Megvan Lóránték első győzelme!

Vasárnap délben, 12:15-kor lépett pályára Lóránt Péter és csapata, a Lagun Aro, méghozzá Zaragozában és nem kisebb célt tűztek ki maguk előtt, mint hogy megszerzik idei első bajnoki győzelmüket. Nem volt könnyű dolguk, hiszen nincsenek jó formában és ez nyilvánvalóan egy idő után nem létező gátakat is kialakít egy csapatban. A CAI Zaragoza sem állt sokkal jobban, mindössze három találkozójuk volt a forduló előtt és 1-2-es mérlegük szintén nem volt túl erős, ezért két, elég nagy győzelmi kényszer alatt álló gárda találkozott.

CAI Zaragoza - Lagun Aro 77 - 86 (16-18, 26-17,18-19, 17-32)

Az első negyed eléggé zaklatott játékot hozott. Gyors kosárváltások után a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést legjobbjuk, Andy Panko, valamint Andrew Betts segítségével és végig vezetve hozták a negyedet (16-18). Két-három percet leszámítva nagyon sok hiba jellemezte ezt a játékrészt, eladott labdák és sok-sok kihagyott dobás, mindkét oldalon. A második felvonás elején szintén nem sok kosár esett, így hiába a Lagun Aro majdnem 5 perces rövidzárlata (ezen idő alatt mindössze egyetlen pontot tudtak dobni), a hazaiak nem tudták teljesen két vállra fektetni őket. Persze ez nem Bracey Wrighton múlott, aki ezen idő alatt 7, később pedig még 4 pontot dobott, csak ebben a negyedben, vezetésével pedig csapata 8 pontra tudott elhúzni (27-19). Felébredtek a vendégek és végre elkezdtek kosarazni, ám a különbség nem nagyon csökkent, 6-8 pont között ingadozott attól függően, hogy éppen ki támadt. Két perccel a vége előtt fordult a kocka. Előbb egy Toppert tripla jelentette az addigi legnagyobb különbséget (36-25), majd egy percen belül visszajött a Lagun Aro. Neto két büntetőjét Panko fejelte meg kétszer három ponttal (egy 2+1 és egy tripla) és azonnal három pontos különbség lett csak a két együttes között. 55 másodperccel a vége előtt időt kértek a hazaiak és ez meg is hozta eredményét, Stefansson 2+1-ére és Cabezas hármasára csupán egy Betts dupla érkezett a túloldalról, így hét pontos fórral mehettek nagy szünetre a Zaragoza játékosai (42-35).

Fordulás után Wright, Archibald és Van Rossom kosaraival kialakult a legnagyobb differencia is (49-37), ám itt valami elszakadt a hazai oldalon, a vendégeknél pedig végre volt segítsége Pankonak, a pályán lévő Neto-Vidal-Betts-Panko-Baron ötös mindegyike betalált, így 25 perc játék után újra vezettek Lóránték (49-50). Egy-két csere és az újonnan felcsillant lehetőség úgy tűnt, megint megbénítja azonban az eddig nyeretlen együttest, a negyed végére újra kinyílt az olló és megint hat volt közte (60-54), tehát összességében egy nagyon hullámzó negyedet majdnem ugyanúgy zártak a felek, mint a félidőt. A záró felvonás elején bebizonyosodott, nem volt véletlen az a 13-0-ás roham, a Zaragoza elfogyott. A játékrész elején megint óriási kosárcsend, 5 perc alatt 5-6-ot mutatott a negyed eredményét jelző óra és mint már többször, most is úgy tűnt, Pankoék képtelenek átlépni saját árnyékukon, ekkor jött azonban Jimmy Baron és másfél perc alatt dobott hét pontjának köszönhetően újra náluk volt az előny (65-67). Hiába reagált Cabezas gyorsan, Neto, Doblas, Baron és újra Neto pontjai azt jelentették, hogy már két perc sem volt hátra és elég nagy, nyolc pontos különbséggel vezettek a vendégek. Ekkor elkezdődött a faultolás-büntetőzés, de mivel a Lagun Aro nem tette meg azt a szívességet, hogy hibázzon, így a vége viszonylag sima lett annak ellenére, hogy a találkozó 38 percig elképesztően izgalmas és fordulatos volt.

Lóránt Péter ezúttal kevés lehetőséget kapott, mindössze kétszer, a második és a negyedik negyed elején lépett pályára, 6:37 alatt két labdát adott el és két személyi hibája volt, de azt hiszem, a győzelem mindenért kárpótolja.

Ezzel a Lagun Aro 1-4-gyes mérleggel áll, megkezdheti a felzárkózást a középmezőnyhöz (ahova eredetileg vártak magukat), a Zaragoza viszont 1-3-mal egyre inkább esik vissza és náluk még csak a felfelé ívelés jele sem figyelhető meg, egy borzasztóan fontos meccset buktak el most, ráadásul hazai pályán.

A mérkőzés videó összefoglalója ide kattintva tekinthető meg.

CAI Zaragoza: Cabezas 12/3, Stefansson 7, Burtschi 7/3, Aguilar 2, Hettsheimer 13

Cserék: Wright 21/3, Van Rossom 6, Almazan -, Archibald 6, Toppert 3/3

Lagun Aro: Neto 14, Baron 22/9, Vidal 8, Panko 24/6, Betts 8

Cserék: Papamakairos -, Doblas 6, Salgado 2, Adeleke 2, Lóránt -