Megvan az első győzelem!

16 napja készül az Európa-bajnoki Selejtezőkre a magyar férfi kosárlabda válogatott. Rátgéber László fiai ma játszották első felkészülési mérkőzésüket, Svédország válogatottja ellen. Sajnos nem állhatott ki legerősebb összeállításában a nemzeti együttes, mivel Hanga Ádám, Molnár András, és Trotter Obie is sérülés miatt kihagyni kényszerült a találkozót. Tóth Gergely és Simon László pedig kimaradt a 12-es nevezhető keretből.

Jól indult a találkozó a vendégek számára, még úgy is, hogy a centerjátékukat jól levédtük. Két perc után 1-6 állt az eredményjelzőn. Horváth Ákos és Vojvoda Dávid azonban másfél perc alatt átfordította a mérleg nyelvét. (7-6) A paksiak hátvédje bepörkölt még középről egy triplát, majd Lóránt büntetőzött hibátlanul. A védekezésünk egy-egy apró hibát leszámítva működött. A svédek emberes bravúrkosarakkal tartották magukat. Némi bizonytalanság jött a támadójátékba a cserék bejövetele után, de Horváth 2+1-es játéka átlendítette a csapatot ezen a nehézségen. Sorrendben Trepák, Wittmann talált be, majd egy labdaszerzés után Szabó Zsolt zsákolhatott. Hét pontos vezetéssel zárta a csapat az első tíz percet! (26-19)

Wittmann szép labdaszerzés utáni ziccere nyitotta meg a második negyed pontjainak sorát. Már nem jöttek olyan könnyen a helyzeteink, mint az első játékrészben, jócskán szigorítottak védekezésükön az északiak. Mindkét oldalon akadt pontatlanság támadásban Viszont Rátgéber László időkérése után két labdaszerzésből öt pontot szorgoskodott össze a csapat, a negyed derekán több mint 10 pontos volt az előnyünk. (34-22) A padról visszatérő Lóránt Fodorral mutatott be szép 2-2-es játékot, melynek végén a Virtus Roma játékosa hintett be egy hármast. A svédek büntetőkkel, illetve egyéni, 1-1-es játékokkal tartottak a tíz pont körüli differenciát. 17 ponton is állt az a bizonyos előny, a félidőre viszont ezt 6 egységre tudta faragni a kék mezes gárda, tették mindezt a második negyed utolsó három perce alatt. Az eredmény csalóka volt, mert a magyar együttes uralta a találkozó első felének döntő részét, irányította a játékot. (41-35)

Az első félidő végjátékában tapasztalt keménységgel és határozottsággal jöttek is a svédek a harmadik negyedre, annyit támadólepattanót szedtek két perc leforgása alatt, mint az első húsz percben (3). Akadtak gondjaink a támadásaink vezetésével, melynek fő oka a svéd játékosok agresszivitása volt. Rátgéber László időkérése után Maraker triplája rég nem látott közelségbe, egy pontra hozta fel a svéd nemzeti együttest. (45-44) A negyed derekán Lóránt mindkét oldalon a válogatott élére állt, védekezésben hatékonyan látta el feladatát, támadásban pedig sorra gyártotta a pontokat, zsinórban hetet. Bravúrtripla érkezett a vendégektől, de mi sem maradtunk adósok. Szabó Zsolt büntetői és Ferencz Csaba triplája nyolc pontos távolságba vittek minket a svédektől. (59-51) A körmendi játékos 2+1-es játéka volt az utolsó pontot érő akció a harmadik negyedben, mellyel 9 pontos fórt harcolt ki a magyar válogatottnak. (62-53)

A záró etapot ismét az északiak kezdték jobban, azonban bő két perc elteltével Szabó Zsolt hárompontosa és Fodor Márton leindítás utáni ziccere tudatosította bennük, hogy melyik csapat irányítja a találkozót. Érkezett is mesterüktől, Brad Deantől az időkérés. (69-57) Mindkét oldalon több kimaradt dobást hozott a játékrész derekáig tartó időszak. Szabó Zsolt újabb triplája, valamint a visszatérő Lóránt kettese már 14 pontos különbségre állította az eredményjelzőt! (74-60) Lehet, hogy a svédek tudták, hogy már elbukták a találkozót, de a keménységükből semmit nem engedtek. Horváth Ákos emberes középtávolija, majd palánk alól dobott ziccere után már 18 ponttal vezetett a magyar válogatott. (80-62) Wittmann két ember szorításában a támadóidő lejártával szinte egy időben dobott palánkos triplát, majdnem a félpályáról. Ez volt a mérkőzés slusszpoénja, utolsó kosara! (85-64)