Molnár és Rubin nélkül is nyert az SKC

Már a kezdés előtt nagy hátrányba kerültek a hazaiak akiknél a közelmúltban műtött Molnár mellett a fertőzést kapó s magas lázzal otthonában fekvő Rubin sem állt Meszlényi Róbert rendelkezésére.

Bencze ziccerére Thomas felelt hármassal. Utána azonban a vendégek pillanatai következtek, akik Djeraszimovics eredményessége révén 5 ponttal megugrottak.  A szakasz közepén azonban Vesztergom két indításból szerzett kosara majd Thomas és Gombás triplája egy 19--0-s hazai futás kezdete volt a kezdeti jó ritmusukat  teljesen elvesztő vendégekkel szemben. A hihetetlen hosszú, vagy 7 perces kecskeméti kosárcsendet Perine törte meg büntetővel, de a negyed hajrájában Keresztes parádézott a hazaiaknál.

A második szakasz Thomas és Wittmann pontpárbajával indult a második szakasz, Boldizsár pedig igen hamar összeszedett 3 hibát igaz csakhamar Bencze is megkapta a 3. hibáját a túloldalon.A szakasz közepén Gombás parádézott Papp triplával, Dénes és Djeraszimovics pedig büntetőkkel tartotta 10 pont környékén a vendégeket. Gyűltek a személyik hazai oldalon Egemonye és Vesztergom is 3-3 hibával állt. A félidő végén Takács és Lakatos hármasaival  - előbbi egy apró visszapöcköléssel duplát is szerzett - 13 pontos előnnyel zárt a hazai együttes.

Takács bravúros a támadóidő utolsó pillanatában estében bedobott triplájával kezdődött a második félidő, ám erre Djeraszimovics vezetésével 14 ponttal felelt a Kecskemét miközben sorra adták el a labdákat a hazaiak, s a dobások büntetők is rendre kimaradtak. Thomas hármasa egy 4 perces hazai kosárcsendnek vetett  véget, ám Djeraszimovics újabb duplája s Dénes hármasa után egyenlő állást mutatott a tábla. Papp kipontozódott, Keresztes pedig büntetett de Vukadinov triplája után már a vendégeknél volt az előny ám végül Keresztes kosarai s Thomas egy jó büntetője után minimális hazai vezetéssel zárult a negyed.

A záró szakasz Boldizsár hármasával indult majd nagy dobópárbajban Keresztes és Vesztergom dupláira Hegedűs és Wittmann révén hármasokkal felelt a Kecskemét majd Perine betörése után át is vette a vezetést. A negyed közepén percekig egyik csapat sem talált be majd Vesztergom kosara után ismét fordult a kocka. A Kecskemét játékosainak dobásai leperdültek a gyűrűről igaz a hazaiaké is, ám azok után Egemonye rendre visszaszerezte a pattanókat s duplákat dobott. Az utolsó percre érve Perine kosár plusz büntetős játékával 3-ra jött fel a Kecskemét. Dénes két, Gombás pedig 1 büntetőt hagyott ki majd Perine rossz dobása után Thomas biztos kézzel büntetett. Wittmann rossz dobása után a Sopron  "kontrázott" és Lakatos ziccere után 6 másodperccel a lefújás előtt Ivkovics  már ment gratulálni Meszlényinek.

Meszlényi Róbert: - Fontos mecset nyertünk a nyolc közé jutás szempontjából. Hatalmasat harcoltak a srácok és a közönségünk támogatása is  nagyon kellett.

Sztojan Ivkovics: - Jogos faultok miatt hamar magas emberek nélkül maradtunk, s ez nagyban befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

Kis-Rába menti Takarék SKC - Kecskeméti KSE 84-76  (26-13, 23-23, 14-26, 21-16)

Sopron, 1200 néző. V: Benczur, Farkas, Tóth K.

Sopron: Thomas 19/12, Vesztergom 8, Takács 8/6, Gombás 13/9, Egemonye 11. Cs: Boldizsár 5/3, Lakatos 7, Keresztes 13,
Kecskemét: Wittmann 13/6, Mészáros, Dénes 6/3, Djeraszimovics 21/3, Bencze 7.Cs: Vukadinov 8/3, Pap 3/3, Perine 13, Hegedűs 6/3