előnyre tettek szert a negyed derekához érve. Túlzottan nem nyugtathatta meg Szőkééket, hogy Doyne is kezdett játékba lendülni. Előbb egy hármast, majd egy középtávolit is elsüllyesztett a gyűrűben, ezzel tíz pontra hizlalta a fehér - feketék fórját. Fekete Ádám időkérésével próbált rendet tenni a fejekben. Az egy perces pauza után Koma szerezte az első "magyar" kosarat kaposvári részről. Tegyük hozzá gyorsan, hogy a hazaiknál is csupán Kovács Péter triplája volt a táblán ilyen téren. A sérülés után visszatérő Eilingsfeld is feliratkozott a pontszerzők közé, majd Fey kilencedik mezőnykísérletéből második kosarát érte el. Sikerült némileg a felzárkózás az első tíz perc végére a KKK-nak, Koma és Ahelegbe 2-2 pontja után csak hat maradt a különbség.

Ahelegbe kosárral végződött az első negyed és azzal kezdődött a második is. Kisvártatva Nik Raivio 2+1-es játéka villámgyorsan 1 pontra hozta fel a pár perccel korábban még 10 egységnyi hátrányba lévő Kaposvárt. Fey hiába szedte sorra a támadólepattanókat, közeli dobásait ritkán koronázta siker. Közeledve a negyed feléhez, ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a vendéglátó, amit a két falttal játszó Raivio két támadás alatt egalizált, elolvasztott. Leklinek köszönhetően jelentős mértékben javult a kékek eredményessége a gyűrű közelében. A hazaiak támadójátéka már nem volt annyira gördülékeny, mint az első negyedben, persze ez betudható a rotációnak is. Mindenesetre még így is bőségesen 50% felett volt a mezőnyszázalékuk. Hiába volt az egyenlítés, nem tudta maga javára fordítani a Kaposvár a mérkőzést. A külső dobások nem ültek náluk, de a csereként beálló Dávid Gergely rendhagyó módon, 1+2-es játékkal egalizált újra a 18. perc végén. Az utolsó két percben potyogtak a büntetők, kosarak. A Pécs nem tudott ellépni, pedig 4 pontos előnynél meg volt rá a lehetősége, a vendégek dicséretet érdemelnek, hisz tartották magukat a hazaiakon, Dávid és Raivio pontjaival.

Ahelegbe úgy gondolta, hogy a második félidő pontjainak sorát is ő nyitja meg, 2+1-es játékának köszönhetően áttört a lélektani gát, vezetést szerzett a KKK. Sőt, Raivio már négy egységnyire nyomta fel a fórt, de Doyne még ideje korán visszazárkóztatta a Pécset. Ebben a játékrészben Raivio megoldhatatlan feladat elé állította a hazai védőket, sorjában dobta a kosarakat, azonban Kovács és Vasojevics tartották a lelket a hazaiakban. Kisvártatva azonban már nem voltak vidámak a hazai szurkolók, ugyanis a pontosabban játszó Michael Fey pontjaival 7 egységre hízott a vendégek előnye. Viszont időkérés nélkül, némi kaposvári segítséggel egyenlített a Pécs. Doyne 2+2 büntetőjéből hármat értékesített, majd Vasojevics dobatta meg Eilingsfeldet, végezetül az irányító triplájával már a PVSK-nál volt a vezetés. A negyed záró két percében adták - vették a vezetés a csapatok, kiélezett meccs folyt a parketten. Végül Ahelegbe 2+1-e zárta a negyedet.

Két pontos előnnyel vághatott neki az utolsó tíz percnek a KKK együttese. A tét érződött a csapatokon, pontatlanná váltak a befejezések, három perc alatt csupán Csirics egyenlítő kosarát tudták feljegyezni a statisztikában, mint sikeres dobást. Kovács triplával, Doyne ziccerel folytatta a találkozó menetét, majd Fey támadófaltja után Fekete Ádám kénytelen volt időt kérni, mert rendezetlenné vált együttese játéka. Mindkét oldalon rendületlenül emelték a triplákat, sikertelenül, így percekig maradt az öt pontos hazai vezetés, amit Csirics alakított hétre, a záró öt percre fordulva. Raivio egy hármassal még odanyújtotta csapattársai elé az utolsó szalmaszálat. Csirics egy könyörtelen középtávolival újra lejjebb tolta Kaposvárt, de Lekli két büntetője, majd ziccere, két pontra való felzárkózást jelentett. Csirke Ferenc időt kért, alig 3 perccel a lefújás előtt. Lekli továbbra is tartotta a lelket az övéiben, Doyne egy büntetőt tudott csak értékesíteni az utolsó perc kezdetén, így 2 pontos hazai előnnyel indult az utolsó 60 másodperc. Tóth vállalta magára az első kosarat, így 4 pontos pécsi előnynél kért időt és jöhetett a Kaposvár. Itt dőlt el a mérkőzés mivel Ahelegbe eladta a labdát, így a büntetőzésben már csak le kellett hoznia a hazaiaknak a találkozót.

Nagy lehetőséget szalasztott el a Kaposvár, mert palánk alatt hatalmas fölényben voltak, ezt mégsem tudták kihasználni. Nagy dicséret jár a remekül játszó, küzdő hazaiaknak, akik egy-két megingást leszámítva végig kontrollálták a találkozót, megérdemelten tartották otthon a két bajnoki pontot.

PVSK - PANNONPOWER 83 : 78 Kaposvári KK (22:16; 19:23; 21:25; 21:14)

Lauber Dezső Sportcsarnok    Vezette: Földházi T., Király L., Szabó G.

PVSK: Vaszojevics 7/3 ; Kovács 13/9 ; Doyne 25/6 ; Csirics 20 ; Tóth N. 12/3

Cserék: Eilingsfeld 6 ; Csabay 0 ; Lepsényi 0

Kaposvár: Ahelegbe 14 ; Raivio 26/12 ; Szőke 3/3 ; Lekli 12 ; Fey 12

Cserék: Koma 6 ; Kiss 0 ; Dávid 5 ; Kutasi 0