Nagy csatában szegedi öröm

Nem várhatta jó előjelekkel a találkozót a Nyíregyháza együttese, amely sorozatban négyszer hagyta el vesztesen a pályát, ráadásul hét közben Szombathelyen csúnya zakóba futottak bele. A szegedi csapat Kaposváron szenvedett vereséget egy héttel ezelőtt, jó hír viszont, hogy Tanács Attila felépült sérüléséből.

Ivosev triplájával, majd furcsa eseménnyel indult a mérkőzés: Kiss László játékvezetőt kellett ápolni, miután elesett. Rövid szünet után azonban folytatódhatott a játék. Tanács pályára lépésre sem kellett sokat várni, hiszen Dukics már a második percben beütötte második hibáját. Jó szegedi kezdést követően 12-8-as hazai előnynél Fodor Péter volt kénytelen időt kérni. Ez úgy tűnt fel is rázta a vendégeket, hiszen a 8. percben Molnár Miklós hármasával már ők jártak előrébb 18-16-ra.

A második negyed elején Miskovicsot kellett lecserélni, miután a gyomorszájára egyet „kapó” szerb center rosszul lett a pályán.. Felváltva estek a kosarak, igazán egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól, Sitku triplájával vezetett újra ekkor 29-26-ra az NyKK. A játékrész második része azonban a Szegedé volt: Levy pontjaival, majd Ivosev negyedik hármasával 40-35-ra vezettek, amely a mérkőzés addigi képét tekintve már-már jelentősnek mondható előny volt.

A nagyszünet után nem kellett sokáig várni Ferenczi Tamás időkérése, ugyanis Drahos öt pontjával 51-44-re vezettek a vendégek. Mohácsi ugyan aktivizálta magát, de miután Dukics is sorozatban szerzett öt egységet, így a 24. percben 58-46-ra hízott a szegedi előny. A hazaiak nagyon megérezték Miskovics hiányát, míg a túloldalon Ivosev 4. hibája miatt aggódhattak. A zónavédekezésre átálló nyírségieknek a negyed végére sikerült 65-59-re zárkózniuk.

A záró játékrész ugyan Drahos hármasával indult, sőt ekkor már 70-59-re vezetett a Szedeák, azonban ekkor elképesztő periódus következett hazai szempontból. Az addig is jól teljesítő örökifjú Sitku Ernő ugyanis két perc alatt négy triplát szórt! A negyediket már eksztázisban játszva legalább 8 méterről. Visszajött a meccsbe az NyKK! Három perccel a vége előtt Dukics kipontozódott, a hazaiak pedig kiegyenlítettek. A végjátékban Tanács szerzett kulcsfontosságú közelit, majd Ivosev értékesítette egy büntetőjét, a túloldalon viszont Djogo triplája leperdült, így behúzta a mérkőzést a Szedeák.

Roppant változatosan és izgalmasan alakult a mérkőzés, amikor úgy tűnt, hogy a vendégek megléphetnek Sitku visszahozta a meccsbe csapatát, a végjátékot azonban a vendégek bírták jobban, így győztesen távozhattak Nyíregyházáról.

Marso-Vagép Nyíregyháza KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 76-80 (20-21, 21-23, 18-21, 17-15)
Nyíregyháza, Bujtosi Szabadidő Csarnok, 600 néző. V.: Cziffra, Kiss L., Vétek

NyKK: Fekete (14), László (15), Mohácsi (18/3), Djogo (5), Miskovics (2). Csere: Polyák (1), Sitku (21/15), Nagy K. (-), Papp I. (-). Vezetőedző: Ferenczi Tamás

Szedeák: Drahos (19/9), Levy (15), Kiss Zs. (1), Ivosev (21/15), Dukics (15). Csere: Tanács (2), Molnár M. (3/3), Vida (4). Vezetőedző: Fodor Péter.

Ferenczi Tamás: Az első félidőben nagyon görcsösen játszottunk. Második félidei védekezésváltásunkkal visszajöttünk a mérkőzésbe többször is. A kezünkben volt, hogy akár el is döntsük, de kritikus pillanatban megint nem tudtunk kosarat dobni. Sajnos ez egy szoros végjátékra volt csak elég.

Fodor Péter: A második negyedtől viszonylag egyenletes teljesítményt tudtunk nyujtani. A harmadik negyedben tudtunk egy akkora differenciát csinálni ami megmaradt a végéig. Voltak komoly gondjaink a magasembereink faultjai miatt, de ezt is át tudtuk vészelni. Úgy gondolom, hogy egy nagyon küzdelmes meccsen megérdemelten nyertünk, keményen megdolgoztunk érte.

Kép: delmagyar.hu
Kép (slide): szegedcafe.hu